Ośrodek narciarski Dolina Tux (Hintertux, Austria)

Opis

Ośrodek Hintertux jest całorocznym ośrodkiem narciarskim, na którym panują wyśmienite warunki śniegowe (podobno jedne z najlepszych w Europie).  Nie bez powodu to właśnie tutaj swoje treningi mają najlepsze zespoły narciarskie i snowboardowe z całego świata. Puszysty śnieg utrzymuje się tutaj od od października, aż do maja. Poza nowoczesna austriacką infrastrukturą ośrodek słynie z zapierających dech widoków na strome alpejskie szczyty i rozległe doliny.

Do dyspozycji dostajemy tu około 400 km tras, funparki, mnóstwo wyciągów i skibus. Do tego kilkadziesiąt kilometrów tras biegowych i inne atrakcje. Dzięki majestatycznemu lodowcowi Hintertux, można tu szaleć na śniegu cały rok.

Mapa tras w Hintertux

Trasy i Wyciągi

Właściwy sezon trwa tu nawet od września do maja, a na lodowcu można jeździć przez 365 dni w roku. Trasy są położone od 1300 do aż 3250 m n.p.m.

Dla początkujących

Łatwą, przyjemną i co najważniejsze płaską trasa jest Rastkogel. Jeśli oprócz tego ktoś lubi podziwiać alpejskie widoki, godne polecenia są niebieskie trasy na lodowcu.

Dla średniozaawansowanych

Niezbyt trudne i szczególnie popularne i uwielbiane przez amatorów desek jest 12-kilometrowe zejście ze szczytu Gefrorene Wand na dno doliny.

Dla zaawansowanych

Najtrudniejsze trasy to te prowadzące ze szczytu Qlperer i Gefrorene Wand. Poza nimi, jest wiele wolnych stoków do jazdy poza trasami.

Dla snowboardzistów

Znajduje się tutaj Betterpark Hintertux – jedyny letni snowpark w Europie Środkowej. Na lodowcu jest natomiast snowpark, funpark z 100 m halfpipe, funparkjumps, 2 Tabletops, Spine fun box - start przy wyciągu Olperer.

Atrakcje

To miejsce dla prawdziwych sportowców, dlatego życie nocne nie jest ani głośne, ani bujne, ani uciążliwe. Po całym dniu na nartach warto wpaść do barów Hohenhaus-Tenne, czy Tux 1. Jeżeli jednak nie będziecie chcieli wracać do hotelu przed 5, to koniecznie zajrzyjcie do dyskoteki Batzenkeller. Po jeszcze więcej wrażeń można pojechać do pobliskich miejscowości: Vorderlanersbach oraz Lanersbach - najlepiej ski-busem.

Gdzie zjeść

W samym ośrodku znajduje się kilka lokalnych restauracji, a oprócz nich posiłki serwują restauracje hotelowe. Po większy wybór mozna wybrać się do pobliskiej miejscowości Finkenberg, gdzie serwują prawdziwe austriackie specjały.

Co robić w Zillertal

  • 23.04 - 07.05.11 Wiosenne narciarstwo biegowe Flower Pow(d)erW
  • „Fire on Snow“ – pokaz narciarski Tux-Lanersbach w każdy poniedziałek
  • Jaskinia Spannaglhöhle – najwyżej położona dostępna jaskinia Europy
  • Zjazd na sankach
  • Łyżwy
  • Loty na paralotni
  • Jazda w głębokim śniegu
  • Kręgle
  • Kryty basen z wodami termalnymi
  • Przejazd kolejką linową Gletscherbus nad rozpadlinami lodowca

Dojazd

Odległość z Warszawy – 1140 km (dojazd autokarem zajmuje ok. 14h)

Największe lotniska w pobliżu:

Ośrodek narciarski Dolina Tux (Hintertux) w Austrii
newsletter