OŚRODEK NARCIARSKI ST. MORITZ (SZWAJCARIA)

Opis

To alpejskie miasteczko położone na wysokości 1800m n.p.m. w dolinie Egadine w szwajcarskim kantonie Gryzonia tuż nad brzegiem malowniczego górskiego jeziora St. Moritzersee. Ponieważ obszar ten jest niezwykle popularny wśród fanów sportów zimowych, St. Moritz oferuje bardzo szeroką gamę usług, od restauracji, sklepów, klubów i barów, po banki, pocztę, stację benzynową, kino i kasyno. W pobliżu miasteczka znajdują się 2 lodowce udostępnione dla ruchu narciarskiego.

Ośrodek narciarski St Morritz jest jednym z bardziej prestiżowych w Europie. Porównuje się go z takimi kurortami jak Chamonix czy nawet Aspen. Nie bez powodu, oferuje on ogromną ilość świetnie przygotowanych tras (także na lodowcach), nowoczesną infrastrukturę, ogromne połacie stoków do jazdy poza trasami oraz wiele atrakcji nie tylko sportowych ale również rekreacyjnych czy kulturalnych. Jest to ośrodek z historią. Pierwszy narciarz stanął tu na nartach już 150 lat temu. 2 razy były tu organizowane Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Do tego dolina Egadine jest najbardziej słonecznym spotem w Szwajcarii. Notowane są tam nawet 322 dni słoneczne w roku a sezon trwa wyjątkowo długo, bo już od końca października do końca maja.

Trasy i Wyciągi

W całym kurorcie znajduje się 88 tras o łącznej długości 350km. 20% tras to trasy lekkie, 70% to trasy średnie a 10% to trasy wymagające. Trasy obsługiwane są przez 56 wyciągów (w tym 11 kolejek linowych, 19 kanap, 26 orczyków). Ponadto dostępne są tu 2 snow parki.

Mapa tras w St. Moritz

Opis tras

W całym ośrodku znajduje się aż 350 km świetnie przygotowanych tras. Stan infrastruktury w 100% pasuje do ogólnej opinii o Szwajcarach i ich dokładności i rzetelności. Każdy miłośnik zimy znajdzie tu trasy odpowiednie dla swoich umiejętności. Są tu ogromne tereny na których możliwa jest jazda poza trasami, a specjalne biura organizują jazdy off piste z przewodnikami czy wyprawy na heli ski i heli snowboarding. Najdłuższa trasa ciągnie się przez 6,5km, a 20% wszystkich tras jest sztucznie naśnieżanych. W okolicy można znaleźć oświetlone stoki przystosowane do jazdy nocnej. Znajdują się tu również 2 profesjonalne snow parki z half pipem i boardercrossem.

Atrakcje

Po wyczerpującym dniu na stoku, można zrelaksować się na basenie lub odreagować w centrum fitness, na torze saneczkowym czy lodowisku. Spróbować można też gry w zimowego golfa, curlingu, przejechać się psim zaprzęgiem albo wybrać się na lot balonem nad doliną. W miasteczku znajduje się Muzeum Segantini wpisane na listę UNESCO oraz jedna z ważniejszych węzłowych stacji zabytkowych Kolei Retyckich również chronionych przez UNESCO.

Dojazd

Odległość z Warszawy: 1440 km (dojazd autokarem zajmuje ok. 18h)

Najbliższe lotniska:

Ośrodek narciarski St. Moritz w Szwajcarii
newsletter