Ośrodek narciarski Risoul | TAKSIDI

OŚRODEK NARCIARSKI RISOUL (Francja)

OPIS OŚRODKA

Risoul położone jest w południowo-wschodniej Francji w Alpach Wysokich między miastami Briancon i Gap. Jest to jedna z najpopularniejszych alpejskich stacji narciarskich wśród młodych ludzi. Klienci, którzy wielokrotnie powracają do Risoul cenią idealnie przygotowane trasy, dobre warunki śniegowe ale także bardzo bogate propozycje rozrywkowe.

Te wspaniałe warunki narciarskie, długo utrzymująca się pokrywa śnieżna, tereny do freeridu, a także jeden z najlepszych w Europie snowparków w Varsie przyciąga zarówno początkujących jak i zaawansowanych riderów. Młodzi miłośnicy białego szaleństwa są po prostu w raju! Stacja narciarska znajduję się na wysokości 1850 m n.p.m., zaś stoki obejmują obszar do 2700 m n.p.m.

TRASY I WYCIĄGI W RISOUL

Stacja Risoul jest połączona z sąsiadującym Vars położonym na wysokości 1650 m n.p.m. Dwie stacje tworzą obszar obejmujący aż 180 km tras o zróżnicowanym poziomie trudności. Mamy do dyspozycji 105km tras łatwych, 70km średnich oraz 10km tras trudnych. Nad wszystkim czuwa aż 57 wyciągów. Dla początkujących dużo zielonych i niebieskich tras, idealnych na pierwsze kroki. Osoby, które chcą doszlifować swoje umiejętności także nie będą się nudzić. Spora liczba czerwonych tras o dosyć łatwym poziomie trudności zadowoli każdego. Dla najbardziej zaawansowanych narciarzy czeka  „kilomètre lancé”. Jest to trasa, na której odbywają się zawody w biciu rekordów prędkości.

>> Dodatkowe informacje na temat wyjazdów narciarskich i snowboardowych do Francji.

 

Mapa tras w Risoul

DODATKOWE ATRAKCJE W RISOUL

Risoul to idealne miejsce dla młodych ludzi. Jest tutaj wiele dyskotek, pubów czy restauracji. Najbardziej znaną dyskoteką jest dyskoteka Le Morgan. Osoby, które po ciężkim dniu na nartach mogą także odpocząć w centrum spa. Jeśli wolicie spędzać swój czas wolny bardziej aktywnie to proponujemy przejażdżkę na skuterach śnieżnych.

LOTNISKA W OKOLICY RISOUL

Turyn - 154 km (www.aeroportoditorino.it)
Grenoble-Isère - 193 km (www.grenoble-airport.com)
Genewa - 280 km (www.gva.ch)

Kolaż zdjęć z Risoul

WYJAZDY NA NARTY I SNOWBOARD DO RISOUL W SEZONIE 2016/2017

NEW YEAR'S EVE @ RISOUL

newsletter