Aprica | TAKSIDI

Aprica (Włochy) - ośrodek narciarski

Opis

Aprica to miejscowość, która znajduje się na wysokości 1181m n.p.m w pięknej dolinie Veltliner na północy Lombardii. Miasteczko położone jest między dwoma pasmami górskimi, których stoki są zawsze nasłonecznione. Południowe jak i niższe stoki są dodatkowo naśnieżane, dlatego o śnieg nie trzeba się tu martwić.

Aprica doskonale nadaje się na wyjazdy zarówno dla narciarzy zaawansowanych jak i początkujących. Trasy położone są na wysokości 1180 – 2309 m n.p.m., przez co dobre warunki narciarskie panują tu od grudnia do marca.

Trasy i Wyciągi

Aprica oferuje 50 km tras o różnym stopniu trudności, które położone są na wysokości sięgającej aż 2300m n.p.m. Wszystkie trasy obsługiwane są przez 13 wyciągów z czego większość to wyciągi krzesełkowe. Godna polecenia jest również trasa narciarska "Superpanoramica", czyli najdłuższa trasa narciarska w regionie, która ukazuje zapierające dech w piersiach widok panoramiczny wzdłuż wzgórz. Dla zaawansowanych narciarzy polecamy trasę narciarską "Magnolta inferiore", która łącznie mierzy aż 2 km. Jednak osoby, które zaczynają dopiero zabawę z nartami będą się tu czuć jak ryba w wodzie. Znajduje się tutaj aż 30 km świetnie przygotowanych tras. Na zaawansowanych miłośników śniegu czeka czarna trasa Benedetti, która stromo schodzi na sam dół do miasta i ma ponad 2 km. Trenowała tam nie raz włoska kadra.

Mapa tras w Aprice we Włoszech

Atrakcje

Dla osób, które chcą aby narciarstwo nie było jedyną aktywnością, polecamy narciarstwo biegowe. W mieście znajduje się aż 14km tras biegowych wytyczonych w parku narodowym, gdzie można podziwiać piękną przyrodę. Trasy te idealnie sprawdzą się dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy. Można także wypróbować jazdę psimi zaprzęgami, wycieczki w rakietach śnieżnych oraz lodową ścianę wspinaczkową. Natomiast jeśli chcecie poczuć się jak ptak warto wybrać się na lot na paralotni. A wieczorem zapraszamy do licznych restauracji gdzie możecie zjeść typowe dania włoskiej kuchni.

Dojazd

Polecamy następujący sposób dotarcia do Aprica:


1. Lot do Mediolanu Bergamo (przykładowa cena Ryanair z WAW: 190 zł)
2. Autobus z lotniska do Brescia (cena ok. 12 EUR). Sprawdź rozkład jazdy.
3. Pociąg Brescia - Edolo (cena ok. 12 EUR). Sprawdź rozkład jazdy.
4. Autobus Edolo - Aprica (cena ok. 3 EUR). Sprawdź rozkład jazdy.


Ośrodek narciarski Aprica we Włoszech

newsletter