• PONTE DI LEGNO - ADAMELLO

Ponte di Legno-Adamello – ośrodek narciarski we Włoszech

OPIS

Największy region narciarski w zachodniej części Trentino - „Dolina Słońca” - a w jej sercu skąpany w słońcu i śniegu ośrodek narciarski. Jego skipassy obejmują dwa ośrodki, zapewniając turystom dostęp do 100 km tras, w tym najsłynniejszej, prowadzącej z lodowca Presena. Można na nim jeździć cały rok!

Ponte di Legno
Ponte di Legno
Ponte di Legno

Ośrodek narciarski Ponte di Legno-Adamello rozciąga się na wysokościach 1240 – 3069 m n.p.m, między Trydentem a Lombardią. Składa się ze słynącego ze stoków dla początkujących Tonale oraz mniej obleganego przez turystów, z trudniejszymi trasami, Ponte di Legno. Region ten jest więc atrakcyjny zarówno dla doświadczonych narciarzy jak i całych rodzin. Każdy znajdzie coś dla siebie na jednej z 41 tras (10 łatwych, 25 średnich, 6 trudnych). Bezpieczny dojazd gwarantuje 28 wyciągów (4 kabinowe, 19 krzesełkowych, 7 orczykowych). Sezon trwa aż do maja.

MAPA TRAS W PONTE DI LEGNO - Adamello

mapka tras w Ponte di Legno - Adamello

TRASY I WYCIĄGI

41 km tras, w tym:

10 km tras łatwych

25 km tras średnich

6 km tras trudnych

28 wyciągów, w tym:

Gondole 4 gondole

Krzesła 19 krzeseł

Orczyki 7 orczyków

Inne atrakcje na stoku:

Snowpark 2 snowparki dla dzieci

Nocna jazda 25 km tras biegowych

Freeride Nocne narty

POZA TRASAMI

Snowparki

Miłośnicy snowboardu obowiązkowo muszą odwiedzić Snowpark Tonale, położony blisko wyciągu krzesełkowego Valena. Składa się z części dla doświadczonych sportowców, parku dla początkujących oraz trasy snowcross. W połowie drogi znajduje się obszar, gdzie można odpocząć i podziwiać scenerię. Dodatkowo funkcjonują dwa snowparki dla dzieci - “Leolandia Fantaski” oraz "La Bruscedèla".

Freeride

Również miłośnicy jazdy poza trasami znajdą coś dla siebie. Jazda po świeżym śniegu to nie lada wyzwanie. Wystarczy, że dostaniesz się wyciągiem na szczyt i możesz cieszyć się wolnością z dala od innych turystów, w otoczeniu samej natury.

Biegówki

Pomiędzy wioskami Volpaia, Stavel i Velon znajduje się 6 szlaków o różnym stopniu trudności i tras, o długości około 25 km. Biegną między innymi przez lasy.

ATRAKCJE

Jazda nocą

Śnieżna przygoda nie musi się kończyć wraz z końcem dnia. Ponte di Legno- Adamello 4 razy w tygodniu pozwala na jazdę w blasku księżyca, pod osłoną nocy. Atrakcja jest darmowa dla osób posiadających skipass na dłużej niż 3 dni.

Psie zaprzęgi

Jeśli do tej pory podziwiałeś je tylko w filmach, to właśnie masz niepowtarzalną okazję przejechania się saniami ciągniętymi przez syberyjskie psy husky. Dzieci od lat 10 również mogą wziąć udział.

Lodowisko

Jazda na łyżwach jest jednym z ulubionych sportów zimowych, niezależnie od wieku. W Temù, pomiędzy wyciągami a boiskiem do piłki nożnej, stoi kryte lodowisko, które funkcjonuje bez względu na pogodę.

MIEJSCOWOŚĆ

Panorama Ponte di Legno
Hotel w Tonale
Ponte di Legno

ZAKWATEROWANIE

Choć Tonale znacząco różni się pod względem architektonicznym od Ponte di Legno, obydwa miejsca oferują swoim gościom liczne bary, restauracje i kluby. Osobom zainteresowanym uprawianiem sportów zimowych poleca się nocleg w Tonale, natomiast nastawionym na wypoczynek – w Temu lub Ponte di Legno. Z obu miejsc, można dojechać darmowym skibusem do terenów narciarskich w Val di Sole - Marilleva 900, połączonych ze znaną Madonną di Campiglio. W śnieżne dni jazda samochodem może być tam utrudniona. Parkingi są bezpłatne.

ŻYCIE NOCNE

Życie nocne

Oferta nocna jest raczej ograniczona. Jeśli preferujesz wieczór przy ognisku lub w restauracji, z pewnością będziesz zadowolony. W obydwóch miejscowościach jest dyskoteka

GDZIE ZJEŚĆ

Restauracje

Ubogie życie nocne wynagradza bogata oferta gastronomiczna Ponte di Legno-Adamello. Mimo, że mówimy o Włoszech, można w ich kuchni odczuć nuty austriackie i niemieckie.

Ristorante Frigidolfo - miejsce z wieloletnią tradycją, które od lat zachwyca smacznymi daniami w dość rozsądnych cenach. Również wegetarianie znajdą coś dla siebie.

Ristorante Pizzeria da Giusy - obowiązkowym punktem wycieczki do Włoch jest oczywiście zjedzenie pizzy. Restauracja odznaczona jest certyfikatem jakości za sezon 2018/2019.

Ristorante Pizzeria la Pergola - jedna z najlepszych pizzerii w okolicy. Oprócz dań serwuje - polecane przez gości - wina i piwa.

DOJAZD

WYJAZD Z DOJAZDEM AUTOKAREM

Ze względu na bardzo długi czas podroży (około 28 godzin) jest to najbardziej odradzany środek transportu.

SAMOLOT

Najbliższe lotniska mieszczą się w Bergamo (około 140 km) i Mediolanie (190 km).

POCIĄG

Jeżeli wolisz podróż pociągiem, możesz wysiąść na stacji w Trentino, oddalonej o 100 km.

SAMOCHÓD

Podróż samochodem zajmie Ci minimum 15 godzin. Musisz pokonać 1800 km. Zjazd z autostrady znajduje się około 70 km od ośrodka.

OŚRODEK W PIGUŁCE

PLUSY

Ośrodek narciarski oferuje trasy o zróżnicowanym poziomie trudności

 Długi sezon narciarski

  Polska szkółka narciarska w Tonale

MINUSY

Ubogie życie nocne

Wyciągi orczykowe

newsletter