Mama Selita

Mama Selita to brudne brzmienie, to czysta muzyczna energia, to czterech muzyków, którzy zawsze grają na 100%. Od 2007 roku zespół Mama Selita zagrał ponad dwie setki koncertów w całej Polsce, a zagranicznej publiczności zaprezentował się na legendarnym Square of Fame Wembley Arena w Londynie.

Mama Selita angażuje się w rozmaite projekty artystyczne. W 2009 roku zespół wystąpił podczas finałowego koncertu Street Art Doping - największego w Polsce festiwalu promującego sztukę ulicy. W trakcie Re:wizji 2009, zespół brał udział w projekcie „Zawsze z Bareją”, przygotowując na te okazję utwór, którego premiera odbyła się podczas finałowego koncertu w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Zespół pojawił się także na Rock for People w Hradec Kralove, Zero Gravity w szwajcarskim Laax i Hanna Hanna Art Festival na Słowacji. 

Po wydaniu bardzo dobrze przyjętego albumu „3,2,1…” promowanego przez utwór „Brudne Bomby”, zespół wygrał polską edycję Hard Rock Rising, wywalczył koncert na głównej scenie warszawskich Ursynaliów, dotarł do finału eliminacji do Przystanku Woodstock i półfinału programu Must Be The Music oraz wystąpił na Gali Wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk. W połowie sierpnia zespół wyjeżdża do miejscowości Borów by w surowej przestrzeni zarejestrować materiał na drugą płytę. Premiera wydawnictwa planowana jest na początek 2014 roku. Producentem oraz realizatorem nagrań jest Olo Mothashipp, znany ze współpracy studyjnej z artystami jak East West Rockers, Marika czy Pablopavo. 

Wciąż mało wykorzystywany w Polsce sposób nagrywania w warunkach odbiegających od typowych realiów studyjnych jest odważnym i ciekawym pomysłem. Wymyka się standardowym metodom pracy w studio, pozwala wydobyć pierwotną energię i wpływa na unikatowy charakter nagrań.

newsletter