• LA PLAGNE

La Plagne – ośrodek narciarski we francuskich Alpach

OPIS

Połączenie sabaudzkich wiosek z nowoczesnymi kurortami to rozwiązanie zarówno dla rodzin jak i turystów nastawionych na aktywne spędzenie czasu. Gwarancją tego są chociażby 132 wyciągi, 425 kilometrów tras narciarskich (także olimpijskich), sztuczne ściany, naturalne wodospady oraz liczne bary i restauracje. A wszystko to w otoczeniu dwóch potężnych lodowców.

Widok w La Plagne
Nasza ekipa w La Plagne
Hotel w La Plagne

La Plagne (1250 - 3250 m n.p.m.) jest połączony dwupiętrową kolejką z sąsiadującym ośrodkiem Les Arcs. Razem od niedawna tworzą obszar narciarski Paradiski, złożony z dziesięciu wiosek położonych na skraju Parku Narodowego Vanoise. Komunikację między nimi zapewnia dobrze rozbudowana sieć wyciągów narciarskich (15 gondolek, 74 kolejek krzesełkowych, 68 orczyków) oraz darmowe połączenie Ski-Busami, które umożliwiają zwiedzanie wszystkich obiektów w regionie i odwiedzanie jego poszczególnych części. Łącznie dla turystów dostępne jest 260 tras (12 zielonych, 135 niebieskich, 77 czerwonych i 37 czarnych). W 1992 r. miały tutaj miejsce zawody w saneczkarstwie i bobslejach, będące częścią Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Albertville, a rok później zorganizowano tu Mistrzostwa świata FIBT.

MAPA TRAS W La Plagne

Mapa tras w La Plagne

TRASY I WYCIĄGI

425 km tras, w tym:

216 km tras łatwych

136 km tras średnich

73 km tras trudnych

157 wyciągów, w tym:

Gondole 15 gondoek

Krzesła 74 krzeseł

Orczyki 68 orczyków

Inne atrakcje na stoku:

Snowpark snowpark

Halfpipe halfpipe

Fun slope fun slope

POZA TRASAMI

Snowpark

Freestyle na stoku to świetna zabawa, a jeśli jeszcze nie miałeś okazji go spróbować – La Plagne to najlepsze miejsce do nauki. Posiada 4 stopnie trudności tras. W piątkowe popołudnia organizatorzy przeprowadzają konkursy z nagrodami dla wszystkich gości. Dla obserwatorów jazdy wydzielono miejsce piknikowe, gdzie można chociażby posłuchać muzyki. Nie brakuje takich atrakcji jak halfpipe i fun slope.

Freeride

Ilość możliwości jest niezliczona. Każdy może odważyć się na samotną przejażdżkę przez las, jednak na zjazdy z lodowców polecane jest zabranie przewodnika.

Biegówki

Trasy biegowe La Plagne liczą 80 km. Te okrążające poszczególne wioski świetnie sprawdzą się dla początkujących. Doświadczeni sportowcy powinni zmierzyć się z 30-kilometrową trasą Champagny-le-Haut.

ATRAKCJE

Bobsleje

W La Plagne jest jedyny tor bobslejowy we Francji, o łącznej długości 1,5 km. Bobraft rozpędza się nawet do 120 km/h! Dodatkowo bardzo często możesz być świadkiem treningu drużyn narodowych.

Lot paralotnią

Chyba nie trzeba wyjaśniać o co chodzi. Freeride najwyższych lotów!

SPA

W obiekcie „Deep Natura Spa” o powierzchni 1500 m2 czekają na ciebie: tor pływacki, wanny z hydromasażem, łaźnia turecka, grota solna oraz strefa relaksu. W specjalnych pokojach leczniczych możesz skorzystać ze specjalistycznych zabiegów.

Escape room

W Plagne Bellecôte spróbuj wydostać się z dwóch pokojów ucieczki (dla rodzin i dla dorosłych), zaprojektowanych przez byłego mistrza narciarstwa w tym regionie.

MIEJSCOWOŚĆ

Hotel w La Plagne
La Plagne
La Plagne

ZAKWATEROWANIE I DZIELNICE

Baza noclegowa La Plagne jest dobrze rozbudowana, podobnie jak komunikacja publiczna. Hotele, oprócz pokoi, zapewniają gościom szereg udogodnień w postaci Spa, siłowni lub basenu. Większość z nich ma dostęp do nartostrad, dlatego o samochodzie najlepiej jest zapomnieć. Ośrodek polecany jest rodzinom ze względu na przystępne pakiety cenowe oraz atrakcje dla dzieci: szkółki narciarskie i kluby. Wybierając się do La Plagne warto zainstalować aplikację Paradiski Youge, która dostarcza wszystkich niezbędnych informacji o ośrodku, takich jak mapy połączeń autobusowych, pogoda czy rekomendacje punktów gastronomicznych.

ŻYCIE NOCNE

Życie nocne w La Plagne

Niezależnie od pory dnia, ośrodek narciarski La Plagne tętni życiem. Bary oraz kluby oferują porządną dawkę imprez, Happy Hour oraz transmisje sportowe. Bezpłatny autobus kursuje do północy. 

GDZIE ZJEŚĆ

restauracja

W restauracjach dominuje kuchnia francuska, a tuż za nią plasuje się europejska.

L'Atelier - najlepiej oceniana restauracja, serwująca mix wspomnianych kuchni. Otwarta dla wegetarian i wegan.

Le Chalet des Colosses - doskonały stosunek jakości do ceny, duży wybór dań i świetna obsługa.

Le Grizzli– oprócz pysznej kuchni francuskiej, polecana ze względu na dobre wina.

DOJAZD

WYJAZD Z DOJAZDEM AUTOKAREM

Średni czas pokonania trasy autobusem wynosi 24 godziny.

SAMOLOT

Najbliższe lotnisko jest zlokalizowane 120 km od ośrodka w Chambery-Savoie oraz w Genewie (154 km).

POCIĄG

Z Paryża bezpośrednio dojeżdżają pociągi do stacji kolejowej „Aime”.

SAMOCHÓD

Podróż z Warszawy oddalonej o 1800 km zajmie Ci około 18 godzin.

OŚRODEK W PIGUŁCE

PLUSY

Ośrodek narciarski La Plagne jest atrakcyjny cenowo dla dużych rodzin

 Lodowiec umożliwia jazdę nawet latem.

Dobra komunikacja publiczna

MINUSY

 Wysoka cena skipassu

 W porównaniu do innych ośrodków - mniej rozwinięte życie nocne

newsletter