• SAN MARTINO

San Martino di Castrozza – włoski ośrodek narciarski

OPIS

Grań skalna zmieniająca kolor? Szczyty przypominające szereg cynowych żołnierzyków? Bajkowe San Martino nie bez powodu nosi tytuł jednego z najbardziej prestiżowych ośrodków narciarskich we Włoszech. Urokliwe trasy, nowoczesna stacja i bogate życie nocne – poznaj esencję Dolmitów.

Rozgrzewka
Widok San Martino
Snowboard w San Martino

Ośrodek narciarski San Martino di Castrozza (1450 m n.p.m) był popularny już w XIX wieku. Pierwsi turyści przyjeżdżali z Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. Współcześnie funkcjonuje zarówno w sezonie letnim jak i zimowym, przyciągając fanów sportów zimowych z całej Europy. Czeka na nich 61 km autostrad połączonych darmowym autobusem (36 tras, w tym 19 łatwych, 15 średnich, 2 trudne), 2 snowparki, 21 wyciągów narciarskich (w tym krzesełkowe, orczykowe i gondole), a także oświecony stok do nocnych przejażdżek.

MAPA TRAS W SAN MARTINO

Mapa tras w San Martino

TRASY I WYCIĄGI

61 km tras, w tym:

14 km tras łatwych

31 km tras średnich

16 km tras trudnych

24 wyciągów, w tym:

Gondole 2 gondole

Krzesła 15 krzeseł

Orczyki 7 orczyków

Inne atrakcje na stoku:

Snowpark 2 snowparki

Nocna jazda 3 dni nocnej jazdy 

Freeride  lodowisko

POZA TRASAMI

Snowpark

Fani freestylu mogą spróbować swoich sił na terenie dwóch snowparków. Pierwszy z nich – San Martino Snowpark - jest częścią ośrodka narciarskiego Tognola. Obsługiwany przez 3-osobowy wyciąg krzesełkowy, rozciąga się na prawie 1 km wzdłuż trasy Scandola. Dostęp do prawie 40 atrakcji na jego terenie jest bezpłatny. Dzięki oświetleniu można korzystać z niego także wieczorem. Przez cały rok organizowane są imprezy oraz konkursy. W Rolle Railz obszar do freestylu jest ograniczony i wyposażony w sygnalizację mówiącą o poziomach trudności.

Freeride

Ośrodek San Martino to jedna z pereł freeridingu w Dolomitach. Nie jest to jednak zabawa dla amatorów. Jeśli masz więc trochę doświadczenia, koniecznie wybierz się na przejażdżkę po lesie śpiącym pod grubą warstwą świeżego śniegu. Możesz skorzystać z towarzystwa przewodnika.

Biegówki

Narciarze biegowi mogą korzystać z 30 km tras o różnym stopniu trudności. Większość z nich jest położona w Narodowym Parku Paneveggio Pale di San Martino. Jeśli uwielbiasz podziwiać piękne krajobrazy, koniecznie wybierz 8-kilometrową Lake Trail Calaita, która częściowo prowadzi po zamarzniętym jeziorze.

ATRAKCJE

Nocna jazda

Trasa umożliwiająca jazdę w blasku księżyca jest czynna trzy razy w tygodniu. Oświetlony zjazd liczy 2,6 km i prowadzi przez las.

Obiekty sportowe

Jazda nie tylko na nartach – San Martino di Castrozza zaprasza gości do korzystania z lodowiska, a także kortu tenisowego, krytych basenów, czy centrum fitness. Ścianka wspinaczkowa tylko czeka, aż ją pokonasz.

Rakiety śnieżne

W rakietach śnieżnych dostaniesz się w każdy śnieżny zakątek. Nie martw się, jeśli nigdy nie miałeś z nimi styczności – chodzenie w nich jest bardzo proste.

MIEJSCOWOŚĆ

San Martino
 Zakwaterowanie w San Martino
San Martino

ZAKWATEROWANIE

Łącznie w zachodniej i wschodniej części San Martino mieszka około 600 osób. Mimo swoich niewielkich rozmiarów, miasteczko oferuje mnóstwo atrakcji, dobrze rozwinięte życie nocne i szeroką bazę noclegową. Prestiżowy charakter tego miejsca przekłada się na ceny, które nie należą do najniższych.

ŻYCIE NOCNE

Życie nocne w San Martino

Bogata oferta lokalizaspokoi każdy gust muzyczny. Dyskoteka Green Lantern puszcza muzykę pop i r&b, natomiast w Lounge Bar Regina odbywają się koncerty jazzowe oraz bluesowe. Również Bar Relais Orsingher organizuje imprezy dla gości. W innych tego typu miejscach regularnie mają miejsce kabarety i wieczory folklorystyczne

GDZIE ZJEŚĆ

Restauracje

Jeśli chodzi o jedzenie, to zdecydowanie jest w czym wybierać. Tradycyjna saubaudzka kuchnia, fine dining, restauracje ze smakami z całego świata czy szybkie bary, gdzie można szybko wsunąć coś na ciepło. Trzy najwyżej oceniane restauracje w San Martino to:

Rifugio Capanna Passo Valles - śniadania w formie bufetu, pomysłowe menu obiadowe, z propozycjami również dla wegetarian.

La Canisela - restauracja z włoskimi daniami, urządzona w stylu rustykalnym. Wysoka jakość przyrządzanych potraw idzie w parze z wysoką ceną.

Malga Ces - restauracja, ze wspaniałym widokiem na góry, przyjazna wegetarianom i weganom. Potrawy z kuchni włoskiej i europejskiej, również w wersji bezglutenowej.

DOJAZD

WYJAZD Z DOJAZDEM AUTOKAREM

Średni czas pokonania trasy autobusem wynosi 21 godzin.

SAMOLOT

Najbliższe lotniska mieszczą się w Treviso (75 km), Venice (95 km) oraz Veronie (155 km).

POCIĄG

Najbliższa stacja kolejowa znajduje się w miasteczku oddalonym o około 50 km – Feltre.

SAMOCHÓD

Podróż samochodem zajmie około 15 godzin. Odległość do pokonania waha się między 1300-1400, w zależności od obranej trasy.

OŚRODEK W PIGUŁCE

PLUSY

Ośrodek narciarski San Martino jest uważany za ekskluzywny

Trasy oraz atrakcje dostosowane do umiejętności odwiedzających .

 Atrakcje zapewnione całym rodzinom

 Nowoczesna infrastruktura, po niedawnym remoncie

 Możliwość jazdy na nartach zarówno w dzień jak i w nocy

 Bogata oferta życia nocnego

MINUSY

Wyciągi orczykowe

Wysokie ceny

Niewiele tras (w porównaniu do innych ośrodków)

newsletter