Folgaria | TAKSIDI

Folgaria (Włochy) - ośrodek narciarski

Opis

Ośrodek narciarski Folgaria, który rozciąga się na wysokościach od 1200m n.p.m do 1900m n.p.m. to perełka włoskich Dolomitów. Dużym jej plusem jest to że jeszcze nie jest aż tak bardzo znana. Dzięki temu nie ma tutaj tłumów.

Ale nie przejmujcie się! Wszystkie trasy są idealnie przygotowane, a nowoczesny system naśnieżania powoduje, że nigdzie nie zabraknie śniegu. Region zagwarantuje niezapomniane przeżycia i białe szaleństwo w najlepszym wydaniu.

Trasy i Wyciągi

Na odwiedzających ten ośrodek czeka 75km tras o różnym poziomie trudności. Większość stanowią trasy czerwone i niebieskie. Narciarze o średnich umiejętnościach nie będą mieli na co narzekać, ponieważ różnorodność tras jest duża, a panoramy alpejskich szczytów wprawiają w zachwyt. Ale i zaawansowani narciarze znajdą tutaj coś dla siebie, ponieważ najdłuższa trasa ma aż 4 km długości! Nowoczesna infrastruktura i słoneczne stoki sprawiają, że jest to idealne miejscedla wszystkich miłośników białego puchu.

Mapa tras w Folgarii

Atrakcje

Również jeśli chodzi o miejsca, w których można miło spędzić czas po nartach, nikt się nie będzie nudził. Bez problemu można tutaj znaleźć przytulne winiarnie, gdzie zakochane pary będą czuć się wyśmienicie. Ale i dla singli coś się znajdzie. Znajdują się tutaj także puby tętniące życiem. Jeśli chcemy trochę aktywniej spędzić swój czas wolny, proponujemy lodowisko czy pójśvi na basen miejski. Ciekawą opcją jest tor saneczkowy, gwarantujemy niezapomniane przeżycie.

Dojazd

Przykładowy sposób dotarcia do Folgarii:


1. Lot Warszawa - Mediolan Bergamo - Warszawa (przykładowa cena 10.2014: Ryanair,338 zł)
2. bezpośredni shuttle bus z lotniska Mediolan Bergamo do Folgarii (39 EUR w 2 strony). Sprawdź rozkład jazdy.


Ośrodek narciarski Folgaria we Włoszech

newsletter