• MONTGENEVRE

Montgenevre - francuski ośrodek narciarski

OPIS

Teren narciarski Montgenevre znajduje się w głównym grzbiecie Alp Zachodnich. Ośrodek oferuje 150 km tras na granicy francusko-włoskiej, a w sumie 420 km tras w sąsiednich włoskich dolinach (w ramach rozszerzenia skipassu na całe Via Lattea). Będąc w Montgenevre spróbujesz francuskiego wina, na stoku skosztujesz włoskiej pizzy a na koniec dnia zrelaksujesz się w basenie z widokiem na Alpy.

Narty 
 we Francji
Narty 
 we Francji
Narty 
 we Francji

Montgenèvre to unikalny resort, który jest częscią domeny Via Lattea, jednego z największych regionów narciarskich w Alpach oferującego łącznie 420 km tras! Poza nowoczesną infrastrukturą narciarską znajdziecie tutaj liczne i łatwo dostępne tereny do jazdy offpiste!

MAPA TRAS W MONTGENEVRE

Mapa tras w Montgenevre

TRASY I WYCIĄGI

598 tras, w tym:

33 tras bardzo łatwych

142 tras łatwych

309 trasy średnie

114 tras trudnych

25 wyciągów, w tym:

Gondole 3 gondole

Krzesła 15 krzeseł

Orczyki 7 orczyków

Inne atrakcje na stoku:

Freeride Freeride

Snowpark Snowpark

Biegi 80 km tras biegowych

POZA TRASAMI

Snowpark

Snowpark posiada przeszkody, na których odnajdzie się każdy, niezależnie od prezentowanego poziomu. Wyróżnia go małe nachylenie terenu i duże odległości między przeszkodami. Dla najmniejszych, ośrodek oferuje specjalne tory do boarder crossu i ski crossu.

Freeride

Dla amatorów szaleństw w białym puchu czekają specjalnie wyznaczone trasy freeridowe. Montgenevre należy do najlepszych pod tym kątem ośrodków w Europie!

Biegówki

Oprócz tras zjazdowych, ośrodek oferuje również trasy biegowe, które łączą się z włoskim Claviere. Montgenevre jest odpowiednim wyborem dla początkujących – trasy nadają się praktycznie dla każdego. Do dyspozycji jest około 80 km tras biegowych.

ATRAKCJE

Przedszkole narciarskie

Przedszkole Piou Piou przyjmuje dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Wasze pociechy mogą stawiać pierwsze narciarskie kroki pod opieką profesjonalnej kadry.

Odkryte lodowisko

Miłośnicy szaleństwa na łyżwach mają do dyspozycji odkryte lodowisko, które jest czynne codziennie. Wstęp to koszt około 3 EUR za osobę.

Rakiety śnieżne

Każdego dnia dostępne są rakiety śnieżne.Nie martw się, jeśli nigdy nie miałeś z nimi styczności – chodzenie w nich jest bardzo proste. Początkujacy mogą skorzystać z pomocy przewodnika.

MIEJSCOWOŚĆ

Miejscowość Montgenevre
Miejscowość Montgenevre
Miejscowość Montgenevre

ZAKWATEROWANIE I DZIELNICE

Montgenevre jest to niewielka miejscowość, którą zamieszkuje około 550 osób. Nie brakuje tu jednak hoteli, apartamentów oraz domków - noclegi dostosowane są do kieszeni każdego turysty. Ośrodek oferuje dużo stoków, tereny do freeride'u oraz kilka pubów. Jest to miejsce nieco spokojniejsze i mniej imprezowe, panuje tu kameralna i spokojna atmosfera.

ŻYCIE NOCNE

Życie nocne w Montgenevre

Oferta nocna jest raczej ograniczona. Jeśli preferujesz wieczór przy ognisku lub w restauracji, z pewnością będziesz zadowolony. W Montgenevre znajduje się kilkanaście restauracji, kilka pubów oraz jeden bar.

GDZIE ZJEŚĆ

Restauracja w Montgenevre

Oferta gastronomiczna w Montgenevre nie rozczarowuje. Jeżeli szukacie lokalnej kuchni, udajcie się do Le Graal. Restauracja dysponuje dużym terenem na świeżym powietrzu i serwuje dania kuchni francuskiej. W luźniejszej atmosferze (i z mniejszym uszczerbkiem dla portfela) posilicie się w Restaurant Les Chalmettes znajdującej się przy stoku.

DOJAZD

WYJAZD Z DOJAZDEM AUTOKAREM

Średni czas pokonania trasy autobusem wynosi 24 godziny.

SAMOLOT

Najbliższe lotniska mieszczą się w Turynie (110 km), Grenoble (128 km) oraz Lyonie (237 km).

POCIĄG

Pociąg dojeżdża do stacji w Grenoble. Pozostałą część trasy należy pokonać autobusem.

SAMOCHÓD

Aby dotrzeć do Montgenevre musisz przejechać 1750 km, a czas pokonania tej odległości to około 17 godzin. Zimą niektóre przejazdy w regionie alpejskim mogą być zamknięte, dlatego należy wcześniej sprawdzić zaplanowaną trasę.

OŚRODEK W PIGUŁCE

PLUSY

Trasy skierowane w szczególności do początkujących i średniozaawansowanych

Długi sezon narciarski

Doskonałe warunki narciarskie

Jeden z najlepszych ośrodków pod kątem freeride

Bliskość lotniska (Grenoble)

MINUSY

Trudny dojazd ze wzgledu na wysokie polożenie miasta

Ubogie życie nocne

newsletter