Ośrodek narciarski Verbier | TAKSIDI

Ośrodek narciarski Verbier (Szwajcaria)

OPIS OŚRODKA

To niewielkie alpejska miasteczko położone w kantonie Valais w samym centrum szwajcarskich 4 Dolin. Z miejscowości usytuowanej na pełnym słońca płaskowyżu rozciągają się niesamowite widoki na ośnieżone szczyty. Verbier ma wszystko co powinien mieć topowy alpejski kurort zimowy. W centrum można znaleźć szeroki wybór restauracji z kuchnią alpejską i międzynarodową, sklepów, barów czy klubów.

4 Doliny to największy ośrodek narciarski w całej Szwajcarii i jeden z największych w Europie. Składają się na niego ośrodki Verbier, La Tzoumaz, Bruson, Nendaz, Veysonnaz czy Thyon. Region oferuje 410 km tras i 89 wyciągów oraz całe bogactwo różnorodnych atrakcji, gwarancję słońca i dobrych warunków śniegowych od tras na lodowcu Mont Fort, aż po najłatwiejsze niebieskie traski. Trasy rozciągają się na wysokości od 1500m do 3300m n.p.m., a sezon trwa tu od końca listopada do połowy marca.

>> Dodatkowe informacje na temat wyjazdów narciarskich i snowboardowych do Szwajcarii.

Mapa tras w Verbier

TRASY I WYCIĄGI W VERBIER

Miejscowośc Verbier jest połączona siecią tras i wyciągów z La Tzoumaz/Savoleyres, Bruson i Mt Fort/4 Valleys. Są tu 32 wyciągi (a w tym 4 kolejki linowe, 8 gondolek, 11 kanap, 8 orczyków i 1 magiczny dywan). oraz 39 tras o różnym poziomie trudności. Cały region 4 Dolin oferuje 410 km tras i 89 wyciągów. 36% tras to trasy lżejsze, 37% to trasy dla bardziej zaawansowanych a 27% to trasy dla zimowych ekspertów. Znajduje się tu również snow park La Chaux, którego wyposażenie spełnia wszelkie światowe standardy. 

Warunki śniegowe możecie sprawdzić tutaj.

Dla początkujących:  
Zarówno poczatkujący jak i zaawansowani z pewnością znajdą tu trasy, które ich zadowolą. Okolica La Chaux jest obfita w  łagodne i przyjemne niebieskie trasy.

Dla średniozaawansowanych: 
Dla tych, którzy zrobili już krok do przodu, odpowiednia będzie np. trasa z Attelas do Verbier (długość 1224m), która w godzinach popołudniowych może być lekko zatłoczona ze względu na wracających po całym dniu mieszkańców Verbier.

Dla zaawansowanych: 
Profesjonaliści znajdą coś dla siebie na lodowcu Mont Fort, z którego najwyższego szczytu sięgającego 3300 m n.p.m biegną naprawdę wymagające trasy. Trasy ze szczytu Mont Fort (3300m n.p.m.) są miejscami tak strome, że pamięta się je do końca życia. To jedne z najbardziej stromych stoków w całych Alpach. Legendarne trasy Mont-Fort, czy Mont-Gelé są obowiązkowymi must-see dla zaawansowanych riderów.

Snowboard: 
Kurort jest również znany ze świetnych warunków do freeridu i szerokich możliwości do jazdy poza trasami. Snowpark Verbier co roku jest gospodarzem freestyle'owego eventu Verbier Ride, zatem ma sporo do zaoferowania: airbag, kickery, raile, boxy i big airy.

DODATKOWE ATRAKCJE W  VERBIER

Aprés-ski:  
Po nartach można zanurkować do Apres Ski Bar w Farinet i potańczyć na barze w butach narciarskich do rytmu muzyki na żywo. Potem można zabłąkać się do Farm Club - nie najtańsze miejsce z odsiewem na bramce, ale za to z niezłą klasą. W drodze powrotnej do apartamentu można przewinąć się przez lokalną piekarnię i złapać świeżutkiego croissanta z szynką i serem, żeby odzyskać trochę energii na resztę nocy.

A ponaddto:
  • Verbier Ride - jeden z topowych konkursów freestyle’owych na świecie (styczneń/luty)
  • off-piste
  • heli-ski / heli-snb
  • 10 toru saneczkowego
  • finał Speed Skiing World Championship XSpeed Ski (do 2013)

DOJAZD DO VERBIER

Odległość z Warszawy: 1650 km (dojazd autokarem zajmuje ok. 22h)

Lotniska w pobliżu: 

Turyn – 190 km (www.aeroportoditorino.it)

Genewa – Cointrin – 162 km (www.gva.ch/en/desktopdefault.aspx)

Mediolan Malpensa - 253 km (www.milanomalpensa-airport.com)

Grenoble-Isère – 256 km (www.grenoble-airport.com)

 

Ośrodek narciarski Verbier w Szwajcarii

Wyjazdy do Verbier w sezonie 2016/2017:

SWISS FINEST @ VERBIER

SWISS FINEST #2 @ VERBIER

SWISS FINEST #3 @ VERBIER

newsletter