• SERRE CHEVALIER

Serre Chevalier – francuski ośrodek narciarski

OPIS

Jeden z największych kompleksów narciarskich w Europie, leżący w samym sercu Alp, wyróżnia się doskonałymi warunkami pogodowymi, dzięki którym sezon trwa nawet pięć miesięcy w roku. W latach 90- tych to właśnie tutaj niejednokrotnie odbywały się zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Natomiast aktualnie jest prawdziwym rajem dla turystów spragnionych zimowych atrakcji w otoczeniu malowniczych widoków.

Narty w Serre Chevalier
Narty w Serre Chevalier
Narty w Serre Chevalier

Położony w północnej części regionu Prowansja- Alpy- Lazurowe Wybrzeże, ośrodek narciarski Serre Chevalier jest jedynym francuskim departamentem, który swoim zasięgiem obejmuje tylko masywy górskie, a więc nie posiada żadnych obszarów nizinnych. Na narciarzy czeka aż 81 tras (łącznie 250 km, w tym 70 km łatwych, 130 km średnich i 50 km trudnych), rozciągających się na wysokościach 1200 – 2800 m n.p.m. Co ważne, prowadzą one zarówno przez łagodne stoki przez las, jak również nie brakuje ostrych tras charakterystycznych dla tej wysokości, dzięki czemu każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Całość obsługuje 61 wyciągów (kolejki linowe, gondole, kanapy, orczyki, magiczne dywany) o dużej przepustowości.

MAPA TRAS W SERRE CHEVALIER

Mapa tras w Serre Chevalier

TRASY I WYCIĄGI

425 km tras, w tym:

70 km tras łatwych

130 km tras średnich

50 km tras trudnych

61 wyciągów, w tym:

Gondole 5 gondolek

Krzesła 21 krzeseł

Orczyki 26 orczyków

POZA TRASAMI

Snowpark

Serre Chevalier Snowpark (2000 m n.p.m.) jest położony w centrum alpejskiej doliny. W swojej ofercie zawiera 25 kickerów i 37 raili, które są dostosowane do różnych poziomów umiejętności odwiedzających, dając każdemu równie duże szanse na świetną zabawę. Dodatkową atrakcję stanowi strefa CoolZone, grill, nagłośnienie całego terenu oraz VideoZone, gdzie można nagrać swój zjazd, a następnie – dzięki aplikacji mobilnej – obejrzeć.

Freeride

Serre Chevalier wyróżnia się bardzo dobrymi warunkami do jazdy poza wyznaczonymi trasami. Początkujący mogą spróbować swoich sił w AVRA parku, który pozwala bezpiecznie ćwiczyć, natomiast doświadczeni freeriderzy powinni wybrać się na odkrywanie nowych terenów z naturalnymi przeszkodami.

Biegówki

Do dyspozycji gości pozostaje 35 km tras biegowych, które prowadzą przez lasy modrzewiowe oraz wzdłuż rzeki Guisane. Najdłuższa z nich, a zarazem najwyżej wytyczona trasa, La Virade (26 km) biegnie na wysokości 1400 - 1620 m n.p.m. Wybranie jej to świetna okazja do połączenia aktywnego wypoczynku z obcowaniem z piękną naturą.

ATRAKCJE

Lodowisko

Kryte i klimatyzowane lodowisko o wymiarach olimpijskich, pozwala jeździć zarówno zimą jak i latem. To atrakcja dla par, grup przyjaciół i całych rodzin, które uwielbiają dobrą zabawę na lodzie.

Psie zaprzęgi

Odkryj uroki jazdy saniami z psim zaprzęgiem. To atrakcja dla wszystkich miłośników zwierząt i dzikiej natury, pragnących odkryć alpejską krainę od innej strony.

Lot nad górami

Wybierz się w podróż w niedostępne miejsca dla każdego turysty. Lot paralotnią nad górami nie tylko dostarczy ci niezapomnianych wrażeń, ale pozwoli także utrwalić wspomnienia na zdjęciach lub nagraniu. Inną, równie ekscytującą opcją, jest rejs balonem powietrznym.

Centrum relaksu

W Briançon oraz Le Monêtier Les Bains można skorzystać z kąpieli w gorących źródłach, na przykład w Grand Bains, które – na powierzchni ponad 4500 m2 – oferuje baseny, solaria i sauny.

MIEJSCOWOŚĆ

Serre Chevalier
Serre Chevalier
Serre Chevalier

ZAKWATEROWANIE I DZIELNICE

Serre Chevalier obejmuje swoim zasięgiem kilkanaście różnych wiosek, które razem tworzą jeden duży kompleks narciarski, a jego symbolem jest orzeł. Sympatyczni i gościnni mieszkańcy doskonale wykorzystują górską atmosferę, tworząc klimatyczne miejsce przyjazne całym rodzinom. Ośrodek Serre Chevalier słynie z licznych restauracji i dość spokojnego życia nocnego. Ceny za nocleg zaczynają się od 350 euro za 7 nocy.

ŻYCIE NOCNE

Życie nocne w Serre Chevalier

Życie w Serre Chevalier nie zwalnia tempa wraz z nadejściem zmroku. Liczba klubów i dyskotek co prawda jest niewielka, ale czas można spędzać w barach oraz restauracjach.

GDZIE ZJEŚĆ

Restauracja Serre Chevalier

Oferta gastronomiczna Serre Chevalier jest bardzo bogata. Wśród dań w menu króluje oczywiście kuchnia francuska, aczkolwiek znalazło się także miejsce dla potraw europejskich, a szczególnie włoskich.

La Marotte - miejsce przyjazne wegetarianom, które sprawdzi się szczególnie po męczącym dniu na stoku. W swojej ofercie ma bowiem pyszne, sycące obiady.

Restaurant Chez Maria– kuchnia francuska w najlepszym wydaniu, również dla wegetarian. Ceny mieszczą się w przedziale 60 – 120 zł.

L'Etage– restauracja o podobnym standardzie i cenach, natomiast z o wiele bogatszą kartą dań. Oprócz lokalnych specjałów, znajdziesz w niej także europejskie potrawy.

Le Pied de la Gargouille– wyśmienita kuchnia francuska i dobre wino w bardzo klimatycznym miejscu.

DOJAZD

WYJAZD Z DOJAZDEM AUTOKAREM

Średni czas pokonania trasy autobusem wynosi 25 godzin.

SAMOLOT

Najbliższe lotniska mieszczą się w Turynie (130 km), Grenoble (115 km) oraz Lyonie (200 km).

POCIĄG

Pociąg dojeżdża do stacji w Grenoble. Pozostałą część trasy należy pokonać autobusem.

SAMOCHÓD

Aby dotrzeć do Serre Chevalier musisz przejechać 1759 km, a czas pokonania tej odległości to około 18 godzin. Zimą niektóre przejazdy w regionie alpejskim mogą być zamknięte, dlatego należy wcześniej sprawdzić zaplanowaną trasę.

OŚRODEK W PIGUŁCE

PLUSY

Ośrodek narciarski Serre Chevalier należy do największych w Europie

Trasy oraz atrakcje dostosowane do umiejętności odwiedzających

Rozrywka dla całej rodziny - odznaczenie Famille Plus

Wyjątkowo długi sezon narciarski

System sztucznego zaśnieżania (jedna z największych sieci armatek śnieżnych)

Bogata oferta apres – ski

MINUSY

Nieodnowiona część wyciągów

Duża liczba turystów

newsletter