Ośrodek narciarski Val D'Allos | TAKSIDI

OŚRODEK NARCIARSKI VAL D’ALLOS (Francja)

OPIS OŚRODKA

Val d’Allos-La Foux znajduje się w obrębie ośrodka narciarskiego „Espace Lumière“ w samym środku Parku Narodowego Mercantour. Wszystkie budynki znajdujące się w małej miejscowości odpowiadają typowej, regionalnej architekturze z dużą domieszką drewna i kamienia.

Cała miejscowość znajduje się na wysokościach od 1800m do 2600m n.p.m. Idealnie przygotowane trasy narciarskie oraz duże nasłonecznienie powodują, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Trasy i wyciągi w Val d'Allos

Z karnetem narciarskim „Espace Lumière” możemy korzystać aż z 230 km nartostrad w Val d'Allos-La Foux, a 53 wyciągi dowiozą nas na wysokość do 2600 m. Na niższych wysokościach znajdują się stoki idealnie przygotowane dla osób początkujących. Są to szerokie, łagodne stoki, na których można szlifować swoje umiejętności. Trasy nie tylko są wyzwaniem dla początkujących narciarzy. Również zaawansowani narciarze znajdą tutaj coś dla siebie jak np. czarna trasa „Séloane” czy też różnego rodzaju trasy boardercross. Na odważnych czeka nowy snowpark „South Park”. Na terenie narciarskim znajdują się również liczne urządzenia naśnieżające, które zatroszczą się o biały puch! Najtrudniejszy zjazd - La Norie, ma 1,3 km długości przy 500 m różnicy poziomów! Biegnie od Costobelle (2130 m n.p.m.) do Pra Loup 1600. Również snowboardziści będą zadowoleni. Są tam idealne warunki do jazdy poza trasami. Jest tam także nowy snowpark „South Park” , który posiada box, jumps, jibs, runs, tables, woops.

>> Dodatkowe informacje na temat wyjazdów narciarskich i snowboardowych do Francji.

Mapa tras w Val d'Allos

Dodatkowe atrakcje w Val d'Allos

Osoby, które po nartach także chcą spędzić aktywnie czas proponujemy narciarstwo biegowe.W Val d’Allos 1400 jest 18 km tras, a na całym terenie 29km. Część tras biegnie wzdłuż rzeki Verdun – piękne widoki gwarantowane. Południowy klimat z silnym nasłonecznieniem oraz trwała pokrywa śnieżna to sprzyjające warunki dla narciarzy klasycznych. Innymi sportami zimowymi, na które warto zwrócić uwagę to wyprawy na rakietach śnieżnych , wyprawy lodowe czy jazdy na lodzie. Jeśli lubicie prędkość to polecamy przejażdżkę skuterami śnieżnymi oraz loty paralotnią. Osoby, które będą spragnione relaksu mogą się udać do Spa.

DOJAZD DO VAL D'ALLOS

Proponowany sposób dotarcia do Val d'Allos:

1. Z lotniska w Nicei bezpośredni Shuttle Bus (od 45 EUR). Sprawdź rozkład jazdy
2. Z lotniska w Marsylii bezpośredni Shuttle Bus (od 35 EUR). Sprawdź rozkład jazdy

Ośrodek narciarski Val d'Allos we Francji

newsletter