Livigno | TAKSIDI

Livigno (Włochy) - ośrodek narciarski

Opis

Livigno to jedno z najpopularniejszych ośrodków narciarskich położonych wśród szczytów Alp Retyckich w Alta Valtellina. Ze względu na różnorodność stoków jest to idealne miejsce nie tylko dla początkujących, ale również i dla zaawansowanych narciarzy. Na odwiedzających ośrodek ,oprócz niesamowitych tras, czekają rozrywki do późnych godzin wieczorowych, klimatyczne bary oraz świetna włoska kuchnia.

Ośrodek kusi nie tylko przepyszną kuchnią, ale również o wiele niższymi cenami w porównaniu do innych włoskich ośrodków. A wszystko dlatego, że Linigno leży w strefie wolnocłowej. Livigno, które znajduje się na dnie doliny, otoczone jest z obu stron ski-arenami Carosello 3000(strona zachodnia) oraz Mottolino( strona wschodnia). Między tymi dwoma ośrodkami kursuje bezpłatny Skubis, dzięki któremu bez problemu dostaniemy się na każdy wyciąg. Cały kurort jest położony na wysokościach od 1816 m n.p.m do 2798m n.p.m.

Trasy i Wyciągi

Ośrodek Livigno to 115km tras w tym 30 km niebieskich, 70 km czerwonych oraz 15 km czarnych. Posiada 32 wyciągów narciarskich. Każdy znajdzie tutaj trasę idealną dla siebie. Dla osób, które zaczynają zabawę na białym puchu polecamy masyw Monte Nevika górujący od strony wschodniej. Jest tutaj mnóstwo dobrze przygotowanych i nasłonecznionych tras, na których można pochwalić się nowo nauczonymi trickami. Jeśli chodzi o narciarzy, dla których to nie jest pierwszy sezon powinni się zainteresować zjazdami z Mottolino do Livigno oraz zjazdem ze stacji narciarskiej Valandrea-Vetta. Na jednej trasie, zwanej „Pętlą” można jeździć do późnych godzin wieczornych – nawet do godziny 24:00! Jest ona całkowicie oświetlona także jazda tam jest bardzo bezpieczna. Również miłośnicy deski będą bardzo zadowoleni. W mieście mogą znaleźć stoki idealnie przygotowane na freestylową jazdę.

Mapa tras w Livigno

Atrakcje

Na osoby, które wolą trochę cieplejsze temperatury czekają wody termalne, których temperatura waha się między 37 a 40 °C w pobliskim Bormio, oddalonym o ok. 38 km. Jeśli wolicie aktywniej spędzać urlop proponujemy basen, wędrówki na rakietach śnieżnych czy wspinaczki po zamarzniętych wodospadach. Livigno również kusi atrakcjami, które zapewnią Ci odrobinę adrenaliny oraz wiatr we włosach. Mowa o przejażdżce po torze saneczkowym oraz wycieczki skuterem śnieżnym po zamarzniętym sztucznym jeziorze lub psim zaprzęgiem. Będąc we Włoszech to grzech nie spróbować najbardziej charakterystycznych dań i napojów. Oczywiście chodzi o pizzę i bombardino. Najbardziej popularne miejsce na pizze to Mario, natomiast bombardino można kupić wszędzie. Jego skład to 3 miarki mleka, 2 miarki żółtek, 1 miarka whisky, uwierzcie palce lizać!

Dojazd

Z Warszawy do Livigno jest 1380 km, czyli około 15 godzin samochodem osobowym.

Najłatwiej będzie Wam dotrzeć do Livigno z lotnisk Mediolan Bergamo (z Polski lata Ryanair, najtańsza opcja) lub Mediolan Malpensa.

Bezpośrednio z tych lotnisk, raz dziennie, kursuje Shuttle Bus: Aktualny rozkład jazdy znajdzieci TUTAJ. Pamiętajcie, żeby również bilet na autobus zarezerwować odpowiednio wcześniej!

Ośrodek narciarski Livigno we Włoszech

newsletter