Val Gardena (Włochy) - ośrodek narciarski

Opis

Val Gardena to malownicza dolina znajdująca się w Dolomitach w Północnych Włoszech. Cały ośrodek usytuowany jest na wysokości 1563m n.p.m. Jest to jeden z najsłynniejszych ośrodków narciarskich Europy. Połącznie z Dolomiti Superski oraz bliskie sąsiedztwo Alp di Siusi, czyni to miejsce prawdziwym eldorado dla miłośników sportów zimowych. Znajdują się tutaj najsłynniejsze miejscowości w Europie czyli Ortisei, Selva oraz Santa Cristina.

Trasy i Wyciągi

Panujące tutaj warunki śniegowe są najlepsze, dlatego trasy są idealnie przygotowane. Najwyższy szczyt znajduje się na 3181 m n.p.m, a trasy sięgają aż 2518 m n.p.m. Z miasteczka Selvy można dostać się do słynnej Sella Rondy czyli 60-kilometrowej, widokowej trasy. Istnieją dwa kierunki poruszania się po okręgu wokół masywu Sella: Sellaronda zielona (przeciwny do ruchu wskazówek zegara) i pomarańczowa (zgodny z kierunkiem ruchu wskazówek zegara). Możemy tu odnaleźć trasy dla narciarzy, którzy zarówno zaczynają zabawę na nartach jak i dla zaawansowanych miłośników białego szaleństwa. Znajdują się tutaj krótkie i łagodne trasy, jak i 6 kilometrowa trasa “ Gardenissima”. Nad wszystkim czuwają nowoczesne wyciągi, więc nie musimy martwić się o kolejki. Na stokach Val Gardeny są rozgrywane zawody Pucharu Świata.

Mapa tras w Val Gardena we Włoszech

Atrakcje

  • liczne puby i dyskoteki

Dojazd

Odległość z Warszawy około 1400 km (podróż samochodem trwa ok. 15 godzin) Najbliższe lotniska: Ośrodek narciarski Val Gardena we Włoszech
newsletter