Zinal

Zinal– ośrodek narciarski w Szwajcarii

Zinal to osadzona na wysokości 1670 m n.p.m. urokliwa i malownicza szwajcarska wioska. Położenie ośrodka na terenie majestatycznego górskiego krajobrazu sprawia, że jest on jednym z bardziej znanych kurortów zimowych. Ośrodek cieszy się popularnością przez cały rok ze względu na liczne atrakcje, jednak to zimą odwiedza go najwięcej turystów.

Zinal
Zinal
Zinal

W połączeniu z sąsiednim ośrodkiem Grimentz, do dyspozycji amatorów białego szaleństwa jest 21 wyciągów obsługujących ponad 115 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności (łatwe 27 km, średnie 43 km, trudne 30 km). Ośrodek Grimentz- Zinal to również świetna miejscówka dla miłośników jazdy poza trasami, nie tylko ze względu na 15 kilometrów dzikich tras, ale też ze względu na ulokowanie w tym miasteczku Treningowego Centrum Lawinowego (Avalanche Training Center). Podczas szkoleń można dowiedzieć się, jak postępować w przypadku zejścia lawiny. Zinal z Grimentz łączy zbudowana w 2013 roku kolejka gondolowa o długości 3 km, co czyni ją trzecią co do długości kolejką w Szwajcarii. Dzięki takiemu połączeniu nie ma potrzeby przejazdu między miejscowościami za pomocą ski busa.

MAPA TRAS W ZINAL

Mapa tras w Zinal

TRASY I WYCIĄGI

220 km tras, w tym: 27 km tras łatwych, 43 km średnich, 30 km tras trudnych

45 wyciągów, w tym: Gondole 6 gondoli, Krzesła 8 krzeseł, Orczyki 31 orczyków

POZA TRASAMI

Snowpark

W tym kameralnym ośrodku nie zabraknie miejsca na szalone ewolucje w snowparku, który znajduje się w środkowej części ośrodka Grimentz przy wyciągu Orziwal. Niesamowitych doznań dostarczy też przejazd przez boardercross czy funpark.

Freeride

Wspomniane wcześniej szerokie, dziewicze zbocza do freeride'u zaspokoją z pewnością każdego śmiałka, chcącego nakreślić swoją linię w świeżym puchu.

Biegówki i rakiety śnieżne

W okolicy wytyczono 19 km tras dla narciarzy biegowych oraz 3 trasy, które można pokonać w rakietach śnieżnych.

ATRAKCJE

Dodatkowe atrakcje jakie czekają w Zinal to na przykład lodowisko, gdzie wieczorem w otoczeniu klimatycznych, drewnianych domków można szlifować techniki łyżwiarskie. Po ciężkim dniu na stoku można zażyć kąpieli na pobliskim basenie oraz zrelaksować się w saunie. Oprócz powyższych do dyspozycji jest tor saneczkowy, ścianka wspinaczkowa, korty tenisowe i salony masażu.

MIEJSCOWOŚĆ

Zinal
Zinal
Zinal

ZAKWATEROWANIE I DZIELNICE

Miasteczko Zinal to kameralna miejscówka, której populacja nie przekracza 700 osób. Nie przeszkodziło to jednak w kilkukrotnej organizacji zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.

ŻYCIE NOCNE

Życie nocne w Zinal

Zinal to raczej spokojne miasteczko, więc nie znajdziemy tu dyskotek, lecz kameralne puby.

GDZIE ZJEŚĆ

Restauracja w Zinal

Po zmroku udać się można do jednej z kilku tutejszych restauracji aby spróbować typowej szwajcarskiej kuchni.

DOJAZD

WYJAZD Z DOJAZDEM AUTOKAREM

Zinal znajduje się w odległości 1630km od Warszawy. Przejazd autokarem zajmuje około 23 godzin.

SAMOLOT

Najbliższe lotniska Zinal – Grimentz: Berno (195 km),Genewa (200 km) ,Turyn (253 km), Bazylea (293 km), Zurych (320 km)

SAMOCHÓD

Trasa Warszawa- Zinal powinna zająć około 16 godzin.

newsletter