Logo Taksidi

Kraje

Narty Szwajcaria

Narty Włochy

Narty Francja

Narty Austria

Chorwacja

Kim jesteśmy?

O firmie

Nasz zespół

Praca

Dokumenty

FAQ

FAQ

Autokary

Kontakt

Zaloguj się

Autokarem w Alpy z Taksidi 2022

Autokarem w Alpy z Taksidi 2022 / 2023

Jeździmy wyłącznie autokarami XXL!

Autokary XXL - Taksidi

Czym są autokary XXL?

To autokary, w których mamy zdecydowanie więcej miejsca na nogi (zawsze przynajmniej 73-85cm odległości), a często także gniazdka 230V i porty USB przy siedzeniach (w większośći autokarów, zastrzegamy, że mogą zdarzyć się autokary bez gniazdek). Wiemy, że podróż w Alpy to często kwestia ponad 20 godzin i wychodzimy z założenie, że tak długa podróż musi być przede wszystkim wygodna!

Co to znaczy więcej miejsca?

Jeżdżąc na wyjazdy na długich trasach możecie spotkać kilka rodzajów autokarów: autokary piętrowe (najczęściej 14-metrowe), długie autokary 15-metrowe i mniejsze autokary 13-metrowe. Takie długości to standard, niezależnie od tego czy producentem autokaru jest Setra, Volvo czy jeszcze inna firma. Autokary mogą być nowsze lub starsze i oczywiście przekłada się to na wygodę, ale najważniejszą kwestią, bezpośrednio przekładającą się na komfort podróży jest konfiguracja foteli. Niektórzy przewoźnicy oferują autokary, gdzie siedzeń jest bardzo dużo, a odległość między nimi (od zagłówka do zagłówka) to nawet niecałe 60cm. My staramy się aby ta odległość oscylowała w granicach 90-100cm, a na pewno nie była mniejsza niż 75-85cm. Poniżej omówimy to dokładnie na każdym rodzaju autokaru.

Autokary - Taksidi
Autokary piętrowe - Taksidi

AUTOKARY PIĘTROWE (14m długości)

W tej klasie nasze autokary to wyłącznie autokary Royal Class, skonfigurowane na maksymalnie 78 siedzeń, podczas gdy standardowy rozkład to 85 siedzeń.. W przypadku autokarów piętrowych na dolnym pokładzie zawsze jest taka sama liczba miejsc (22, w tym 8 miejsc przy dwóch stolikach) i zawsze odległości między siedzeniami są tu takie same: 90cm. Różnica jest na górnym pokładzie - tutaj siedzenia zajmują cały pokład na 14 metrach jego długości, a ich liczba wprost przekłada się na komfort. Standardem jest tutaj aż 61 miejsc, w naszych autokarach będzie ich maksymalnie 56. Tym samym odległość między siedzeniami również będzie zbliżona do 90cm.

Autokary długie - Taksidi

AUTOKARY DŁUGIE (15m długości)

To najdłuższe autokary, gdzie standardowym układem jest 67 miejsc (plus siedzenia kierowcy i pilota). W naszych autokarach na tej samej długości pokładu tych miejsc będzie maksymalnie 56-58.

Autokary średnie - Taksidi

AUTOKARY ŚREDNIE (13m długości)

To najmniejsze autokary, których używamy (istnieją jeszcze co prawda autokary 12-metrowe, ale są one ciężkie do skonfigurowania na liczbę miejsc mniejszą niż standardowe 49). W standardzie autokary 13-metrowe mają 57-59 siedzeń, u nas - maksymalnie 48-52.

Dodatkowo

W autokarach XXL nigdy nie sadzamy w ostatnim rzędzie więcej niż 4 osób, dbamy też o to, żeby Wasze bagaże zmieściły się bezpiecznie do luków bagażowych. A jeśli potrzebujecie jeszcze więcej miejsca - istnieje jeszcze możliwość wykupienia dodatkowego wolnego miejsca koło siebie - wystarczy wybrać odpowiednią opcję podczas swojej rezerwacji.

autokar-4.jpg

Mamy nadzieję, że wprowadzone przez nas udogodnienia spotkają się z Waszą pełną aprobatą, a dzięki nim każda podróż w Alpy upłynie jeszcze przyjemniej!

Rejsy Morskie Jachtem. Chorwacja, Grecja, Włochy - The Boat TripRejsy morskie - Boats and FriendsWyjazdy na Narty i Snowboard - Ski and FriendsMarka modowa - OffCourseWear

Ta strona używa plików cookies, pełne informacje na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki wyłączających obsługę cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.