• RISOUL

Risoul – francuski ośrodek narciarski

OPIS

Świetna jakość w atrakcyjnej cenie? Doskonałe warunki do jazdy, malownicze widoki, imprezy narciarskie i zabawa do samego rana - nie bez powodu ośrodek narciarski Risoul jest tak chętnie wybierany przez studentów i młodych ludzi z całej Europy. To także jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez Polaków. Poznaj śnieżną arkadię francuskich Alp Wysokich.

Widok w Risoul
Nasza ekipa
Narty w Risoul

Risoul położony jest na wysokości od 1650 m do 2750 m n.p.m., w pobliżu znanej miejscowości Briancon. Francuzi nazywają go „kurortem z próbówki”, bowiem został stworzony na potrzeby turystyki. W przeciwieństwie do pozostałych części Alp, tutaj lasy rosną prawie do samych szczytów, a śnieg utrzymuje się od grudnia do kwietnia. Ponadto Risoul swoim regionem obejmuje skąpaną w słońcu dolinę Vars, która – ze względu na wyższą temperaturę – sprawdzi się na wycieczki w chłodniejsze dni. Na turystów czeka 185 km tras o różnym stopniu trudności (17 tras zielonych, 40 niebieskich, 10 czarnych i 37 czerwonych) oraz 50 wyciągów (17 krzesełkowych, 31 orczykowych, 2 gondole).

MAPA TRAS W RISOUL

TRASY I WYCIĄGI

185 km tras, w tym:

75 km tras łatwych

90 km tras średnich

20 km tras trudnych

50 wyciągów, w tym:

Gondole 2 gondoli

Krzesła 17 krzeseł

Orczyki 31 orczyków

Inne atrakcje na stoku:

Snowpark snowpark

Halfpipe  150 m halfpipe

Night Park  night park

POZA TRASAMI

Snowpark Risoul

Freestylerzy będą zachwyceni – w Risoul czeka na nich snowpark „Surfland”, w którym znajduje się 150-metrowy, oświetlony halfpipe oraz wysoki na 5 m boardercross, a także big air, jump i inne. Wcześniej służył on do treningów do Igrzysk Olimpijskich. W Vars snowparków jest kilka, w tym osobny dla dzieci i dziewczynek.

Freeride

Zdobywcy dziewiczych stoków, szczególnie ci zaawansowani, również nie będą narzekać. Prawdziwą gratką dla nich jest teren wokół L'Eyssina. Dobrze oznakowane trasy pozwalają cieszyć się bezpieczną i odpowiedzialną jazdą w każdym miejsu.

Biegówki

Bieg przez las? W Risoul wielbiciele tego typu aktywności mają do dyspozycji 20 km tras prowadzących między modrzewiowymi lasami wprost do Vars. Na szczególną uwagę, pod względem atrakcyjności, zasługuje odcinek Le Fournet do Col de Vars.

ATRAKCJE

Zjazd z pochodniami

Wieczorny zjazd z pochodniami jest jedną z najbardziej widowiskowych atrakcji. Niech tegoroczny finał zimowego sezonu będzie spektakularny!

Speed riding

Spróbuj swoich sił w jeździe na nartach… z paralotnią. To czyste szaleństwo, tylko dla odważnych zawodników, które dostarczy ci niezapomnianych wspomnień na śniegu i w powietrzu.

Night Park

Dzień okazał się za krótki? Odwiedź Night Park Risoul, który – dzięki sztucznemu oświetleniu – pozwala szusować po trasach nawet w nocy. Również fani freestylu mogą z niego skorzystać na specjalnej, 700-metrowej ścieżce oraz 150-metrowym halfpipe.

MIEJSCOWOŚĆ

Widok w Risoul
Hotel w Risoul
Widok w Risoul

ZAKWATEROWANIE

Risoul zamieszkuje około 700 osób. Choć na próżno tam szukać mnóstwa atrakcji, miejscowość bez przerwy tętni życiem, a żaden turysta nie narzeka na nudę. Ośrodek oferuje kino, lodowisko o powierzchni 350 m2, Spa, dyskotekę, bar, kluby oraz jarmark z lokalnym produktami. Ceny pokoi, bez wyżywienia, zaczynają się już od 235 zł za osobę. Planując wyjazd warto pamiętać o dodatkowo pobieranej ,,taksie'' za każdy dzień.

ŻYCIE NOCNE

Życie nocne w Risoul

Szaleństwo na stoku czy na imprezie? Życie nocne Risoul toczy się w kultowym La Grotte du Yeti. Imprezy warte uwagi odbywają się także w Le Mex i Silent Disco. 

GDZIE ZJEŚĆ

Restauracje w Risoul

Oferta gastronomiczna Risoul kusi tradycyjnymi, francuskimi potrawami, jak chociażby fondue.

Le Hickory - klimatyczna restauracja z miłą obsługą, serwująca obiady w przedziale 49 – 129 zł.

La Marmite - mieszanka kuchni europejskiej z francuską, zachęcająca dużymi porcjami, świeżym i smacznym posiłkiem.

La Bolee - miejsce przyjazne weganom i wegetarianom, polecane przez wielu turystów.

L Assiette Gourmande Risoul - restauracja serwująca świetne lunche.

DOJAZD

WYJAZD Z DOJAZDEM AUTOKAREM

Podróż autokarem trwa około 26 godzin, dlatego odradza się ten środek transportu.

SAMOLOT

Najbliższe lotniska są oddalone prawie o 200 km: Turyn (190 km), Grenoble (204 km), Marseille (238 km).

POCIĄG

Stacja kolejowa Montdauphin- Guillestre mieści się tylko 20 km od Risoul.

SAMOCHÓD

Wybierając się samochodem musimy być przygotowani na 19 godzin jazdy, bowiem do Risoul jest prawie 1800 km. Trasa prowadzi przez Niemcy, Szwajcarię, Lichtenstein oraz Włochy.

OŚRODEK W PIGUŁCE

PLUSY

 Ośrodek narciarski Risoul to świetna opcja dla młodych ludzi, którzy marzą o świetnych wakacjach za niewielkie pieniądze

 Skipass obejmuje Risoul oraz Vars

 Miejsce przyjazne całym rodzinom, ze zorganizowanymi atrakcjami dla dzieci

 Zadbane, szerokie trasy dostosowane do umiejętności gości ośrodka

 Długo utrzymujący się śnieg i dobre warunki do jazdy

MINUSY

 Wyciągi orczykowe

 Duża liczba młodych turystów

newsletter