• NASSFELD

Nassfeld – ośrodek narciarski w Austrii

OPIS

Góry skąpane promieniami przez 100 godzin więcej niż w północnej części, nawet zimą? Poznaj jeden z najbardziej słonecznych rejonów Alp, w którym znajduje się Nassfeld . Ośrodek ten jest zaliczany do 10 najlepszych w Austrii. Malownicze doliny, gwarancja śniegu, krystaliczne jeziora górskie i ośnieżone szczyty górujące nad nimi – malowniczy obrazek jak z pocztówki z pewnością zapadnie ci na długo w pamięci. Podobnie jak najdłuższa kolej gondolowa w Alpach, pond 100 km tras do pokonania, pyszna kuchnia i południowa gościnność.

Widok w Nassfeld
Narty w Nassfeld
Widok w Nassfeld

Ośrodek narciarski Nassfeld leży w pobliżu włoskiej granicy, w Karyntii. Rozciąga się na wysokościach 610 (trasy biegowe) – 2020 m n.p.m. (narciarstwo alpejskie). Sezon rozpoczyna się w grudniu i trwa aż do kwietnia. Turyści mogą korzystać z 40 tras oznakowanych (30 km łatwych, 70 km średnich, 10 km trudnych), 55 km szlaków pieszych, 30 kolejek i wyciągów (13 orczykowych, 9 krzesełkowych, 5 gondoli i 3 magiczne dywany). Najdłuższa z nich – „Millenium Express” – pokonuje 6 km w zaledwie 17 minut.

MAPA TRAS W NASSFELD

Mapa tras w Nassfeld

TRASY I WYCIĄGI

110 km tras, w tym:

30 km tras łatwych

70 km tras średnich

10 km tras trudnych

30 wyciągów, w tym:

Gondole 5 gondoli

Orczyki 13 orczyków

Krzesła 9 krzeseł

Magiczne Dywany 3 magiczne dywany

Inne atrakcje na soku:

Snowpark 55 ha lodowiska

Flatbox 3 metrowy flatbox

Freeride tor do funcrossu

POZA TRASAMI

Snowpark NASSFELD

„Jedyna droga prowadzi w górę” – głosi Snowpark Nassfeld, mieszczący się w pobliżu góry Gartnerkofel. Zarówno dzieci, początkujący jak i zaawansowani freestylerzy będą świetnie się bawić. Czeka na nich 3-metrowy flatbox, Rainbow Box, Wallride i kickery, z których można polecieć do 14 metrów. W ostatnim czasie powstał także tor do funcrossu oraz sekcja raili.

Freeride

Nassfeld oferuje wiele obszarów, na których freeriderzy mogą poczuć wolność. Stoki pełne śniegu, szczególnie te opadające z Gartnerkofel, polecane są wszystkim miłośnikom wrażeń.

Biegówki

Zimowa oferta Nassfeld to także 80 km tras biegowych, o różnym stopniu trudności, położonych w wysokiej partii gór.

ATRAKCJE

Tory saneczkowe

W Nassfeld funkcjonują 3 oświetlone tory saneczkowe, o łącznej długości 7 km. To świetna zabawa dla starszych i młodszych miłośników zimowych atrakcji w wyjątkowej scenerii. Sanki można wypożyczyć w funkcjonującej obok wypożyczalni.

Kino Nassfeld

W codziennym repertuarze gra „Wszystko, co widzę, jest białe”. Symboliczne kino pozwala cieszyć się niesamowitymi widokami i odetchnąć świeżym powietrzem na łonie natury. Miejsce to możesz wykorzystać do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Słoneczne punkty

Średnia liczba godzin słonecznych, która utrzymuje się od lat, to 850. W dwóch dobrze widocznych miejscach na stokach stoją specjalne punkty, gdzie można sprawdzić informacje o ośrodku i odpocząć.

Wyprawy na raketach śnieżnych

Masz dość stoków? Załóż rakiety i udaj się w nienaruszone jeszcze części Nassfeld. To najlepszy sposób odkrywania nowych miejsc, szczególnie, gdy skorzystasz z pomocy przewodnika.

Naturalne lodowiska

Zamarznięte jeziora są prawdziwą atrakcją dla łyżwiarzy w każdym wieku. 55 hektarów naturalnego lodu na Pressegger See i 6,5 km2 Weissensee zadowoli najbardziej wymagających łyżwiarzy.

MIEJSCOWOŚĆ

Domek w Nassfeld
Wyciąg w Nassfeld
Widok w Nassfeld

ZAKWATEROWANIE

Ośrodek ma w swojej ofercie domki do wynajęcia oraz pokoje w hotelach, również o wysokim standardzie. Goście mogą bezpłatnie korzystać ze wszystkich – kursujących co godzinę – linii autobusowych.

ŻYCIE NOCNE

Życie nocne w Nassfeld

Po zachodzie słońca życie przenosi się do barów, klubów nocnych i restauracji, gdzie głośno gra muzyka, a imprezom przewodzą DJ-e. 

GDZIE ZJEŚĆ

Restauracje w Nassfeld

Wybierz się w kulinarną podróż i odkryj smaki Nassfeld. Mocny ser górski, świeżo wędzony boczek i łosoś z doliny Gaital mają na swoim koncie niejedną nagrodę. W końcu Karyntia słynie z dobrego jedzenia. Dla prawdziwych smakoszy powstały specjalne sesje degustacyjne z przewodnikiem, który zabiera ich na wycieczkę do trzech tradycyjnych schronisk.

Zum Alois - kuchnia austriacko-europejska, szybka i kulturalna obsługa, smaczne posiłki. Charakterystycznym elementem obiektu jest ogromny taras.

Restaurant Schloss Lerchenhof - restauracja jest częścią hotelu mieszczącego się w przepięknym dworze. W Menu lokalne przysmaki, również dla wegetarian..

Baerenhuette - miejsce polecane osobom, które mają ochotę na drinka po dniu na stoku. Zarówno napoje jak i potrawy są w bardzo przystępnej cenie.

DOJAZD

WYJAZD Z DOJAZDEM AUTOKAREM

Średni czas pokonania trasy autobusem wynosi około 14 godzin

SAMOLOT

Nassfeld jest obsługiwane przez kilka pobliskich lotnisk: najbliższe w Klagenfurt (80 km), pozostałe w Lublanie, Trieście i Wenecji. Szczegółowe informacje dotyczące lotów znajdują się na ich stronach.

POCIĄG

Do celu należy dojechać przez stację Villach, z której odjeżdżają pociągi ekspresowe w każdą część Austrii.

SAMOCHÓD

Droga zajmie ci około 12 godzin.

NASSFELD W PIGUŁCE

PLUSY

 Ośrodek narciarski Nassfeld jest jednym z najlepszych w Austrii

 Najdłuższa gondola w Alpach

 W porównaniu do innych ośrodków, krótki czas podróży

Zróżnicowane trasy

 Miejsce dla całych rodzin

MINUSY

 Wyciągi orczykowe

 Duża liczba turystów

newsletter