• ORELLE

Orelle – ośrodek narciarski we Francji

OPIS

Tradycyjne alpejskie osady pięknie wkomponowane w górski krajobraz, długie, mroźne zimy, a także bliskie sąsiedztwo Włoch i Parku Narodowego Vanois to właśnie główne cechy kurortu narciarskiego Orelle. Jednak najważniejszą zaletą tej miejscowości jest bezpośrednie połączenie ze słynną stacją Val Thorens.

Najlepsze ośrodki w Alpach
Imprezy w Alpach
Atrakcje w Alpach

Orelle położone jest w doskonałej lokalizacji, czyli Trzech Dolinach – jednej z najwyżej położonych stacji w całej Europie. To gwarantuje turystom śnieg od końca grudnia do początku maja. Miejscowość jest połączona ze słynną stacją Val Thorens, a dzięki kolejce Valles Express łatwo można się z niej dostać na obszar Trzech Dolin. To sprawia, że w trakcie pobytu w jednym miejscu, można korzystać z ogromnej liczby tras rozmieszczonych na całym terenie.

MAPA TRAS W ORELLE-VAL THORENS

Mapa tras w Orelle-Val Thorens

TRASY I WYCIĄGI

86 km tras, w tym:

11 km tras łatwych

67 km tras średnich

8 km tras trudnych

29 wyciągów, w tym:

Gondole 8 gondoli

Krzesła 15 krzeseł

Orczyki 6 orczyków

Inne atrakcje na stoku:

Snowpark 1 snowpark

Nocna jazda 2 godziny nocnej jazdy

POZA TRASAMI

Snowparki

Na obszarze Orelle/Val Thorens znajduje się snowpark idealny dla narciarzy oraz snowboardzistów. Na jego terenie znajdziecie hopy, raile i boxy w różnych rozmiarach, a także half-pipe oraz tor do boardercrossu. Odbywają się tam liczne zawody freestyle’owe, m.in. The Ski and Boarderweek, The SFR Freesking Tour, SlopeStyle French Cup. Jeżeli jednak to dla Ciebie za mało, to możesz korzystać ze snowparków zlokalizowanych w innych miejscowościach na obszarze Trzech Dolin, np. Snowparku Meribel uznawanego za najlepszy w całym regionie.

Freeride

Słynne, francuskie Trzy Doliny to najlepsze miejsce na niesamowity freeride. Warto pamiętać, że to po stronie Orelle mamy szansę na najciekawsze doświadczenia i mniej zatłoczone trasy. Na tym obszarze na miłośników zimowych szaleństw czeka 140 km wysoko położonych tras. Jeżeli to dla Was za mało, możecie skorzystać z rozszerzonego karnetu na obszar całych Trzech Dolin, czyli aż 600 km tras.

Biegówki

Jeżeli nie masz ochoty po raz kolejny tylko zjeżdżać z górki, w Orelle możesz również skorzystać z tras biegówkowych. W całym regionie liczą one ok. 119 km i przebiegają wśród malowniczych krajobrazów. Na uwagę zasługuje trasa „La Combe der Caron” przeznaczona tylko dla zaawansowanych miłośników tego sportu.

ATRAKCJE

Lot paralotnią

Chcesz podziwiać wspaniałe pejzaże Trzech Dolin z lotu ptaka? To możliwe, dzięki lotom paralotniami!

Psie zaprzęgi

Zrelaksuj się i odkrywaj ciekawe miejsca w Orelle w czasie jazdy psim zaprzęgiem. To doskonała rozrywka po aktywnie spędzonym dniu!

Kolejka tyrolska

Skorzystaj z najwyższej kolejki tyrolskiej na świecie! Ze szczytu Bouchet w ciągu 2 minut przeniesiesz się na szczyt Val Thorens. W czasie jazdy możesz podziwiać malownicze widoki dolin Maurienne i Aiguillesd'Arve.

Przedszkole narciarskie

Rodzice jeżdżą na nartach i snowboardzie, a ich pociechy przebywają pod okiem doświadczonych instruktorów.

MIEJSCOWOŚĆ

Panorama Orelle
Zakwaterowanie w Orelle
Orelle

ZAKWATEROWANIE I DZIELNICE

Orelle to niewielka miejscowość, która poza sezonem liczy zaledwie 400 mieszkańców. Jednak nie brakuje tutaj szerokiej bazy hoteli, apartamentów oraz domków o różnym standardzie. Noclegi w Orelle dostosowane więc są do kieszeni każdego turysty.

ŻYCIE NOCNE

Życie nocne w Orelle

W Orelle życie nocne jest spokojniejsze, ponieważ miejscowość przystosowana jest głównie do potrzeb rodzin z dziećmi. Po zmroku wszystko zamiera, a jedyną atrakcją pozostają nocne jazdy na nartach na oświetlonym stoku lub wizyta w jednym z miejscowych barów, gdzie w menu znajdziemy najlepsze francuskie wina. Możemy jednak się wybrać do oddalonej o 17 km miejscowości Valmeinier, gdzie nie zabraknie nocnych atrakcji. Aczkolwiek, na naszych wyjazdach zadbamy o to, żeby była okazja potupać nóżką i w samym Orelle ;)

GDZIE ZJEŚĆ

Restauracje w Tignes

Jedzenie w tym rejonie również nie rozczaruje! Godne uwagi restauracje znajdziemy na stokach Orellelle i Val Thorens, a także w okolicznych miejscowościach.

Chalet Chinal Donat - kuchnia francuska i europejska w miejscu ze wspaniałym widokiem.

La CabaneD'enHaut - bar-restauracja, która gwarantuje prawdziwą ucztę dla mięsożerców, ale jest też przyjazna wegetarianom.

La Pizza Rock - kameralna pizza z ogromną liczbą pozycji w menu, zadowoli nawet najbardziej wybrednych smakoszy.

DOJAZD

WYJAZD Z DOJAZDEM AUTOKAREM

W podróż do Orelle możesz się wybrać razem z nami! Trasę, liczącą 1774 km, pokonasz komfortowym autokarem i nie będziesz się musiał o nic martwić. Taka podróż będzie trwała ok. 26 godzin.

SAMOLOT

Osoby, które chcą lecieć samolotem, mogą wylądować na jednym z pobliskich lotnisk – najbliższe w Chambery (101 km), kolejne w Turynie (130 km), Grenoble (173 km), Lyonie (178 km), Genewie (182 km), a także w Mediolanie (249 km). Z lotniska możemy dojedziemy pociągiem, transferowym minibusem lub wynajętym samochodem. Jednak transport warto zaplanować z wyprzedzeniem, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

POCIAG

Na oddaloną zaledwie 6 km stację kursują międzynarodowe pociągi TGV. Ze stacji do kurortu bez problemu dotrzemy taksówką.

SAMOCHÓD

Podróż samochodem trwa ok. 18 godzin, a najlepiej jechać przez Czechy, Austrię i Włochy. W dwie strony to ok. 3500 km. Koszty paliwa wynosi ok. 2000 zł, a pozostałe opłaty (winiety, autostrady oraz parking) 550 zł.

ORELLE W PIGUŁCE

PLUSY

 Kameralna i spokojna atmosfera,

 Połączenie wyciągiem ze słynnym Val Thorens, a także Trzema Dolinami,

 Oświetlona trasa narciarska,

 Doskonale rozwinięta infrastruktura.

MINUSY

 Trasy rozmieszczone w różnych miejscach (podział na Trzy Doliny),

 Wyciągi bywają zamykane z powodu mocnych wiatrów,

 Brak odpowiednich ofert dla miłośników życia nocnego.

newsletter