• VERBIER

Verbier – ośrodek narciarski w Szwajcarii

OPIS

Organizowano tutaj zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Liczne serpentyny prowadzące do ośrodka, były polem zmagań kolarzy podczas wyścigu Tour de Suisse oraz Tour de France, natomiast najlepsi freeskierzy i snowboardziści każdego roku walczą poza stokiem o tytuł Mistrza Świata w ramach Freeride World Tou. Czyni to Verbier jednym z najbardziej prestiżowych ośrodków narciarskich. Najwyższy szczyt – Mont Fort, liczy aż 3328 m n.p.m. i możemy podziwiać z niego ponad 400 szczytów, czyli dokładnie tyle, ile jest dostępnych tras o różnym poziomie trudności. Należąca do nich najtrudniejsza ściana zjazdu na świecie zadowoli najbardziej wymagających sportowców.

Verbier
Verbier
Verbier

Leżący w kantonie Valas, u podnóża alpejskiego masywu Pieureur, ośrodek narciarski Verbier jest jednym z największych w Szwajcarii, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Kurort leży w sercu karuzeli narciarskiej – Czterech Dolin. Ten ogromny obszar rozciąga się na wysokościach 1500 – 3300 m n.p.m. Składa się z 410 km tras narciarskich (36% trasy łatwe, 37% trasy dla średniozaawansowanych, 27% trasy trudne), obsługiwanych przez blisko 100 wyciągów o dużej przepustowości (krzesła, gondole, orczyki oraz kolejkę). Kurort Verbier kusi jednak nie tylko doskonałymi warunkami dla sportowców, bowiem goście spragnieni bliskości z naturą mogą zatracić się w malowniczych widokach podczas spacerów wyznaczonymi trasami, natomiast rodziny z dziećmi z pewnością będą się świetnie bawić na najdłuższym torze saneczkowym we francuskojęzycznej Szwajcarii.

MAPA TRAS W VERBIER

Mapa tras w Verbier

TRASY I WYCIĄGI

410 km tras, w tym:

36% tras łatwych

37% tras średnich

27% tras trudnych

32 wyciągi, w tym:

Gondole 8 gondolek

Krzesła 11 krzeseł

Orczyki 8 orczyków

POZA TRASAMI

Snowpark

Freestyle jest świetną zabawą, więc jeśli chcesz spróbować swoich sił to Snowpark Verbier (2250 m n.p.m) jest do tego najlepszym miejscem. To właśnie tutaj, co roku, odbywają się zawody Verbier Ride. Przeszkody pozostają ustawione w takiej samej kombinacji do końca sezonu. Jeśli więc marzysz, by poczuć się jak jeden z uczestników, to snowpark znajdziesz w sektorze La Chaux, przy wyciągu ekspresowym Chaux Express.

Freeride

Ośrodek narciarski Verbier to prawdziwy raj dla wszystkich fanów jazdy poza wyznaczonymi trasami. Najlepszą reklamą dla niego są chociażby coroczne zawody w freeridingu, gdyż nigdzie indziej nie znajdziesz tak świetnej pogody i warunków śniegowych zarazem.

Biegówki

Trasy biegowe (55 km) prowadzą przez las i w połączeniu z dużą wysokością dają gwarancję niezapomnianych widoków oraz bliskiego kontaktu z przyrodą. Ich bogata oferta zadowoli najbardziej wymagających biegaczy.

ATRAKCJE

Tor saneczkowy w La Tzoumaz

Zachwycający, pionowy zjazd o długości 10 km i deniwelacji 843 m, wywoła z pewnością niezapomniane emocje u wszystkich turystów, a dobrze przygotowany szlak jest gwarancją bezpieczeństwa. Atrakcja ta może okazać się świetną okazją do przywrócenia wspomnień z dzieciństwa, a dla dzieci jest po prostu świetną zabawą.

Spacer w rakietach śnieżnych

Wyrusz w podróż przez przysypane świeżym, nietkniętym śniegiem trasy i odkrywaj naturalne środowisko w otoczeniu malowniczych widoków górskich. Na zasłużony odpoczynek możesz zatrzymać się w jednej z wielu pobliskich restauracji.

PSIE ZAPRZĘGI

Inną okazją do zachwycania się krajobrazem jest jazda psim zaprzęgiem. Spróbuj swoich sił jako maszer lub po prostu pasażer i dostarcz sobie niecodziennych wrażeń. Taka okazja może się więcej nie powtórzyć!

MIEJSCOWOŚĆ

Verbier
Verbier
Verbier

ZAKWATEROWANIE I DZIELNICE

Verbier jest miasteczkiem, które leży na zboczu góry. Zamieszkuje je niespełna 3 tysiące osób. Mimo niewielkich rozmiarów, ośrodek potrafi w ciągu jednego dnia przyjąć nawet 30 tysięcy ludzi, którzy – oprócz szaleństw na stoku – mogą skorzystać także z bogatej oferty innych atrakcji, takich jak podgrzewany basen, a także zjeść w jednej z topowych restauracji i kontynuować zabawę nawet po zmroku.

ŻYCIE NOCNE

Życie nocne w Verbier

Bez względu na porę dnia, ośrodek Verbier tętni życiem, a wszystko dzięki licznym barom i dyskotekom. Jednym z miejsc, w których można się dobrze bawić i potańczyć, jest Apres Ski Bar w Farinet.

GDZIE ZJEŚĆ

Restauracja w Verbier

Oferta gastronomiczna Verbier jest bardzo bogata i różnorodna. W kartach menu na stałe gości kuchnia szwajcarska z wyróżnieniem regionalnych potraw, ale nie brak także dań europejskich, szczególnie włoskich i francuskich.

Restaurant La Grande - miejsce polecane przez wszystkich turystów, które dopieści najbardziej wybredne kubki smakowe. Doskonała jakość przyrządzonych potraw i klimat restauracji przekłada się niestety na wysokie ceny.

Le Dahu - numer 1 wśród gości ośrodka, przyjazny weganom i wegetarianom. Słynie z doskonałego lunchu i zachwycających widoków, przez co czas oczekiwania bardzo często bywa wydłużony.

Au Vieux Verbier– mix kuchni europejskiej i szwajcarskiej, z kartą dań również dla wegetarian.

DOJAZD

WYJAZD Z DOJAZDEM AUTOKAREM

Średni czas pokonania trasy autokarem wynosi 22 godziny.

SAMOLOT

Najbliższe lotniska mieszczą się w Turynie (190 km), Genewie (162 km) oraz w Mediolanie (252 km).

POCIĄG

Z lotniska w Genewie można dojechać pociągiem do Chanble, a następnie przesiąść się do autobusu, który dowozi turystów do Verbier. Pokonanie tej drogi zajmuje 3 godziny.

SAMOCHÓD

Trasa do Verbier liczy 1650 km, a więc powinna zająć średnio 14 godzin.

OŚRODEK W PIGUŁCE

PLUSY

Ośrodek narciarski Verbier należy do najbardziej prestiżowych na świecie

Dobrze przygotowane trasy, o różnym stopniu trudności, które liczą aż 410 km

Duży obszar do nauki jazdy

Bogata oferta życia nocnego

Przystępne ceny

MINUSY

Duża liczba turystów

newsletter