Ośrodek narciarski Dolina Tux | TAKSIDI

OŚRODEK NARCIARSKI DOLINA TUX (AUSTRIA)

OPIS OŚRODKA

Ośrodek Hintertux jest całorocznym ośrodkiem narciarskim, na którym panują wyśmienite warunki śniegowe (podobno jedne z najlepszych w Europie).  Nie bez powodu to właśnie tutaj swoje treningi mają najlepsze zespoły narciarskie i snowboardowe z całego świata. Puszysty śnieg utrzymuje się tutaj od od października, aż do maja. Poza nowoczesna austriacką infrastrukturą ośrodek słynie z zapierających dech widoków na strome alpejskie szczyty i rozległe doliny.

Do dyspozycji dostajemy tu około 400 km tras, funparki, mnóstwo wyciągów i skibus. Do tego kilkadziesiąt kilometrów tras biegowych i inne atrakcje. Dzięki majestatycznemu lodowcowi Hintertux, można tu szaleć na śniegu cały rok.

>> Dodatkowe informacje na temat wyjazdów narciarskich i snowboardowych do Austrii.

Mapa tras w Hintertux

TRASY I WYCIĄGI W DOLINIE TUX

Właściwy sezon trwa tu nawet od września do maja, a na lodowcu można jeździć przez 365 dni w roku. Trasy są położone od 1300 do aż 3250 m n.p.m.

Warunki śniegowe możecie sprawdzić tutaj.

Dla początkujących:  
Łatwą, przyjemną i co najważniejsze płaską trasa jest Rastkogel. Jeśli oprócz tego ktoś lubi podziwiać alpejskie widoki, godne polecenia są niebieskie trasy na lodowcu.

Dla średniozaawansowanych: 
Niezbyt trudne i szczególnie popularne i uwielbiane przez amatorów desek jest 12-kilometrowe zejście ze szczytu Gefrorene Wand na dno doliny.

Dla zaawansowanych: 
Najtrudniejsze trasy to te prowadzące ze szczytu Qlperer i Gefrorene Wand. Poza nimi, jest wiele wolnych stoków do jazdy poza trasami.

Snowboard: 
Znajduje się tutaj Betterpark Hintertux – jedyny letni snowpark w Europie Środkowej. Na lodowcu jest natomiast snowpark, funpark z 100 m halfpipe, funparkjumps, 2 Tabletops, Spine fun box - start przy wyciągu Olperer.

DODATKOWE ATRAKCJE W DOLINIE TUX

Aprés-ski: 
To miejsce dla prawdziwych sportowców, dlatego życie nocne nie jest ani głośne, ani bujne, ani uciążliwe. Po całym dniu na nartach warto wpaść do barów Hohenhaus-Tenne, czy Tux 1. Jeżeli jednak nie będziecie chcieli wracać do hotelu przed 5, to koniecznie zajrzyjcie do dyskoteki Batzenkeller. Po jeszcze więcej wrażeń można pojechać do pobliskich miejscowości: Vorderlanersbach oraz Lanersbach - najlepiej ski-busem.

Gdzie zjeść?
W samym ośrodku znajduje się kilka lokalnych restauracji, a oprócz nich posiłki serwują restauracje hotelowe. Po większy wybór mozna wybrać się do pobliskiej miejscowości Finkenberg, gdzie serwują prawdziwe austriackie specjały.

A ponaddto:

  • 23.04 - 07.05.11 Wiosenne narciarstwo biegowe Flower Pow(d)erW
  • „Fire on Snow“ – pokaz narciarski Tux-Lanersbach w każdy poniedziałek
  • Jaskinia Spannaglhöhle – najwyżej położona dostępna jaskinia Europy
  • Zjazd na sankach
  • Łyżwy
  • Loty na paralotni
  • Jazda w głębokim śniegu
  • Kręgle
  • Kryty basen z wodami termalnymi
  • Przejazd kolejką linową Gletscherbus nad rozpadlinami lodowca

 DOJAZD DO OŚRODKA HINTERTUX

Odległość z Warszawy – 1260 km (dojazd autokarem zajmuje ok. 15h)

Lotniska w pobliżu: 

Innsbruck - 62 km (www.innsbruck-airport.com)

Salzburg - 136 km (www.salzburg-airport.com)

Monachium - 185 km (www.munich-airport.de)

Memmingen - 220 km (www.allgaeu-airport.de)

Ośrodek narciarski Dolina Tux (Hintertux) w Austrii

newsletter