Ośrodek narciarski Dolina Pitztal | TAKSIDI

Ośrodek narcairski Dolina Pitztal (Austria)

OPIS OŚRODKA

Dolina Pitztal to jedno z najpiękniejszych miejsc w całym Tyrolu. Rozpościera się tam lodowiec Pitztaler Gletscher gdzie niedawno uruchomiono kolejne tereny narciarskie. Flagowa austriacka pieczołowitość w przygotowywaniu stoków oraz nowoczesna infrastruktura nie rozczarują nawet najbardziej wymagających fanów zimowego szaleństwa. 


Będąc tam nie można przegapić wizyty na jednym z najwyższych szczytów w okolicy. Na wysoki na 3440 m n.p.m. szczyt Hinterer Brunnenkogel, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na Tyrol można dojechać kolejką górską.

>> Dodatkowe informacje na temat wyjazdów narciarskich i snowboardowych do Austrii. 

Mapa tras w Dolinie Pitztal

Trasy i wyciągi w Dolinie Pitztal

Tras: 90 km w tym: 46 km łatwych, 28 km średnich, 16 km trudnych.

Dolina Pitztal to jedno z najpiękniejszych miejsc w całym Tyrolu. Rozpościera się tam lodowiec Pitztaler Gletscher gdzie niedawno uruchomiono kolejne tereny narciarskie. Flagowa austriacka pieczołowitość w przygotowywaniu stoków oraz nowoczesna infrastruktura nie rozczarują nawet najbardziej wymagających fanów zimowego szaleństwa. Będąc tam nie można przegapić wizyty na jednym z najwyższych szczytów w okolicy. Na wysoki na 3440 m n.p.m. szczyt Hinterer Brunnenkogel, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na Tyrol można dojechać kolejką górską.

Warunki śniegowe możecie sprawdzić tutaj.

Dla początkujących:
Polecamy trasy na Hochzeiger. Ci którzy uwielbiają szusowanie przy najpiękniejszych alpejskich widokach powinni wybrać się na lodowiec  Pitztaler Gletscher

Dla średniozaawansowanych:
Szerokie tyrolskie stoki sprzyjają doskonaleniu umiejętności narciarskich i snowboardowych. Znajduje się tutaj aż 28 km tras przeznaczonych dla średniozaawansowanych. Najdłuższa trasa Talloipe to aż 21 km nieprzerwanej białej radości.

Dla zaawansowanych:
Tutejsze czare trasy zaspokoją każdego narciarza żądnego przygód. W szczególności trasa z Braunschweiger Hütte (2758 m n.p.m.) do Mittelberg (1740 m n.p.m.) pozwoli sprawdzić się w trudnych warunkach.

Snowboard
Teren jest świetny dla snowboardzistów. Na lodowcu znajduje się snowpark a w nim halfpipe (70m), quaterpipe, high jumps a także  wave, corner i inne przeszkody!

Dodatkowe atrakcje w Dolinie Pitztal

Aprés-ski:
Region ten jest dość spokojny i sprzyjający zimowemu chilloutowi. Aczkolwiek w każdym ośrodku znajdą się klimatyczne bary, lokalne restauracje oraz  typowe tyrolskie karczmy. 

  • tor saneczkowy (6km)
  • wspinaczka na wieżach z lodu (30 m)
  • kuligi
  • wspinaczka po zamarzniętych wodospadach
  • hokej na lodzie
  • lodowisko
  • kręgle na lodzie

Warunki atmosferyczne :
http://www.skiinfo.pl/raport-sniegowy/pitztaler-gletscher-EATXPITZTALE-100-pl.jhtml

Wydarzenia lokalne:

Snow Time Again - impreza na lodowcu (październik), Eisbärenfest - Święto Lodowych Misiów w Wenns , Jubileusz otwarcia kolejki na lodowiec - imprezy plenerowe, impreza na zakończenie sezonu w Wenns, Fire&Ice - impreza na Hochzeiger.

Gdzie zjeść:

W okolicy znajduje się ponad 50 restauracji - każdy więc znajdzie coś dla siebie. Regionalne przysmaki można znaleźć w restauracji Gachenblick. Chcąc spróbować czegoś włoskiego należy koniecznie zajrzeć do Freizeitzentrum Wenns.

 

DOJAZD DO DOLINY PITZTAL

odległość z Warszawy – 1360 km (dojazd autokarem zajmuje ok. 16h) 

Lotniska w pobliżu:

Innsbruck - 70 km (www.innsbruck-airport.com)
Memmingen - 130 km (http://www.allgaeu-airport.de)
Friedrichshafen - 170 km (www.fly-away.de)
Zurich - 230km (www.zurich-airport.com)

Ośrodek narciarski Dolina Pitztal w Austrii

newsletter