OŚRODEK NARCIARSKI WENGEN (SZWAJCARIA)

Opis

Wioska Wengen słynie ze swego uroku, z gościnności mieszkańców ale przede wszystkim z roztaczających się wokół niesamowitych widoków. Usytuowana jest na zboczu ponad doliną Lauterbrunnen. Wengen to spokojny kurort z przeważającymi lekkimi trasami stanowiący przeciwwagę dla ogromnych, głośnych, modnych alpejskich kurortów. Szwajcarska wieś z bogatą tradycją, powstała na długo przed rozwinięciem się turystyki zimowej to idealne miejsce na spędzenie urlopu zwłaszcza dla początkujących narciarzy i snowboardzistów czy dla rodzin z dziećmi. Do tworzenia tak nieśpiesznej atmosfery miejscowości z pewnością przyczynia się znacznie ograniczony ruch samochodowy. Wieś jest położona w centralnej części pomiędzy dwoma innymi ośrodkami narciarskimi tworząc z nimi jeden region narciarski Kleine Scheidegg - Männlichen.

Obszar ten położony w Berneńskim Oberlandzie nazywany jest Regionem Jungfrau. Nazwę tę zawdzięcza szczytowi o tej samej nazwie. Towarzyszą mu 2 inne słynne, szwajcarskie szczyty. Kurort jest położony u ich stóp: Jungfrau, Eiger i Mönch górują nad okolicą i to właśnie one dostarczają odwiedzającym najbardziej niesamowitych widoków. Widoki na niebotyczne północne zbocza góry Eiger i inne okoliczne szczyty nadają dolinie niesamowity majestatyczny charakter. Mówi się, że to stąd Tolkien zaczerpnął inspirację do stworzenia Rivendell, siedziby Elfów. Warto wjechać kolejkami na wyżej położone tereny, aby w pełni cieszyć się niesamowita alpejską panoramą.

Trasy i Wyciągi

Wengen oferuje 32 trasy, łącznie 113 km obsługiwanych przez 34 wyciągi (2 kolejki linowe, 13 wyciągów kanapowych i 19 orczyków).

Mapa tras w Wengen

Zdecydowana większość tras w kurorcie to trasy łagodne, długie i niezbyt wymagające, idealne dla tych stawiających pierwsze kroki w sportach zimowych. 17% tras to trasy bardzo lekkie, 68 % to trasy średnie a 15% to trasy dla bardziej zaawansowanych. Najsłynniejszymi trasami stanowiącymi obowiązkowe must see są trasy: Lauberhorn i Eigergletscher. Ski pass obejmuje 3 ośrodki narciarskie: Grindelwald, Mürren oraz położony międy nimi Wengen. Wszystkie ośrodki połączone są ze sobą siecią wyciągów i tras, dzięki czemu możemy się między nimi swobodnie przemieszczać.

Atrakcje

Jest to kurort nastawiony na odpoczynek, a nie na imprezy i szaleństwo, dlatego zamiast głośnych klubów i barów, łatwiej będzie znaleźć uroczą knajpkę czy nieduży sklepik. W miejscowości znajduje się również lodowisko. Raz w roku Wengen zamienia się w tętniącą życiem miejscowość. Dzieje się to w styczniu, kiedy wieś gości doroczny konkurs Lauberhorn Downhill Ski Race. A dla fanów wypraw i niesamowitych widoków, godną polecenia będzie wyprawa kolejką na Jungfrau.

Dojazd

Odległość z Warszawy: 1515 km (dojazd autokarem zajmuje ok.24h)

Najbliższe lotniska:

Ośrodek narciarski w Wengen w Szwajcarii

newsletter