• LES SYBELLES

Les Sybelles – ośrodek narciarski we Francji

OPIS

Les Sybelles, czyli „sześć miłych stacji” to czwarty co do wielkości region narciarski we Francji. Ośrodek współgrający z naturą, piękne widoki oraz stoki dostosowane do każdego poziomu umiejętności odwiedzających ją narciarzy. To wszystko cechuje ośrodek narciarski Les Sybelles.

Najlepsze ośrodki w Alpach
Imprezy w Alpach
Atrakcje w Alpach

Les Sybelles znajduje się w masywie Arvan-Villards w Alpach Sabaudzkich. Położony jest w dolinie rzeki Arc, u podnóża wysokogórskiej przełęczy Col de la Croix de Fer, która znajduje się na wysokości 2 067 metrów. Około 50 km od granicy z Włochami, ponad 1700 km od Warszawy. W skład ośrodka narciarskiego Les Sybelles wchodzi ponad 310 km tras narciarskich oraz 72 wyciągi. Les Sybelles to sześć stacji: Le Corbier, St Jean d'Arves, La Toussuire, Les Bottieres, St Sorlin d'Arves oraz St Colomban.

Warty zwrócenia jest fakt, że w Les Sybelles ceny są o około 20% niższe od średnich cen w innych ośrodkach narciarskich we Francji. Szczególnie poleca się ten ośrodek początkującym narciarzom.

MAPA TRAS W LES SYBELLES

Mapa tras w Les Sybelles

TRASY I WYCIĄGI

310 km tras, w tym:

63 km tras łatwych

124 km tras średnich

124 km tras trudnych

72 wyciągi, w tym:

Krzesła 26 krzeseł

Orczyki 46 orczyków

Inne atrakcje na stoku:

Snowpark 5 snowparków

Nocna jazda 2 h nocnej jazdy

Freeride 569 ha terenu na narty

POZA TRASAMI

Snowparki

Jeśli lubisz szaleć i wysoko latać – doskonale się tutaj odnajdziesz. Do Twojej dyspozycji jest Sy'x Park położony na 2100 – 2300 m. n.p.m. Zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych freestyle'owców. W snowparku między innymi tables, slides czy jumps. Na L'Oulon w La Tousierre na wysokości 2100-2370 m. n.p.m. dostępny jest jeszcze większy park – Arvapark. Przeznaczony przede wszystkim dla zaawansowanych, choć dla początkujących znajdzie się część Easy Park.

Freeride

Les Sybelles oferuje swoim gościom dużo terenów do jazdy poza trasami. Najlepsze warunki są na Grand Truc, Bellard oraz na l'Ouilon.

Biegówki

Piękne widoki, doskonały relaks – dla każdego, kto nieco spokojniej chce spędzić wolny czas na świeżym powietrzu. Doskonałe tereny na zabawę z nartami biegowymi są w okolicach Saint Sorlin.

ATRAKCJE

OGÓLNIE

W Les Sybelles każdy znajdzie coś dla siebie. W tych małych, alpejskich wioskach można skosztować lokalnych wędlin i serów. Dostępne dla turystów są również kręgielnie, bilard, lotki, dyskoteki czy kina. Dla szukających odprężenia polecamy sauny, masaże oraz basen. Do dyspozycji turystów w Les Sybelles są takie urządzenia jak Yooner, Snowscoot oraz Skwal.

MIEJSCOWOŚĆ

Panorama Les Sybelles
Zakwaterowanie w Les Sybelles
Les Sybelles

ZAKWATEROWANIE I DZIELNICE

Do dyspozycji turystów w Les Sybelles są zarówno hotele jak i apartamenty. Większość hoteli, pensjonatów to budynki w stylu chalet. Możesz zapukać do drzwi wejściowych swojego miejsca zamieszkania podjeżdżając do nich na nartach, z górki. W hotelach można zasmakować prawdziwych francuskich śniadań opartych o bagietki i powidła oraz oczywiście wyśmienitych win czy koniaków z których znana jest Francja. Les Sybelles ciągle się rozwija dbając o współgranie z naturą i przede wszystkim dbanie o dostosowanie się do turystów.

ŻYCIE NOCNE

Życie nocne w Les Sybelles

Zdecydowanie najbardziej polecamy dyskotekę „D'Sybell Club”, gdzie zbierają się fani nocnych szaleństw. Wieczorami można udać się również do kina, a w regionie Les Sybelles często odbywają się także koncerty oraz spektakle.

GDZIE ZJEŚĆ

Jedzenie w Les Sybelles

Dominuje tutaj kuchnia francuska, ale można również znaleźć restauracje z kuchniami z całego świata. Najlepiej oceniane restauracje to:

L'alpage - najlepsza restauracja w okolicy. Idealna na obiad. Kuchnia francuska – raclette, fondue de ceps.

Restaurant Le Saint Moritz - jeśli chodzi o kuchnię to zjesz podobnie jak w L'alpage – głównie francuska. Le Saint Moritz proponuje również kuchnię szwajcarską, a klienci zachwalają możliwość wyboru świeżych ryb w sezonie.

La Fontaine de L'Ours - świetne mięso, sałatki i sery. Kuchnia francuska i obfite porcje.

DOJAZD

WYJAZD Z DOJAZDEM AUTOKAREM

Na nasze wyjazdy do Les Sybelles oferujemy dojazd naszym komfortowym autokarem. Podróż autokarem do Les Sybelles trwa około 26 godzin.

SAMOLOT

Z Les Sybelles do najbliższego lotniska, które znajduje się w Chambery-Savoie jest aż 100 km. Inne lotniska w pobliżu to Turyn-Caselle (140 km) oraz Grenoble-Isere (204 km). Dojazd z lotniska do Les Sybelles można realizować autobusami lub po prostu wynająć auto, co radzimy zrobić szybko – w sezonie szybko schodzą!

SAMOCHÓD

Podróż samochodem trwa około 17 godzin. Z Warszawy do Les Sybelles jest około 1800 km. Najlepiej jechać przez Niemcy i Szwajcarię. Tam i z powrotem czeka kierowcę około 3,5 tysiąca kilometrów, co za samo paliwo i winiety wyniesie go około 2000 złotych. Na miejscu dochodzi jeszcze koszt parkingu.

LES SYBELLES W PIGUŁCE

PLUSY

 310 km tras

 2 snowparki w samym St. Jean d'Arves, 7 w całym obszarze

 Czwarty co do wielkości region narciarski we Francji

 Dobre ceny

 Ośrodek dostosowany do każdego poziomu umiejętności narciarskich

 Przepiękne, alpejskie krajobrazy dookoła wiosek

MINUSY

 Drogie restauracje

 Daleko od Polski

newsletter