Ośrodek narciarski Zillertal | TAKSIDI

OŚRODEK NARCIARSKI ZILLERTAL (AUSTRIA)

OPIS OŚRODKA

Zillertal to jeden z kurortów z najobszerniejszymi terenami narciarskimi w Austrii. Panują tutaj świetne warunki, co czyni z niego jeden z chętniej odwiedzanych regionów w Tyrolu. Lodowiec Tux zapewnia warunki śniegowe i możliwość jeżdżenia przez okrągły rok. Ze względu na ogromną popularność kurortu, w szczycie sezonu niestety może być tłoczno i zdarzają się nawet kolejki do wyciągów. Jednak w pozostałych okresach nowoczesna infrastruktura i duża przepustowość całkiem nieźle radzą sobie z tym problemem.

Na cały region składa się około 10 ośrodków o zróżnicowanym poziomie trudności, oferujących w sumie 639 km tras obsługiwanych przez 167 wyciągów i kolejek w całej dolinie Zillertal i na lodowcu Hinterux. Najbardziej znane ośrodki to Mayrhofen oraz Finkenberg.

>> Dodatkowe informacje na temat wyjazdów narciarskich i snowboardowych do Austrii.

Mapa tras w Zillertal

TRASY I WYCIĄGI W ZILLERTAL

Wybór tras jest tutaj tak wielki, że każdy znajdzie nawet nie swoją ulubioną, ale masę swoich ulubionych. Sezon trwa od początku grudnia do końca marca. Prawie 100%-procentowa pewność śniegu oraz jazda na nartach do wysokości 2.500m n.p.m. gwarantują super wyjazd nawet dla najwybredniejszych!

Warunki śniegowe możecie sprawdzić tutaj.

Dla początkujących:  
Pierwsze kroki na nartach czy desce najlepiej stawia się na specjalnie przystosowanych do tego stokach - Ahorn. Dużo ładnych i szerokich tras znajduje się również na Spieljoch. Wartą polecenia jest także trasa z Penkenjoch do Gschöβberg.

Dla średniozaawansowanych: 
Znajduje się tutaj aż 400 km tras o średnim stopniu trudności! Największy wybór dla riderów o dobrych umiejętnociach jest na terenie Mayrhofen oraz w ośrodku Hochzillertal.

Dla zaawansowanych: 
Miłośnicy długich i stromych tras muszą się zmierzyć ze zjazdem Fliezen, który mierzy 5 km długości i w niektórych momentach ma wręcz nieprzyzwoite nachylenie. Ale to jeszcze nic. Rządni wrażeń profesjonaliści mogą udać się na podbój trasy Devils’ run i Harakiri: 78% nachylenia, najstromsza w całej Austrii. Odważysz się?

Snowboard: 
Jest to teren świetnie przystosowany dla potrzeb snowboardzistów. W Zillertalu znajduje się aż 5 snowparków, a króluje im Mayrhofen - Vans Penken Park – jeden z najlepszych snowparków w Europie. Nie ustępują mu wcale Zillertal Arena - Boarders Town z funparkiem (halfpipe 100 m, jumps, moguls, wave ride, spine ramp) oraz snowpark o długości 700 m (road gap, gap jump, sreedy quater, double edge, snakes waves, hand rail) oraz Tux (halfpipe 100 m, tabletops, funbox, spine-funbox, staight-rail, a-frame rail, c-rail). Na Hochzillertal znajduje się też zupełnie oddzielny stok dla snowboardzistów.

DODATKOWE ATRAKCJE W ZILLERTAL

Aprés-ski: 
Panuje tutaj bogate życie nocne. W szczególności możemy polecić dwa bary w Finkenberg. Pierwszy to Laterndlpub, w którym często można na koncert na żywo, drugi to natomiast Finkennest, który jest barem tematycznym z ‘Tequila night’ w poniedziałki, happy hours we wtorek oraz tańcami w pozostałe dni. W Mayrhofen znajdziecie wszystko: puby, kawiarenki, lokalne restauracje oraz dyskoteki. Będąc tu warto zajrzeć do Sport Arena Disco, Ice-bar, Niki's Schirmbar, Scotland Yard, Mo's, Apropos oraz Movie Bar. Do Europahaus natomiast można wybrać się na koncert każdego rodzaju muzyki zaczynając od popu przez jazz kończąc na klasyce.

Gdzie zjeść?
W centrum każdej miejscowości znajdują się sklepy spożywcze i nie tylko. W Finkenberg w Landgasthof Persal oraz w Hotel Neuwirt można spróbować pysznych tradycyjnych tyrolskich przysmaków. Koniecznie spróbujcie Zillertaler Krapfen oraz  Graukäse. W Mayrhofen najlepszym miejscem do zjedzenia jest tradycyjna, 400 letnia Wirtshaus Zum Griena.

A ponaddto:

 • Polish Pow(d)er Week in Hintertux (PPWH) odbywający się dwa razy do roku
 • Polish Winter Holidays in Zillertal Arena (PWH) – okres ferii
 • Zawody Seilrennen na koniec sezonu w Hochfügen
 • Jarmark świąteczny od początku grudnia
 • Dolina Zillertal jest „bastionem kolorowych parasoli” – bardzo rozwinięte paralotniarstwo
 • Arena Skyliner (specjalne urządzenie do zjeżdżania po linie)
 • Arena Coaster, czyli całoroczny tor saneczkowy
 • Nocna jazda -w środy i piątki od godz. 19.00-22.00 w regionie Hochzillertal oraz w czwartki w Hochfügen od godz. 20.00 do 22.00.
 • Lodowy pałac na lodowcu Hintertux
 • Ranczo psów husky w Angerberg
 • Kopalnia srebra w Schwaz
 • Wędrówki wysokogórskie z przewodnikiem
 • Kuligi
 • Kryte baseny
 • Baseny termalne "Erlebnistherme Zillertal" w Fugen

DOJAZD DO ZILLERTAL

Odległość z Warszawy – 1140 km (dojazd autokarem zajmuje ok. 14h)

Lotniska w pobliżu: 

Innsbruck (przez Frankfurt lub Wiedeń) - 85 km (http://www.innsbruck-airport.com/en/)

Saltzburg - 150 km (http://www.salzburg-airport.com/en/)

Monachium - 210 km (http://www.munich-airport.de/en/consumer/index.jsp)

Ośrodek narciarski Zillertal w Austrii

newsletter