Logo Taksidi

KRAJE

Flaga krajuNarty Szwajcaria

Veysonnaz

Verbier

Zinal

Laax

Zermatt

St. Moritz

Wengen

Saas Fee

Flaga krajuNarty Włochy

Livigno

Val di Sole

San Martino

3 Zinnen

Marilleva

Madonna Di Campiglio

Ponte Di Legno

Arabba Marmolada

Cortina d'Ampezzo

Solda Sulden

Val Gardena

Alta Badia

Val di Fiemme

Aprica

Paganella

Folgaria

Dolomiti Superski

Flaga krajuNarty Francja

La Plagne

Val d'Allos

Risoul

Serre Chevalier

La Thuile

Montgenevre

Les 2 Alpes

Orelle

Les Sybelles

Les Menuires

Tignes

Alpe d'Huez

La Rosiere

Valmeinier

Chamrousse

Flaga krajuNarty Austria

Bad Kleinkirchheim

Wildshonau-Niederau

Rehrenberg

Katschberg

Nassfeld

Zell am See

Dolina Pitztal

Zillertal

Saalbach

KRAJE

O NAS

Ikona logowania
ZALOGUJ SIĘ

polishFlagPL

Autokarem w Alpy z Taksidi 2022 / 2023

Jeździmy wyłącznie autokarami XXL!

Czym są autokary XXL?

To autokary, w których mamy zdecydowanie więcej miejsca na nogi (zawsze przynajmniej 73-85cm odległości), a często także gniazdka 230V i porty USB przy siedzeniach (w większośći autokarów, zastrzegamy, że mogą zdarzyć się autokary bez gniazdek). Wiemy, że podróż w Alpy to często kwestia ponad 20 godzin i wychodzimy z założenie, że tak długa podróż musi być przede wszystkim wygodna!

Co to znaczy więcej miejsca?

Jeżdżąc na wyjazdy na długich trasach możecie spotkać kilka rodzajów autokarów: autokary piętrowe (najczęściej 14-metrowe), długie autokary 15-metrowe i mniejsze autokary 13-metrowe. Takie długości to standard, niezależnie od tego czy producentem autokaru jest Setra, Volvo czy jeszcze inna firma. Autokary mogą być nowsze lub starsze i oczywiście przekłada się to na wygodę, ale najważniejszą kwestią, bezpośrednio przekładającą się na komfort podróży jest konfiguracja foteli. Niektórzy przewoźnicy oferują autokary, gdzie siedzeń jest bardzo dużo, a odległość między nimi (od zagłówka do zagłówka) to nawet niecałe 60cm. My staramy się aby ta odległość oscylowała w granicach 90-100cm, a na pewno nie była mniejsza niż 75-85cm. Poniżej omówimy to dokładnie na każdym rodzaju autokaru.

  • Autokary piętrowe

    14m długości

  • Autokary długie

    15m długości

  • Autokary średnie

    13m długości

Autokary piętrowe

W tej klasie nasze autokary to wyłącznie autokary Royal Class, skonfigurowane na maksymalnie 78 siedzeń, podczas gdy standardowy rozkład to 85 siedzeń.. W przypadku autokarów piętrowych na dolnym pokładzie zawsze jest taka sama liczba miejsc (22, w tym 8 miejsc przy dwóch stolikach) i zawsze odległości między siedzeniami są tu takie same: 90cm. Różnica jest na górnym pokładzie - tutaj siedzenia zajmują cały pokład na 14 metrach jego długości, a ich liczba wprost przekłada się na komfort. Standardem jest tutaj aż 61 miejsc, w naszych autokarach będzie ich maksymalnie 56. Tym samym odległość między siedzeniami również będzie zbliżona do 90cm.

Dodatkowo

W autokarach XXL nigdy nie sadzamy w ostatnim rzędzie więcej niż 4 osób, dbamy też o to, żeby Wasze bagaże zmieściły się bezpiecznie do luków bagażowych. A jeśli potrzebujecie jeszcze więcej miejsca - istnieje jeszcze możliwość wykupienia dodatkowego wolnego miejsca koło siebie - wystarczy wybrać odpowiednią opcję podczas swojej rezerwacji.

Mamy nadzieję, że wprowadzone przez nas udogodnienia spotkają się z Waszą pełną aprobatą, a dzięki nim każda podróż w Alpy upłynie jeszcze przyjemniej!
Rejsy Morskie Jachtem. Chorwacja, Grecja, Włochy - The Boat Trip
Rejsy morskie - Boats and Friends
OFFCOURSE

Ta strona używa plików cookies, pełne informacje na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki wyłączających obsługę cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.