Ośrodek narciarski Paganella | TAKSIDI

OŚRODEK NARCIARSKI PAGANELLA (Włochy)

OPIS OŚRODKA

Paganella leży w północnych Włoszech, kusi ona niesamowicie zróżnicowanym krajobrazem oraz rewelacyjnymi warunkami śniegowymi. Paganella należy do dużego narciarskiego obszaru Skirama Dolomiti Adamello Brenta. Świetnie przygotowane trasy powodują, że znajduje się w czołówce ośrodków, do których warto przyjechać. Do miejscowości, w której mieszkamy schodzi jedna z najdłuższych tras Ośrodka Narciarskiego Paganella, która mierzy 7km. To gwarantuje dużą ilość świetnej zabawy.

Miejscowość Fai Paganella znajduje się około 5km od samego centrum Andalo i położona jest na wysokości 1030m n.p.m. Są tutaj wyciągi najnowszej generacji, które zawiozą Was na szczyt Cima Paganella (2125 m n.p.m.) połączone z wyciągami w Andalo, dzięki czemu obsługują 60 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Wszystkie trasy są  planowo dośnieżane.

 

TRASY I WYCIĄGI W PAGANELLI

Dla uczestników czeka 60 km szerokich, bezpiecznych i idealnie przygotowanych tras, a naśnieżenie jest gwarantowane na wszystkich zjazdach. 17 skutecznie funkcjonujących instalacji wyciągowych najnowszej generacji powoduje, że nie tracimy czasu na stanie w kolejkach. Wyciągi obsługują trasy do wysokości, aż do 2125 metrów. Z takiej wysokości startują trasy o różnych stopniach trudności, a najwiękza różnica poziomów wynosi 1100 metrów. Na uczestników podczas wyjazdu czeka najlepszy zjazd na Paganalli, czyli trzyodcinkowa trasa Olimpionica. Składa się ona z Olimpionica 3, 2 oraz 1. Górna część, czyli Olimpionica 3 to jest szeroka i średnio stroma czerwona trasa. Natomiast kolejna część, Olimpionica 2 , to już gratka dla narciarzy. Jest to czarna, stroma trasa, która jest idealna do krótkiego skrętu. Po takiej jeździe na narciarzy czeka ostatnia część trasy. Olimpionica 3 to znów szeroka czerwona trasa, na której można już troszeczkę odpocząć. Cała trasa mierzy aż 4800 metrów, kończy się ona w Andalo. Ale to nie jest jedyna trasa, która schodzi do tego miasteczka. Alternatywną trasy jest połącznie czerwonych tras Cacciaatori 1 i 2. Obie trasy liczą 5,5 km długości.

>> Dodatkowe informacje na temat wyjazdów narciarskich i snowboardowych do Włoch.

Mapa tras w Paganelli

DODATKOWE ATRAKCJE W PAGANELLI

Zjazdy po tych niesamowitych trasach to nie jedyne atrakcje, które czekają na odwiedzających. Podczas pobytu w Paganelli można, a raczej trzeba, skorzystać ze spacerów na rakietach śnieżnych po lesie otaczającego Analo. Na taką atrakcję można się wybrać zarówno podczas dnia jak i nocy. Jeśli ktoś chciałby spróbować czegoś nowego polecamy ski-alpinizm oraz telemark. Wszystko jest pod baczną opieką przewodników alpejskich.

DOJAZD DO PAGANELLI

Najłatwiej będzie Wam dotrzeć do Paganella z lotniska w Bergamo/Mediolan (z Polski lata Ryanair, najtańsza opcja) i Weronie. Bezpośrednio z tych lotnisk, raz dziennie, kursuje Shuttle Bus: Aktualny rozkład jazdy znajdzieci TUTAJ. Pamiętajcie, żeby również bilet na autobus zarezerwować odpowiednio wcześniej. 

Najbliższe lotniska:

Verona - 131 km (www.aeroportoverona.it)
Wenecja-Treviso - 168 km (www.trevisoairport.it)
Wenecja-Marco Polo - 203 km (www.veniceairport.it)
Bergamo - 215 km (www.sacbo.it)

Ośrodek narciarski Paganella we Włoszech

newsletter