• MARILLEVA

Marilleva – ośrodek narciarski we Włoszech

OPIS

Marilleva to ośrodek narciarski położony w Dolinie Val di Sole (Dolina Słońca). Dzięki niezwykłemu usytuowaniu tej małej miejscowości, można cieszyć się wyjątkowym, włoskim krajobrazem. Marillevę otacza pasmo Dolomitów - masyw Dolomiti Di Brenta. Malowniczą rzeźbę terenu góry te, zawdzięczają licznym erozjom.

Najlepsze ośrodki w Alpach
Imprezy w Alpach
Atrakcje w Alpach

Obszar ośrodka narciarskiego Marilleva znajduje się na dwóch wysokościach: 900m. oraz 1400m. Stacja 900 to punkt pośredni między miasteczkiem Mezzana a Marillevą 1400, skąd prowadzą liczne trasy i wyciągi. Folgarida Marilleva obejmuje: 60 km tras narciarskich, 25 wyciągów i 36 tras (38% łatwych, 49% średnio zaawansowanych, 13% trudnych). Z Marillevy 1400 można dostać się na rozmaite trasy, które wynoszą łącznie 1 40 km. To oferta wymarzona, tym bardziej, że na wszystkie trasy wjedziemy na jednym karnecie. Warto dostać się pod Grostè nad kurortem Madonna di Campillo czy do Pinzolo, skąd widoki zapierają dech w piersiach. W otoczeniu białego puchu i słońca, rozkosz obcowania z naturą osiąga swój najwyższy wymiar. Dzięki szeregu połączeń, Marilleva 1400 to największy ośrodek narciarski w Trentino.

MAPA TRAS W MARILLEVIE

Mapa tras w Marillevie

TRASY I WYCIĄGI

60 km tras, w tym:

23 km tras łatwych

29 km tras średnich

8 km tras trudnych

25 wyciągów, w tym:

Gondole 7 gondoli

Krzesła 13 krzeseł

Orczyki 5 orczyków

Inne atrakcje na stoku:

Snowpark 2 snowparki

Nocna jazda 2 godziny nocnej jazdy

POZA TRASAMI

Snowparki

Dla miłośników kickerów, spinów i zjeżdżalni, czeka snowpark obok Malga Panciana. Teren ma powierzchnię 14 000 m² i znajduje się na wysokości 1800 m. Profesjonalne wyposażenie stoków w poręcze i murki do jibbingu oraz kickery, zadowoli wszystkich freestylerów. Snowparki: Primi Passi (idealny dla początkujących) oraz Passo Tonale (przy trasie Valena). W Marillevie można też spróbować sił w boardercross’ie.

Freeride

Dzika natura i pasja przenikają się ze sobą, kiedy zjeżdżasz nieprzetartymi ścieżkami. Zabezpieczone i nadzorowane tereny do freeride’u znajdują się w Folgaridzie i Marillevie. Odważni i znający mapę terenu, mogą wybrać zjazdy z Passo Tonale i Pejo (gdzie nie obejdzie się bez górskiej wspinaczki).

Biegówki

Dla treningu całego ciała, narty biegowe są wspaniałą alternatywą. Trasy biegowe liczą tu około 55 km. Można wybierać spośród różnych stopni zaawansowania i trudności. W regionie można skorzystać z darmowych lekcji.

ATRAKCJE

Impreza outdoor

Niewątpliwą atrakcją wyjazdów do Marillevy jest atmosfera panująca na stoku. Dzięki nagłośnieniu i dużym przestrzeniom do odpoczynku, narciarze chętnie przysiadają w barach i rozkręcają dzienną imprezę. Tzw. Après Ski, dają możliwość kontynuowania imprezy na stoku do 8 wieczorem. Warto spróbować open air’u w włosko - górskim wydaniu.

SkiEat

Chcesz nauczyć się jeździć na nartach lub doskonalić technikę i spróbować lokalnej kuchni? SkiEat to 6 godzin jazdy na nartach z instruktorem oraz obiad, przekąski i napoje w Madonna di Campiglio.

Inne formy aktywności

W centrach sportu można skorzystać z kortów tenisowych, basenów oraz hali do łyżwiarstwa. Na stokach znajdują się wydzielone obszary dla dzieci. Na najmłodszych czekają też zajęcia artystyczne i wyścigi narciarskie.

Tydzień polski

W Mezzanie, mieszkańcy przygotowują co roku, dedykowane Polakom święto. Restauratorzy i winiarze zapraszają na degustacje lokalnych produktów i organizują imprezy z dj-ami.

Okazja do wyciszenia

Obszary wśród sosnowych lasów i kilometry tras, pozwolą odnaleźć upragniony spokój i odpoczynek. Kluby oferują też darmowe zajęcia jogi.

MIEJSCOWOŚĆ

Panorama Marilleva
Zakwaterowanie w Marillevie
 Panorama Marilleva

ZAKWATEROWANIE I DZIELNICE

Mieszkać możemy w dwóch obszarach ośrodka: Marillevie 900, 1400 lub w Mezzannie. Do wyboru mamy całą listę hoteli i apartamentów na stoku jak i poza nim, gdzie bliżej do centrum, knajpek i klubów.

ŻYCIE NOCNE

Życie nocne w Marillevie

Oferta imprezowa jest szeroka. Powszechną formą imprezowania jest popijanie Bombardino na stoku, zarówno w dzień jak i wieczorem. Po nartach, można pozostać dalej na górze i skorzystać z tzw. Après Ski w różnych lokalizacjach. Nikt nie powie, że open - air jest gorszy od klubowej potańcówki.

Z Marillevy 900 i 1400 można zjechać do miasteczka Mezzana. Knajpki i restauracje otwierają bramy raju dla winiarzy: obszar Trentino słynie z doskonałych Traminerów. Miejsca do tańca oferują zarówno hotele, jak i miejskie kluby.

GDZIE ZJEŚĆ

Potrawy Marilleva

Można decydować czy jemy na stoku, w restauracji hotelowej czy zjeżdżamy do miasteczka - Mezzany - której granicę z Marillevą wyznacza rzeka Noce.

Ristorante Maso Burba - oferuje tradycyjną włoską kuchnię: m.in. makarony i gnocchi. Menu jest przyjazne wegetarianom. Maso Burba cieszy się dobrą opinią, dzięki kameralnej i romantycznej przestrzeni. Tutaj, można spędzić wieczór w akompaniamencie pysznego jedzenia, nie wydając całych oszczędności.

Malga Panciana - będąc gościem włoskiej restauracji, nie sposób pominąć w menu pizzy z pieca. Restauracja Malga panciana znajduje się na stoku. Prócz pizzy, rekomenduje się tam wypicie espresso doppio.

Alla Vecchia Macina - ta klimatyczna restauracja w Mezzana oferuje wykwintne, acz cenowo przystępne posiłki. Miejsce chwalone przez gości za różnorodne, także bezglutenowe menu oraz za klimat i duszę obecne w restauracji.

DOJAZD

WYJAZD Z DOJAZDEM AUTOKAREM

Jedną z wygodnych opcji podróży do Marillevy, jest nasz autokar. Korzystając z tej formy dojazdu, możesz cieszyć się komfortem i nie zastanawiać się gdzie zaparkujesz samochód. Czas podróży to 20 h.

SAMOLOT

Z Warszawy można lecieć do Mediolanu lub Wenecji, skąd warto wypożyczyć samochód. Dalszy dystans do pokonania, to ok. 200 km. Podróż transportem publicznym, jest bardziej wymagająca.

POCIAG

Jazda pociągiem do Marillevy z Polski to dłuższa wyprawa, polegająca przede wszystkim na przesiadkach autobusowych u międzynarodowych przewoźników. Łatwiej dojechać do Marillevy z Insbrucka.

SAMOCHÓD

Jazda samochodem zajmuje ok 15h z Warszawy, 13/14h z Krakowa. Droga wiedzie głównie autostradami. Trasa: Czechy, Austria, omija się Monachium.

FOLGARIDA-MARILLEVA W PIGUŁCE

PLUSY

 Majestatyczne krajobrazy

 Komfortowe rozwiązania w hotelach: narciarnia, windy

 Dzień na stoku pełen atrakcji (muzyka, bary, leżaki)

 Różne wysokości

 140 km tras z ogromną liczbą kombinacji

 Nie jest bardzo drogo

MINUSY

 Po godzinie 16:30 gondola nie kursuje między wysokościami

 W wypadku spóźnienia sie na ostatnią gondolę, trzeba przejść pieszo ok 9 km w jedną stronę

 W ciągu dnia - obowiązkowo okulary przeciwsłoneczne :)

newsletter