Ośrodek narciarski La Plagne | TAKSIDI

OŚRODEK NARCIARSKI LA PLAGNE (Francja)

OPIS OŚRODKA

La Plagne to jedna z najpopularniejszych stacji narciarskich w Alpach Francuskich i rozpościera się od 1250m do 3250m n.p.m. Jest to bardzo malowniczy obszar narciarski, a widoki zapierają dech w piersiach. Każda ze stacji ma doskonałe zaplecze turystyczno-rekreacyjne. Do wypoczynku tutaj zachęca również duża liczba restauracji i kawiarenek. Do wszystkich stacji można dojechać autobusem, który kursuje między nimi.

Poza tym warunki śniegowe są tu dobre, większość stacji położona jest wprost na stoku, a powierzchniowo La Plagne może mierzyć się z Trzema Dolinami czy Tignes - Val d’Isere. Sezon narciarski tutaj rozpoczyna się od początku grudnia i trwa aż do końca kwietnia, na odwiedzających czeka niewielki lodowiec rozpościerający się na wysokości 3300m n.p.m.

TRASY I WYCIĄGI W LA PLAGNE

Miłośnicy zimowych sportów będą mieli do dyspozycji aż 225 km tras zjazdowych( 6 czarnych, 73 niebieskich, 35 czerwonych, 11 zielonych) składających się z 132 szlaków. Aby nie tracić naszego czasu na stanie w kolejkach mamy do dyspozycji aż 111 wyciągów przewożących 125 000 osób na 1h. Można będzie szusować po 6 trasach slalomowych. Największym wyzwaniem dla odwiedzających ten ośrodek to 15-kilometrowa trasa z lodowca Bellecôte do Montchavin o różnicy wysokości ponad 2000 m. Paradiski, składający się z ośrodków La Plagne, Peisey-Vallandry i Les Arcs, jest jednym z największych obszarów narciarskich na świecie. Jest to ośrodek zaspokajający każde pragnienie i miejsce dla wszystkich, którzy chcą mieć gwarancję wyśmienicie spędzonego czasu. Osoby, które chcą poćwiczyć skoki i różne sztuczki, będą mogli to zrobić w 2 parkach snowboardowych. Absolutnym hitem dla fanów off-piste są tereny przeznaczone do jazdy poza stokiem.

>> Dodatkowe informacje na temat wyjazdów narciarskich i snowboardowych do Francji.

Mapa tras w La Plagne

DODATKOWE ATRAKCJE W LA PLAGNE

W La Plagne oprócz niesamowitych tras zjazdowych możemy także odnaleźć centra fitness, salon odnowy biologicznej, baseny, lodowiska, tory saneczkowe, ścianki wspinaczkowe, squash oraz kręgle. Oprócz tego, jeśli wolicie spędzić czas na świeżym powietrzu, możemy udać się na paragliding, spacer na rakietach śniegowych, skutery śnieżne czy wspinaczka lodowcowa. Na osoby, które chcą poczuć się jak w amerykańskim filmie czekają takie atrakcje jak wycieczki helikopterem oraz wyścigi psich zaprzęgów. Jedna z największych atrakcji La Plagne jest tor bobslejowy, który każdy może podziwiać w momencie kiedy nie ma na nim żadnych treningów czy zawodów. Znajduje się on w pobliżu Plagne Bellaconte i jest największym tego typu torem we Francji.

DOJAZD DO LA PLAGNE

Przykładowy sposób dotarcia do La Plagne:

1. Lot do Lyon (np. AirFrance)
2. Bezpośredni Shuttle Bus z lotniska w Lyon do La Plagne (115 EUR w obie strony). Sprawdź rozkład jazdy

newsletter