Ośrodek narciarski Serre Chevalier | TAKSIDI

Ośrodek narciarski Serre Chevalier (Francja)

OPIS OŚRODKA

Serre Chevalier jest jednym z największych resortów narciarskich w Alpach. Ośrodek znajduje się na zboczach długiej doliny rozciągającej się w kierunku południowym od Col du Lautaret aż do Briançon. Serre Chevalier jest położone w całości w regionie Alp Wysokich, dzięki czemu dobre warunki do uprawiania sportów zimowych panują tam przez prawie 5 miesięcy w roku! Ponadto to ośrodek posiada jedną z największych sieci armatek śnieżnych, która pokrywa niemal 1/3 całej powierzchni tras. Dzięki tak rozwiniętej infrastrukturze, przez cały czas, od otwarcia w grudniu, aż do zamknięcia wyciągów w ostatnim tygodniu kwietnia, całość tras jest czynna i świetnie przygotowana do jazdy!

W skład regionu Serre Chevalier wchodzą:

  • Briançon
  • Puy Saint André
  • Puy Saint Pierre
  • Chantemerle (St Chaffrey)
  • Villeneuve (La Salle les Alpes)
  • Le Monêtier les Bains

Wszystkie połączone są ze sobą gęstą siecią tras i wyciągów. Ośrodek jest niezwykle zróżnicowany, znajdują się tutaj i ostre trasy typowe dla wysokich gór, jak również łagodne stoki wytyczone w lesie. Każdy znajdzie szeroki wybór tras według własnych preferencji i umiejętności.

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat wyjazdów narciarskich i snowboardowych do Francji.

Mapa tras w Serre Chevalier

TRASY I WYCIĄGI W SERRE CHEVALIER

81 tras (250 km tras), w tym: 13 zielonych, 25 niebieskich, 30 czerwone, 13 czarnych
61 wyciągi, w tym: 2 kolejek linowych, 5 gondolek, 21 kanap, 26 orczyki i 4 magiczne dywany

Warunki śniegowe możecie sprawdzić tutaj.

OPIS TRAS W SERRE CHEVALIER

Ośrodek rozpościera się na całej szerokości zbocza doliny. Najwyższym szczytem, dostępnym z pomocą wyciągu jest Pic de l'Yret znajdujący się na wysokości 2830 m n.p.m. Pozostałe szczyty masywu są nieco niższe, jednak nadal znajdują się w wysokich partiach gór. Dzięki temu większość tras w Serre Che rozpościera się na wysokości powyżej 2000 m n.p.m.

W latach 90' ośrodek wielokrotnie był gospodarzem Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim. Znajduje się tutaj kilka tras oznaczonych przez FIS.

Fani freeride i freestyle moga dodatkowo korzystać z:

  • snow park - podzielony na 3 strefy w zależności od stopnia trudności, z wieloma hopami i przeszkodami
  • toru do bordercross
  • świetnych leśnych terenów do freeride
  • leśnego snow parku do korzystania z przeszkód "terenowych"

DODATKOWE ATRAKCJE W SERRE CHEVALIER

Na całą dolinę Serre Chevalier składają się cztery położone wzdłuż głównej drogi miasteczka. Na największą uwagę zasługuje, wysunięte najbardziej na południowy - wschód Briancon. Będące jego częścią stare miasto jest wpisane na listę zabytków UNESCO. Prócz tego nieopodal miasteczka znajdują się cztery forty. Są to świetnie zachowane elementy dawnych alpejskich fortyfikacji.

Każde z miasteczek jednak zasługuje na uwagę. Znajdują się w nich liczne bary i restauracje, a miejscowi górale słyną z niezwykłej gościnności!

Serre Chevalier jest miejscem dość spokojnym, nie znajdziemy tutaj zbyt wiele klubów czy dyskotek. Jednak wybierając się z nami nie musisz się tym przejmować! Na każdy wyjazd zabieramy DJów, a w marcu przywieziemy tutaj scenę i gwiazdy polskiej muzyki, dzięki czemu wieczory będą pełne wrażeń!

DOJAZD DO SERRE CHEVALIER

Odległość z Warszawy – 1751km (dojazd autokarem zajmuje ok. 25h). 

Największe lotniska w pobliżu:

Grenoble-Isère – 153km (www.grenoble-airport.com)
Lyon -Saint Exupéry Airport – 252 km (www.lyonairports.com)
Turyn – 129 km (www.aeroportoditorino.it)
Genewa – Cointrin – 257 km (www.gva.ch/en/desktopdefault.aspx)

WYJAZDY NA NARTY I SNOWBOARD DO SERRE CHEVALIER W SEZONIE 2017/2018:

newsletter