3 ZINNEN

3 Zinnen - ośrodek narciarski we Włoszech

OPIS

3 Zinnen czyli „Trzy Szczyty” położone są w dolinie Alta Pusteria w Dolomitach. Obszar narciarski znajduje się wokół 5 głównych miejscowości San Candido, Dobbiaco, Villabassa, Braies i Moso. Z uwagi na możliwość uprawiania wielu sportów zimowych - rejon 3 Zinnen jest mekką dla amatorów białego szaleństwa. Zdecydowanym atutem ośrodka jest 300 słonecznych dni w roku - do tego piękna sceneria oraz świetna kuchnia Południowego Tyrolu.

Wyjazd na narty do 3 Zinnen
Wyjazd na narty do 3 Zinnen
Wyjazd na narty do 3 Zinnen

3 Zinnen to resort dla osób ceniących sobie nowoczesną infrastrukturę i idealnie przygotowane trasy. Do tego malownicze widoki na niesamowite szczyty Lavaredo i mamy resort idealny na marcowy wyjazd na narty lub snowboard. W 3 Zinnen znajdziecie trasy o różnym stopniu zaawansowania, zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Obszar 3 Zinnen składa się z pięciu szczytów połączonych najnowocześniejszymi wyciągami i gondolami.

Mapa tras w 3 Zinnen

Mapa tras w 3 Zinnen

TRASY I WYCIĄGI

115 km tras, w tym:

53 km tras łatwych

50 km tras średnich

12 km tras trudnych

30 wyciągów, w tym:

Gondole 6 gondoek

Krzesła 6 krzeseł

Orczyki 18 orczyków

Inne atrakcje na stoku:

Snowpark snowpark

Nocna jazda nocna jazda

Fun slope fun slope

POZA TRASAMI

Snowpark

Snowpark znajduje się przy wyciągu Hahnspiel w miejscowości Helm i ma dwie strefy - Kids Learn Park i Easy / Medium Park. Przeszkody rozmieszczone są na długości 450 m.

Sanki

Jazda na sankach jest tu popularną atrakcją nie tylko dla dzieci ale i dla drosłych. W ośrodku można skorzystać ze zjazdów po naturalnym torze. Znajdują się tu 2 tory saneczkowe i funkcjonuje wypożyczalnia sanek - więc siadamy i ruszamy!

Skitur

Wyprawa skiturowa w Dolomitach to idealne opcja dla miłośników świeżego śniegu skrzypiącego pod stopami. Znajdziecie tutaj okolo 200 km tras przeznaczonych do takich wypraw.

Karmienie reniferów

Renifery w 3 Zinnen cieszą się dużą popularnością. Te zadomowione wśród dzikiej przyrody czworonożne zwierzaki, stwarzają wiele frajdy. W wyznaczonych godzinach można je nakarmić i niekiedy spotkać na trasie narciarskiej.

MIEJSCOWOŚĆ

Wyjazd na narty do 3 Zinnen - miejscowść
Wyjazd na narty do 3 Zinnen - miejscowść
Wyjazd na narty do 3 Zinnen - miejscowść

ZAKWATEROWANIE I DZIELNICE

W przyrodniczym raju światowego dziedzictwa UNESCO nie brakuje wzorowo przygotowanych tras narciarskich, jak i kolorowych butików, a nawet przyjemnych kafejek. Region 3 Zinnen ma bogatą ofertę noclegową. Znajdziecie tu tańsze pokoje, apartamenty, pensjonaty oraz luksusowe hotele - wybór należy do Was.

ŻYCIE NOCNE

Życie nocne w 3 Zinnen

Życie nocne jest ciekawe - możesz odwiedzić okoliczne bary, restauracje albo wybrać się do klasycznej winiarni. Natomiast w okolicznej Madonnie di Campiglio, oddalonej o kilka kilometrów życie nocne trwa do samego rana.

GDZIE ZJEŚĆ

Kuchnia w 3 Zinnen

Dania kuchni tyrolskiej z pewnością zadowolą każde podniebienie. Dlatego przedstawiamy Wam kilka restauracji, w których warto skosztować specjałów tej kuchni.

Rifugio Rudi - przyjazne miejsce i personel, doskonałe dania w atrakcyjnej cenie, a do tego szybka obsługa pomimo dużej frekwencji.

Zin Fux - doskonały stosunek jakości do ceny, duży wybór dań i świetna obsługa.

Monte Elmo - dania przygotowywane są świeżo po złożeniu zamówienia. Najważniejszym punktem tego miejsca jest panoramiczny taras.

DOJAZD

WYJAZD Z DOJAZDEM AUTOKAREM

Średni czas pokonania trasy autobusem wynosi 17 godzin.

SAMOLOT

Najbliższe lotniska zlokalizowane są w Monachium (315 km), w Salzburg'u (290 km), Innsbruck'u (160 km) i w Graz (350 km).

SAMOCHÓD

Podróż z Warszawy oddalonej o 1189 km zajmie Ci około 13 godzin.

OŚRODEK W PIGUŁCE

PLUSY

Różnorodność kulturowa - połączenie Włoch i Austrii

Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi

Dobra infrastruktura komunikacja

MINUSY

 Wysoka cena skipassu

 Duża ilość orczyków

newsletter