Ośrodek narciarski Alpe d'Huez | TAKSIDI

Ośrodek narcairski Alpe d'Huez (Francja)

OPIS OŚRODKA

Alpe d’Huez należy do jednego z najpopularniejszych regionów narciarskich na świecie. Ośrodek jest częścią masywu Grand Rousses usytuowanego w Alpach Delfinackich. Największym jego atutem jest położenie na płaskowyżu nie zasłoniętym od południa żadnym masywem górskim. Na przeważających południowych stokach ośrodka notowane są rekordowe liczby godzin słonecznych. Wg Francuskiego Instytutu Meteo średnia liczba dni słonecznych w roku to aż 300! Z tego powodu często nazywany jest Wyspą Słońca.

W okolicy znajduje się 6 ośrodków narciarskich: Vaujany 1250, Oz en Oisans 1350, Villard Reculas 1480, Huez 1500, Auris en Oisans 1600 i Alpe d’Huez 1860. Wszystkie połączone są ze sobą gęstą siecią tras i wyciągów. Rozpościerają się tu widoki na najwyższe alpejskie szczyty: Mont Cervin, Melije czy najwyższy w Europie Mont Blanc.

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat wyjazdów narciarskich i snowboardowych do Francji.

Mapa tras w Alpe d'Huez

TRASY I WYCIĄGI W ALPE D'HUEZ

124 trasy (240 km tras), w tym: 48 zielonych, 29 niebieskich, 32 czerwone, 15 czarnych
84 wyciągi, w tym: 6 kolejek linowych, 9 gondolek, 23 kanapy, 43 orczyki i 3 magiczne dywany

Warunki śniegowe możecie sprawdzić tutaj.

OPIS TRAS W ALPE D'HUEZ

Nad ośrodkiem góruje szczyt Le Pic Blanc (3330m n.p.m.) - to najwyższy punkt z którego prowadzą 2 słynne czarne trasy: La Tunnele (3,8km) uchodząca za jedną z najtrudniejszych tras w Europie oraz La Sarenne -najdłuższą czarną trasę w Alpach mierzącą aż 16km. Znajduje się tu także kilka tras zakwalifikowanych przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS – Fédération Internationale de Ski) jako spełniające warunki do organizacji międzynarodowych konkursów narciarskich. Trasy rozciągają się na wysokościach od 1130 do 3330 m n.p.m.

W każdy czwartek na trasie Signal w godzinach wieczornych otwierana jest oświetlona trasa, po której w ramach ski passu można spróbować nocnego szusowania. Fani szaleństw znajdą tutaj 2 profesjonalne snowparki o zróżnicowanym levelu zaawansowania, jeden nastawiony na początkujących a drugi na bardziej zaawansowanych riderów. Oprócz tego znajdziemy tu half pipe (120m) oraz boarder-cross.

DODATKOWE ATRAKCJE W ALPE D'HUEZ

W Alpe d’Huez znajduje się otwarty basen, lodowisko i kompleks sportowy (do których po okazaniu skipassu przysługuje jedno darmowe wejście). Poza tym działa tu ponad 30 barów i restauracji, w tym najbardziej popularne Zoo Music Bar, 'O' bar, Last Bar I Underground oraz 4 kluby nocne. W okolicy znajdziemy  50 km tras biegowych i 30 km zimowych szlaków turystycznych oraz nieskończone ilości stoków do freeride’owych dzikich zjazdów. Znajdują się tu 2 tory saneczkowe, w tym jeden przystosowany do zjazdów nocnych, a na 2700m n.p.m udostępniona do zwiedzania lodowa jaskinia. Fani ekstremalnych doznań moga spróbować wypraw pojazdami gąsienicowymi czy saniami motorowymi, loty na lotni z nartami czy też helikopterem nad górami.

 

DOJAZD DO ALPE D'HUEZ

Odległość z Warszawy – 1850km (dojazd autokarem zajmuje ok. 27h). 

Największe lotniska w pobliżu:

Grenoble-Isère – 105km (www.grenoble-airport.com)
Lyon -Saint Exupéry Airport – 152km (www.lyonairports.com)
Turyn – 197 km (www.aeroportoditorino.it)
Genewa – Cointrin – 204 km (www.gva.ch/en/desktopdefault.aspx)

WYJAZDY NA NARTY I SNOWBOARD DO ALPE D'HUEZ W SEZONIE 2016/2017:

WINTER WARM-UP @ ALPE D'HUEZ

SOUND PROJECT @ ALPE D'HUEZ

newsletter