OŚRODEK NARCIARSKI LAAX (SZWAJCARIA)

Opis

Niewielka alpejska miejscowość Laax jest położona w szwajcarskim kantonie Gryzonia niedaleko granicy z Austrią. Znajdziemy w niej wszystko , co powinno znajdować się w nowoczesnym ośrodku narciarskim. Możemy przebierać w szerokiej bazie gastronomicznej, wybrać się na basen czy do centrum fitness.

Pomimo położenia miejscowości na 1016m n.p.m., specyficzny mikroklimat powoduje, że w okolicy panują świetne warunki śniegowe, zwłaszcza, że wyciągami da się dojechać nawet na 3000m n.p.m., a w pobliżu znajduje się lodowiec Vorab, na którym znakomita pokrywa śniegowa utrzymuje się przez cały rok. High sezon zimowy trwa tu od końca listopada do początku marca. Ośrodek Laax jest stosunkowo młodym ośrodkiem. Jego popularność i prestiż wzrosły szczególnie w ostatnich latach. Szczególnie popularny jest wśród  freestyle’owców oferując im aż 4 różne snow parki. Znajduje się tu również największy w Europie halfpipe i pierwsza w Europie hala  z freestyle parkiem. Jednym słowem Laax jest modne.

Trasy i Wyciągi

Region oferuje 64 trasy - łącznie 235 km. Trasy obsługiwane są przez 29 nowoczesnych wyciągów, z czego 11 to kolejki linowe, 9 to wyciągi kanapowe a pozostałe 9 to orczyki. W okolicy znajdują się aż 4 snow parki.

Mapa tras w Laax

Opis tras

W Laax każdy narciarz i snowboardzista, od tych stawiających pierwsze kroki po prawdziwych riderów znajdzie coś odpowiedniego. 19 % tras to trasy łatwe, 29% to trasy dla średniozaawansowanych, 31% to trasy dla zaawansowanych, a aż 21% to trasy dla prawdziwych ekspertów.  Najdłuższa trasa ma 11,5km. Na części tras prężnie działa system sztucznego naśnieżania. Nieograniczone możliwości mają tu amatorzy skoków i szaleństwa. Mogą oni korzystać z 4 różnych snow parków, największego w Europie half pipu, freestyle parku w hali czy toru do boardercrossu. Dla lubiących dreszczyk emocji organizowane jest również heli-ski i heli-snowboarding z lokalnym przewodnikiem.

Atrakcje

Poza nartami czy snowboardem można tu jeździć na łyżwach, na sankach po specjalnych torach, wybrać się na wędrówkę w rakietach śnieżnych czy kulig, lub zrelaksować na basenie. Każdy odwiedzający to miejsce, powinien choć raz pokazać się w którejś z modnych kawiarni czy restauracji i zasmakować życia towarzyskiego Laax.

Dojazd

Odległość z Warszawy: 1380 km (dojazd autokarem zajmuje ok. 18 h)

Najbliższe lotniska:

Ośrodek narciarski Verbier w Szwajcarii
newsletter