• VEYSONNAZ

Veysonnaz – ośrodek narciarski w Szwajcarii

OPIS

Veysonnaz to urocza górska miejscowość położona w samym sercu regionu Valais. Wąskie uliczki kluczące między tradycyjnymi szwajcarskimi drewnianymi domkami tworzą niesamowitą atmosferę małego alpejskiego miasteczka, która sprawia, że człowiek ma wrażenie, jakby czas stanął tu w miejscu. Z okien apartamentów rozciąga się niesamowity widok na Rhone Valley, która przez średnio blisko 300 dni w roku skąpana jest w promieniach słońca.

Narty w Veysonnaz
Narty w Veysonnaz
Narty w Veysonnaz

Region Veysonnaz-Printze to 200 km tras i 51 wyciągów a 4 Doliny to aż 412 km tras i 94 wyciągi. 80% stoków może być w razie potrzeby sztucznie naśnieżanych (łącznie 214 armatek snieżnych). Dodatkowo, do dyspozycji mamy 5 snowparków, w tym 2 w rejonie Veysonnaz-Printze oraz ogromne obszary do jazdy freeride’owej poza trasą.

MAPA TRAS W VEYSONNAZ

Mapa tras w Veysonnaz

TRASY I WYCIĄGI

200 km tras, w tym:

61 km tras łatwych

110 km tras średnich

29 km tras trudnych

51 wyciągów, w tym:

Gondole 4 gondole

Krzesła 9 krzeseł

Orczyki 38 orczyki

Inne atrakcje na stoku:

Snowpark 5 snowpark'ów

Freeride freeride

Lodowisko lodowisko

POZA TRASAMI

Snowpark

Freestyle na stoku to świetna zabawa. W całym resorcie znajduje się aż 5 snowparków. 2 z nich, Thyon Novicepar dla początkujących i Thyon Propark dla zaawansowanych, położone są zaledwie kawałek od Veysonnaz.

Freeride

Całe 4 Doliny są idealnym miejscem dla sympatyków freeride’u, znajduje się tu aż 7 obszarów, które są polecane jako idealne do zjazdów off-piste (poza trasą).

Biegówki

Fani biegów narciarskich znajda dla siebie 20 kilometrów bardzo dobrze przygotowanych tras usytuowanych w różnorodnym terenie, dzięki czemu początkujący oraz zaawansowani będą mogli bez przeszkód z nich korzystać.

ATRAKCJE

Lodowisko

Dla odpoczynku możemy pojeździć na łyżwach. Idealnym do tego miejscem będą llodowiska w Nendaz i Les Collons.

Lot paralotnią

Chyba nie trzeba wyjaśniać o co chodzi - dla fanów podniebnej perspektywy organizowane są tandemowe loty paralotnią.

Winiarnia

Region Valais słynie z produkcji znakomitego wina (największa produkcja spośród wszystkich szwajcarskich kantonów). Warto więc wybrać się do oddalonego o 13 km Sion, aby zwiedzić prawdziwą alpejska winiarnię i spróbować win produkowanych z winogron dojrzewających na południowych szwajcarskich stokach.

MIEJSCOWOŚĆ

Wyjazd na narty do Veysonnaz - miejscowość
Wyjazd na narty do Veysonnaz - miejscowość
Wyjazd na narty do Veysonnaz - miejscowość

ZAKWATEROWANIE I DZIELNICE

Veysonnaz to bardzo malownicza, szwajcarska miejscowość położona w kantonie Valais, w dystrykcie Sion, w Alpach Pennińskich. Jest bazą narciarską i częścią ośrodka narciarskiego Les 4 Vallées, jednego z największych w Alpach. Według ostatniego spisu ludności w mieście mieszka 558 osób.

Miejscowość, a w zasadzie wioska, rozciąga się na około 800 metrów. Większość knajpek i sklepów znajdują się w centrum. Osoby, które nie lubią spacerować będą mogły korzystać z darmowego skibusa, który krąży od rana i usprawnia komunikację w wiosce. Niesamowitym atutem jest przepiękny widok na dolinę Sion praktycznie z każdego apartamentu i każdego miejsca wioski.

ŻYCIE NOCNE

Życie nocne w Veysonnaz

Osoby, które cenią sobie nocne życie i zabawę do białego rana, mają do dyspozycji popularną dyskotekę „La Pacha” w Veysonnaz.

GDZIE ZJEŚĆ

Restauracje w Veysonnaz

Pomimo małej skali, miejscowość oferuje duży wybór restauracji serwujących lokalne specjały, klimatycznych knajpek, barów czy klubów.

Les Caboulis - restauracja ze świetnym szwajcarskim menu, jedzenie jest zawsze bardzo smaczne i dobrej jakości.

L’Igloo - przyjazny, malutki bar na szczycie Mont Fort, ktory zaprasza na zasłużony odpoczynek po nartach lub na świetny après-ski.

La Terrasse - restauracja w świetnej lokalizacji, z widokiem na Alpy Szwajcarskie i absolutnie pysznym jedzeniem.

DOJAZD

WYJAZD Z DOJAZDEM AUTOKAREM

Średni czas pokonania trasy autobusem wynosi 22 godziny.

SAMOLOT

Najbliższe lotniska są zlokalizowane w Genewie (169 km od ośrodka), w Mediolanie-Malpensa (217 km od ośrodka) i w Turynie - (227 km od ośrodka)

POCIĄG

Osoby, które chcą podróżować pociągiem powinny dotrzeć do głównego dworca kolejowego w Sion.

SAMOCHÓD

Odległość z Warszawy wynosi 1670 km - pokonanie drogi zajmie Ci około 16-17 godzin.

OŚRODEK W PIGUŁCE

PLUSY

Świetnie przygotowane trasy

Dostep do największego terenu narciarskiego Szwajcarii

Doskonałe warunki do Freeride'u

MINUSY

 Zatłoczone stoki

 Niezbyt dobre miejsce dla początkujących i dzieci

newsletter