Ośrodek narciarski Valmenier (Francja)

Opis

Valmeinier powstało w XII w i jest jedną z najpiękniejszych miejscowości regionu Rhône-Alpes. Ośrodek składa się z dwóch stacji położonych na różnych wysokościach – Valmeiner 1500 oraz Valmeinier 1800. Ta niżej położona do dziś zachowała charakter autentycznej alpejskiej wioski. Natomiast stacja położona 300m wyżej wtapia się w krajobraz górski, który rozpościera się nad historycznym miasteczkiem.

Valmeinier nazywany jest inaczej miniaturą Trzech Dolin. Tereny narciarskie Valmeinier znajdują się w niezwykle nasłonecznionej dolinie Maurienne-Tal. W regionie panują idealne warunki śniegowe, aż 70% wszystkich tras znajduje się powyżej 2000m n.p.m

Trasy i Wyciągi

W Valmeinier możemy znaleźć aż 150 km nartostrad (z 56 stoków!), które prowadzą do samych budynków. Osoby, które zaczynają białą zabawę, mają aż 90km tras łatwych, na których mogą stawiać swoje pierwsze kroki. Osoby średniozaawansowane swoimi umiejętnościami mogą chwalić się na trasach czerwonych, których jest aż 50 km. Nawet zaawansowani narciarze nie będą się tutaj nudzić, ponieważ mają do swojej dyspozycji 10km tras czarnych. Na snowboardzistów czeka snowpark z rampą halfpipe oraz trasa boardercrossingowa. Każdy narciarz oraz snowboardzista znajdzie coś dla siebie. Na pewno nie będziecie się tutaj nudzić!

Mapa tras w Valmenier

Atrakcje

Na odwiedzających ośrodek czekają liczne bary, dyskoteki oraz dobre restauracje. Jeśli wolicie trochę aktywniej spędzić czas polecamy lodowisko na wolnym powietrzu czy ściankę wspinaczkową. Osoby, które chcą poczuć adrenalinę mogą skorzystać z toru saneczkowego jak i ze skuterów śnieżnych. Innymi, dość oryginalnymi atrakcjami, to narty nocne i zjazdy z pochodniami oraz narciarstwo biegowe nocą.

Dojazd

Najłatwiej do Valmeinier jest dojechać bezpośrednim Shuttle Busem z lotniska w Chambery albo Lionie. Rozkład jazdy sprawdź TUTAJ

Kolaż zdjęć z Valmenier

newsletter