Val di Sole (Włochy) - ośrodek narciarski

Opis

Dolina Val di Sole, zwana inaczej Doliną Słońca leży w zachodniej części Trydentu, otoczona malowniczymi masywami górskimi. Jest jedną z bardziej znanych regionów narciarskich w Europie. Dolina Val di Sole znana jest głównie z panującego tu klimatu oraz świetnej ekspozycji stoków. Bardzo duża ilość słonecznych dni oraz bardzo obfite opady śniegu powoduj, że Val di Sole cieszy się tak dużą popularnością.

Ale to nie jest jedyny powód dlaczego warto tu przyjeżdżać. Bardzo ważnym aspektem tego rejonu są trasy narciarskie odpowiednie dla każdego narciarza. Cały ośrodek rozciąga się od 682m n.p.m aż do 2585m n.p.m.

Trasy i Wyciągi

Marilleva-Folgarida to dwa połączone ze sobą ośrodki narciarskie usytuowane pośrodku masywów alpejskich. Folgarida i Marilleva należą do najbardziej lubianych met narciarskich i co roku liczba turystów jest naprawdę imponująca. Nie bójcie się jednak kolejek. O to zadbają 27 nowoczesnym i zaspokajającym wszystkie potrzeby instalacjom wyciągowym.

W Folgarida-Marilleva narciarze mają do dyspozycji 75 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Nie musimy się martwić o idealne warunki do zjeżdżania, zapewni nam to system sztucznego naśnieżania. Marilleva rozpościera się na dwóch poziomach połączonych kolejką linową: Marilleva 900 i Marilleva 1400, stad są poprowadzone instalacje narciarskie.

Mapa tras ośrodka Val di Sole

Atrakcje

Pobliska miejscowość Pejo słynie z uzdrowiska. Miłośnicy kąpieli termalnych jak i odnowy biologicznej koniecznie powinni się tam udać. Jeśli chcemy zobaczyć jak cały ośrodek wygląda z lotu ptaka polecamy loty na paralotni. Niesamowite widoki gwarantowane! W dolinie Val di Sole oprócz jazdy na nartach możemy także wspinać się po zamarzniętych wodospadach, przejść się przez Park Narodowy Stelvio na rakietach śnieżnych jak i rafting na rzece Noce. Woda będzie trochę zimna ale adrenalina spowoduje, że nic nie poczujecie a zabawa jest przednia. Dla osób, które wolą spędzać czas wolny aktywnie ale w trochę cieplejszym środowisku proponujemy korty kryte, fitness, kryte baseny w pobliskim ośrodku Mezzana, który znajduje się w Marilleva. Po tak aktywnie spędzonym dniu warto przejść się do pobliskich restauracji aby rozgrzać się przy grzanym winie i kawałku pysznej pizzy.

Dojazd

Odległość z Warszawy: 1720 km (dojazd autokarem zajmuje ok.24h)

Lotniska w pobliżu:

Ośrodek narciarski Marilleva-Folgarida w Val di Sole we Włoszech

newsletter