Feel the Snow | TAKSIDI

Feel the Snow @ Serre Chevalier

03.03.2017-12.03.2017

CENA: 1 790,00 ZŁ

Narty FrancjaLiczba miejsc: 250Wolne miejsca: Brak

REZERWUJfacebook wyjazdu
 • SHORT INFO
 • RESORT
 • ZAKWATEROWANIE
 • ATRAKCJE
 • TRANSPORT
 • SZKOLENIA
 • CENA

Alpy Taksidi

FEEL THE SNOW!

SERRE CHEVALIER

03.03-12.03.2017

1790 PLN

Serre Chevalier miasteczkoSerre Chevalier nocąSerre Chevalier stoki

 Miejscowość na liście UNESCO! 

 Wycieczki do Montgenevre i Sestriere! 

 250 km tras! 

Zapraszamy na wyjazd do przepięknej doliny Serre Chevalier. 250 km tras + opcja na Ski Safari, zakwaterowanie w 3 lub 4-gwiazdkowej rezydencji, w pobliżu zabytkowych miasteczkach Chantemerle i Villeneuve , wycieczki do Montgenevre i Sestriere i mnóstwo atrakcji poza stokiem!

Transport lotniczy

REZERWUJ

Rejsy morskie - oferta

ZAKWATEROWANIE

W Serre Chevalier mamy dla was zakwaterowanie w 2 rezydencjach: 3-gwiazdkowa w Villeneuve i 4-gwiazdkowa w Chantemerle. Między miasteczkami można się przemieszczać albo darmowym skibusem albo wyciągami - z obu jest prosty wjazd na szczyt Serre Chevalier 2491 m n.p.m.

REZYDENCJA *** (BRAK MIEJSC)

Świetnie zlokalizowana, inspirowana tradycyjną architekturą Alp Wysokich, z atrakcyjną, drewnianą fasadą, rezydencja oferuje w pełni wyposażone apartamenty, wszystkie z balkonem pozwalającym cieszyć się pięknymi widokami Doliny. Tuż obok znajduje się miejski basen, do wyciągów jest raptem 200 m, 50 m do informacji turystycznej, sklepów, lodowiska i kina.

Przygotowaliśmy dla Was apartamenty 5- i 7-osobowe.

AneksSalonSalon 2Małżeńskie łóżkoŁóżko piętrowe w alkowieAneks

APARTAMENT 5-OSOBOWY ***

Apartamenty mają około 31 m2. Aneks kuchenny przy salonie, salon z 2 kanapami, z czego jedna jest rozkładana oraz sypialnię z łóżkiem małżeńskim. Balkon, oddzielna łazienka i WC.

APARTAMENT 7-OSOBOWY ***

Apartamenty mają 34-44 m2. Aneks kuchenny przy salonie, salon z 2 kanapami, z czego jedna jest rozkładana, sypialnię z łóżkiem małżeńskim oraz wnękę sypialną z łóżkiem piętrowym. Balkon, prysznic, wanna i WC oddzielnie.

NOWE MIEJSCA! REZYDENCJA ***

Apartamenty w przytlunych wolnostojących domkach bardzo blisko wyciągu (ok. 350 do najbliższego). Tuz obok rezydencji znajduje się również przystanek bezpłatnego skibusa-pociągu, którym można dojechać do dalszych wyciągów. Do centrum miejscowości (sklepy, restauracje, puby) jest kilkaset metrów, a do miejskiego basenu około 400 m. 

W apartamentach jest WiFi, zmywarka, ekspres do kawy, lodówka, piekarnik lub mikrofala i wyposażona kuchnia. 

AneksSalonJadalniaMałżeńskie łóżkoŁóżko piętroweAneks

APARTAMENT 6-OSOBOWY ***

Apartamenty mają około 45 m2. Aneks kuchenny przy salonie, salon z rozkładaną sofą dla 2 osób, sypialnię z 2 łóżkami pojedynczymi oraz sypialnię z łóżkiem małżeńskim. Oddzielna łazienka z prysznicem lub wanną i WC. Apartamenty są dwupoziomowe z wyjściem na taras lub ogródek.

APARTAMENT 8-OSOBOWY ***

Apartamenty mają około 61 m2. Aneks kuchenny przy salonie, salon z rozkładaną sofą dla 2 osób, sypialnię z 2 łóżkami pojedynczymi, sypialnię z łóżkiem małżeńskim i sypialnię/alkowę z łóżkami pojedynczymi. 2 łazienki z prysznicem lub wanną i WC. Apartamenty są trzypoziomowe z wyjściem na taras lub ogródek.

REZYDENCJA ****

Komfortowe apartamenty w Chantemerle (1350 m n.p.m.) w 3-4 piętrowych budynkach z windą, urządzone z troską i dbałością o szczegóły, zapewnią Wam wszystko co potrzeba do przyjemnego i beztroskiego pobytu. Darmowy wstęp na basen w rezydencji, sauna (jedna sesja/apartament bezpładnie, kolejne wejścia płatne), siłownia, słoneczny taras i przytulne apreski-ski lounge z bilardem. Wszystkie apartamenty mają aneksy kuchenne z płytą witroceramiczą, mikrofalą, zmywarką, lodówką, ekspresem, czajnikiem i tosterem. Do wyciągu jest 200 m z najdalszych budynków rezydencji. WiFi dostępne w apartamentach za opłatą.

Przygotowaliśmy dla Was apartamenty 6-, 8- i 10-osobowe.

Salon z aneksemBasenSalon 2SypialniaSypialnia - łóżka pojedynczeSypialnia

APARTAMENT 6-OSOBOWY **** (+200 PLN)

Apartamenty mają około 50 m2. Salon z rozkładaną kanapą dla 1 osoby oraz wyciąganym łóżkiem dla 1 osoby, 1 podwójna sypialnia oraz 1 sypialnia z pojedynczymi łóżkami lub łóżkiem piętrowym. Łazienka z prysznicem lub wanną, do tego w większości apartamentów jest również drugi oddzielny prysznic. Większość apratamentów ma balkon, część z apartamentów może być dwupoziomowa. 

MOŻLIWE OPCJE DOJAZDU

Autokar

W CENIE

Samolot

+1000 PLN

samochód

-300 PLN

AUTOKAR

AutokarCena: autokar jest w cenie wyjazdu oprócz Szczecina, gdzie obowiązuje dopłata 50 zł

Miejsca startu: Warszawa, Okolice Łodzi, Wrocław, Poznań

Opcjonalne miejsca startu (przy grupie min. 15 osób): Katowice, Kraków, Trójmiasto, Toruń/Bydgoszcz, Szczecin

Czas przejazdu: ok. 24 godzin (z Warszawy)

Godzina zbiórki: Warszawa i Gdańsk, piątek wieczorem (pozostałe miasta odpowiednio później)

Bagaż: podręczny 5 kg + główny (1 sztuka, jedynie miękkie torby, max. 20 kg) + 1 komplet sprzętu (deska/narty w pokrowcu i buty w pokrowcu, kask musi być w bagażu głównym)

Na zbiórce należy się stawić 30 minut przed godziną odjazdu. W trosce o bezpieczeństwo i komfort Waszej podróży obowiązujące limity bagażu będą skrupulatnie sprawdzane. Piloci mają prawo do nie przyjęcia na pokład nadbagażu tj.: torby, której waga przekracza 20 kg, czy pokrowca narciarskiego, w którym znajduje się coś oprócz sprzętu sportowego.

Organizujemy transport autokarami klasy LUX, z odtwarzaczem DVD, toaletą, klimatyzacją/ogrzewaniem. Autokary będą do wyłącznej dyspozycji naszej ekipy. Zadbamy o to, żebyśmy dostali się na miejsce wygodnie i najszybciej jak to możliwe!

Wynajmujemy autokary tylko u licencjonowanych i sprawdzonych polskich przewoźników. Wszystkie autokary posiadają aktualne badania techniczne i spełniają normy EURO 4 i EURO 5.

Istnieje możliwość wykupienia:

 • wolnego miejsca obok siebie + dodatkowego  bagażu podręcznego 5 kg (+200 PLN)
 • rozszerzenia bagażu głównego do 30 kg (+100 PLN)
 • dodatkowej sztuki bagażu 20 kg (+200 PLN)
 • dodatkowego kompletu sprzętu z butami (+100 PLN)

SAMOLOT TAKSIDI

SamolotCena:  + 800 PLN  + 1000 PLN (dotyczy rezerwacji po 05.02)

Czas podróży: lot 2-4h + transfer z lotniska do ośrodka 2,5-3h

Wylot i powrót: z Warszawy Okęcie w sobotę, powrót w następną sobotę na Okęcie

Bagaż podręczny: 42x32x25 cm

Bagaż główny i sprzęt: w cenie, naszym autokarem z Polski

Nadanie bagażu głównego i sprzętu: do środy, do godziny 18:00 w biurze Taksidi (Wołodyjowskiego 40/2, Warszawa) lub na zbiórce autokaru w Warszawie

Na ten wyjazd organizujemy dla Was kompleksowy transport lotniczy, włącznie z transferami lotnisko-ośrodek.

SAMOCHÓD - DOJAZD WŁASNY

SamochódCena: zniżka 300 PLN od nominalnej ceny wyjazdu

Odległość i czas przejazdu: 1 750 km, około 19 godzin (z Warszawy)

Koszt autostrad: około 80 EUR

Parking na miejscu: otwarty, niestrzeżony, płatny

Możliwe godzina przyjazdu: 16:00-22:00

Dokładny adres rezydencji oraz kontakt do naszego rezydenta otrzymacie przed wyjazdem - o nic nie będziecie musieli się martwić, klucze do apartamentu już będą na Was czekać!

Istnieje możliwość wykupienia:

 • transportu 1 sztuki bagażu autokarem (+200 PLN) - torba do 20 kg ALBO narty/deska w pokrowcu ALBO buty w pokrowcu. Bagaż należy dostarczyć na zbiórkę i od odebrać z autokaru, w przeciwnym razie wysyłka kurierem na koszt właściciela.

SZKOLENIA NARCIARSKIE I SNOWBOARDOWE

Na tym wyjeździe istnieje możliwość wykupienia kursu z polskojęzycznym instruktorem. UWAGA - szkolenia odbywają się tylko w Serre Chevalier - w przypadku wycieczki do sąsiednich ośrodków, kursant traci dzień zajęć.

KOSZT SZKOLENIA

 • 300 PLN dla osób, które zapisują się na szkolenia online.
 • 350 PLN dla osób, które dopiszą się w autokarze lub na miejscu (w miarę dostępności miejsc w grupach).

ZAKRES SZKOLENIA

 • Zakresem szkolenia jest doskonalenie techniki jazdy. Szkolenia freestyle dostępne tylko na niektórych wyjazdach (jeśli są wyszczególnione w atrakcjach wyjazdu).
 • Szkolenie odbywa się w 3 grupach zaawansowania (początkujący, średniozaawansowany, zaawansowany). Dostosowujemy grupy tak, żeby były jednorodne pod kątem umiejętności kursantów, stąd na wyjazdach możliwe jest powstanie większej ilości grup o zróżnicowanym poziomie zaawansowania.
 • Zajęcia prowadzone są wyłącznie przez licencjonowanych, polskojęzycznych instruktorów.
 • Video-coaching na stoku, omawianie błędów wieczorem przy piwku.
 • Możliwe lekcje indywidualne (do uzgodnienia z instruktorem).

WYMIAR GODZINOWY

Zajęcia grupowe odbędą się w 2 wymiennych wariantach:

 • w grupach 6-7 osobowych po 2h dziennie przez cały czas trwania wyjazdu (6 x 2h) (jeśli będzie się dało utworzyć grupę na podobnym poziomie).

ALBO

 • w grupach 3-4 osobowych po 1h 15 min dziennie przez cały czas trwania wyjazdu (6 x 1h15min) (jeśli poziom dużej grupy miałby być bardzo zróżnicowany, co spowodowałoby nieefektywność zajęć)

O najbardziej efektywnym wariancie decyduje instruktor na podstawie faktycznego zróżnicowania poziomów biorących udział w szkoleniu.

OSOBY "OD ZERA"

Nie będzie dużych grup "od zera" lub "bardzo początkujących" - takie osoby wymagają dużej uwagi instruktora, podnoszenia ich ze śniegu, etc. i szkolenie w dużych grupach byłoby nieefektywne. Osoby zapisujące się na szkolenie i deklarujące poziom "od zera" w cenie szkolenia (300 PLN) otrzymają zamiennie:

 • szkolenie w małej grupie (do 3-4 osób) po 1h 15min dziennie (6 x 1h15min)

ALBO

 • 5 godzin indywidualnego szkolenia z instruktorem (5 x 1h)  (w przypadku, gdy niemożliwe będzie utworzenie małej grupki).


Powyższe rozwiązania pozwolną nam dopasować ilość instruktorów do ilości chętnych, a także elastycznie dostosować poziom w grupach, żebyście mogli wyciągnąć maxa z zajęć.

UWAGA - Nie będzie opcji, żeby "przyjść zobaczyć jaki jest poziom grupy i wtedy podjąć decyzję o dopisaniu się do grupy". Osobom, które chcą zrobić w ten sposób, zostanie tylko opcja umówienia się na zajęcia indywidualne z instruktorami. Będzie to możliwe pod warunkiem, że instruktorzy będą mieli czas.

Instruktorzy narciarstwa i snowboardu - Les Menuires.
Szkolenie snowboardowe w Alpach.
Szkolenie narciarskie w Alpach.
Szkolenie narciarskie w Alpach
Szkolenie narciarskie - body carving.

CENA ZAWIERA

 • zakwaterowanie
 • transport autokarem klasy LUX (dojazd własny minus 300 PLN)
 • pełne ubezpieczenie SKI (KL 10000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 2000 EUR, OC 2000 EUR, bagaż 200 EUR)
 • 6-dniowy skipass na Grand Galaxy
 • organizację czasu na miejscu - warsztaty i atrakcje dodatkowe
 • wyjścia na imprezy do klubów oraz apres ski
 • opiekę pilotów

CENA NIE ZAWIERA

 • wyżywienia
 • taksy klimatycznej – 10 EUR/osoba w 3* i 14 EUR/osoba w 4* (opłata obowiązkowa)
 • opłaty za poszewki na pościel, ręczniki, sprzątanie końcowe* - 15 EUR w 3* i 20 EUR w 4* (opłata obowiązkowa),
 • kaucji zwrotnej za apartamenty – 50 EUR/osoba
 • opcjonalnego szkolenia ski/snb
 • niektórych atrakcji (patrz zakładka Atrakcje)
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny wynikającej z nowelizacji Ustawy - 10 PLN (dotyczy rezerwacji złożonych po 26.11.2016)

*aneks kuchenny należy posprzątać i wyrzucić smieci

OPCJE DODATKOWE

Zakwaterowanie

 • wolne łóżko w apartamencie (+600 PLN za apartamenty w cenie wyjazdu i 600 + cena dopłaty za apartament za apartamenty z dopłatą)

Transport

 • transport lotniczy (+1000 PLN - cena dot. rezerwacji po 05.02.)
 • wolne miejsce obok siebie w autokarze (+200 PLN)
 • rozszerzenie bagażu do 30 kg (+100 PLN)
 • dodatkowa 1 sztuka bagażu 20 kg (+200 PLN)
 • dodatkowy komplet sprzętu z butami (+100 PLN)
 • transport 1 sztuki bagażu autokarem - bagaż do 20 kg albo narty/deska w pokrowcu albo buty w pokrowcu (+200 PLN, dot. tylko dojazdu własnego)

Atrakcje

 • wycieczka 1-dniowa do Montgenevre - przejazd i skipass (+10 EUR)
 • wycieczka 1-dniowa do Sestriere - przejazd i skipass (+10 EUR)

Ubezpieczenie

 • SKI PLUS (KL 20000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 2000 EUR, OC 2000 EUR, bagaż 200 EUR) (+39 PLN)
 • SKI PREMIUM (KL 20000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 2000 EUR, OC 10000 EUR, sprzęt sportowy 700 EUR, bagaż 200 EUR) (+100 PLN)
 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (+100 PLN)

Szkolenie

 • 12 godzin szkolenia - szczegóły w zakładce Szkolenia (+300 PLN przy zapisie online)

Powyższa oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

MIEJSCOWOŚĆ

Basen     Club     Pub     Restauracja     Mały sklep     Supermarket     S.P.A.

Chantemerle moża skorzystać z licznych zalet tej urokiwej miejscowości sportów zimowych. Dzieki niewielkim odległościom w miasteczku wszędzie jest blisko. Do samej miejscowości schodzi gondola i 2 nowoczesne krzesła.

Starówka Briancon Serre ChevalierSerre Chevalier knajpaSerre Chevalier widok na Briancon

Ośrodek posiada bardzo szeroką ofertę rozrywek poza stokiem - od nocnych górskich wypraw w rakietach śnieżnych, przez snowkiting, na paralotniarstwie skończywszy. Latem też jest tutaj co robić, jest to znany i lubiany przez kolarzy górskich rejon. Pobliskie jezioro Serre-Poncon stwarza świetne warunki do uprawiania sportów wodnych takich jak żeglarstwo, kajakarstwo czy windsurfing. Rwące rzeki rejonu Alp Wysokich to wyzwanie dla miłośników adrenaliny, raftingu, czy kajakarstwa górskiego.

Serre Chevalier snowparkSerre Chevalier apresski i chilloutSerre chevalier zrodla

TRASY

Trasy  250 km     |     Gondole  x 6     |     Krzesła  x 20     |     Orczyki  x 35     |     Snowpark x 5     |     Nocna jazda  2 h

Panorama Serre Chevalier

Ośrodek Serre Chevalier rozciąga sie wzdłuż doliny, w kórej leżą 4 piekne miejscowości: Briancon, Chantemerle, Villeneuve oraz Le Monetier. Oferta tras w rejonie jest nie do przejeżdżenia w tydzień. Stopień trudności bardzo urozmaicony, statystycznie prawie zawsze świeci słońce, przygotowanie stoków jest na najwyższym poziomie, a rozległe tereny off-piste zadowolą każdego amatora szusowania w puchu. Znajdziecie tu 13 czarnych tras, 37 czerwonych i 28 niebieskich.

Serre Chevalier freerideSerre Chevalier przygotowanie trasSerre chevalier narty

Trasy rozciągają się bardzo szeroko wzdłuż doliny, ale nie ma stracha, że nie zdążycie wrócić ostatnim krzesłem - wzdłuż ponóża gór kursują darmowe skibusy - można w jedną stronę na nartach, a wrócić kołami. Dla riderów i odważnych narciarzy jest tu aż 5 snowparków. Będzie gdzie poszaleć!

Mapa tras Serre Chevalier

SKI SAFARI

Trasy  340 km     |     Gondole  x 9     |     Krzesła  x 50     |     Orczyki  x 36     |     Snowpark x 8

W trakcie wyjazdu zrobimy 2 wypady do sąsiednich ośrodków - Montgenevre i Sestriere. Dodatkowe 340 km tras, 8 snowparków i wiele więcej! Cena każdej wycieczki to 10 EUR razem z transferami naszym autokarem. Warto - z resztą sami spójrzcie na mapki tras poniżej.

MONTGENEVRE

Mapa tras Montgenevre

SESTRIERE

Mapa tras Sestriere

ATRAKCJE

Poniżej przedstawiamy atrakcje i rozrywki dostępne w miasteczku oraz te organizowane przez nas. Proponowane atrakcje czy warsztaty mogą ulec zmianie, ale na pewno nikt nie będzie się nudził na wyjeździe!

Impreza na wyjeździe w Alpy

IMPREZY

Przynajmniej 2 razy zorganizujemy porządny dansing na wyjeździe! Mamy sprawdzony parkiet, wieziemy własnego DJ-a, a na barze będą na Was czekać zniżki na Opaskę Taksidi. Jedna z imprez będzie tematyczna (kicz party, pirate party, white party - damy znać przed wyjazdem, żebyście mogli przygotować kreacje!) Pamiętajcie tylko, żeby zostawić sobie trochę sił na stok na następny dzień!

Apres ski w Alpach

APRES-SKI

Codziennie (albo prawie codziennie) na zakończenie dnia, na stoku spotkamy się wszyscy razem na Après-ski (dosłownie "po nartach"), żeby poczillować albo potańczyć przy dobrej nutce, napić się piwa czy grzanego wina albo rozegrać turniej siatkówki na śniegu.

Turniej siatkówki w Alpach

SIATKÓWKA I PIŁKA NOŻNA NA ŚNIEGU

Zapraszamy tych, którym niestraszne są niekonwencjonalne wyzwania, do udziału w turnieju siatkówki i piłki nożnej na śniegu. Przyjmujemy zgłoszenia całych zespołów albo pojedynczych osób, a dla zwycięzców przewidzieliśmy liczne nagrody!

Warsztaty

WIECZORNE WARSZTATY

Zadbamy o to, żeby nikt nie mógł narzekać na nudę wieczorami! Zorganizujemy specjalnie dla Was na miejscu przeróżne warsztaty, np. masażu, kulinarne, taneczne, DJ-skie, foto, barmańskie, browarnicze i inne. Dokładne info o tematyce warsztatóww na tym evencie podamy Wam w terminie bliższym wyjazdu :)

Turniej pokera w Alpach

POKER NIGHT

Chcesz poczuć się jak James Bond w Casino Royale? Nic prostszego, weź udział w zorganizowanym specjalnie dla Was turnieju Texas Hold'em! Profesjonalne przygotowanie i zasady, gramy turniejowo dla własnej przyjemności. Wszelkie szczegóły podczas wyjazdu.

Testy sprzętu

TESTY SPRZĘTU

Na wyjazd zabieramy trochę sprzętu z nowych linii i serii od naszych partnerów. Świetna okazja, żeby wypróbować nowe deski przed kupnem albo sprawdzić, czy nie pora przesiąść się na lepszy sprzęt. Nie codziennie jest okazja, żeby za friko pośmigać na zawodniczym ekwipunku! Tylko ostrożnie! Te ślicznotki potrafią kopnąć!

Wieczór gier planszowych

WIECZÓR GIER PLANSZOWYCH

Dla miłośników planszówek proponujemy wieczór grania w gry ;) Na miejscu będziemy mieli przygotowany dla was zestaw gier, ale oczywiście koniecznie weźcie ze sobą również swoje ulubione planszówki!

PUB QUIZ

PUB QUIZ

Z zapartym tchem śledzisz teleturniej "1 z 10" i uważasz, że na większość pytań z powodzeniem dałbyś radę sam odpowiedzieć? Przetestuj swoją wiedzę podczas wyjazdowego PUB QUIZu! Do udziału zapraszamy zespoły 4-8 osobowe (osoby pojedyncze dobierzemy do pełnych zespołów), a dla zwycięskiego teamu przewidujemy nagrody. Integracja i świetna zabawa gwarantowane!

*Informujemy, że proponowane przez nas aktracje mają charakter informacyjny i w sytuacjach od nas niezależnych mogą ulec zmianie.

newsletter
do góry