First Snow Val Thorens | TAKSIDI

First Snow @ Val Thorens

01.12.2017-10.12.2017

CENA: 1 390,00 ZŁ 1 490,00 PLN

Narty FrancjaLiczba miejsc: 100Wolne miejsca: TAK

REZERWUJ
 • SHORT INFO
 • RESORT
 • ZAKWATEROWANIE
 • ATRAKCJE
 • TRANSPORT
 • SZKOLENIA
 • CENA

Alpy Taksidi

FIRST SNOW

VAL THORENS

01.12.2017-10.12.2017

1490 PLN 1390 PLN

Tylko do 05.10! Promocja Second Minute łączy się ze wszystkimi zniżkami do -150 PLN!

A do tego, w okresie Second Minute zaliczka tylko 200 PLN!

Widoki w Val ThorensNarty w Val ThorensFreeride w Val Thorens

Topowy alpejski ośrodek - 3 Doliny - 150km tras ponad 2300m npm!

Nowoczesna infrastruktura i zawsze dobrze przygotowane trasy

Zakwaterowanie w tętniącym życiem słynnym Val Thorens!

Nie ma lepszego miejsca na dobry start sezonu niż słynne francuskie 3 Doliny! Czeka na nas ponad 150km wysoko położonych tras i niemalże 100% pewny śnieg. Mieszkamy bezpośrednio w Val Thorens  - słynnej miejscowości, gdzie drogi zastąpiły nartostrady, wyciągi kursują między budynkami, a wieczorami definitywnie jest gdzie spędzić miło czas! 

REZERWUJ

MIEJSCOWOŚĆ

Basen Pub Restauracja Mały sklep Supermarket S.P.A.

Val Thorens chyba nikomu nie trzeba przedstawiać - centrum słynnych 3 Dolin, miejsce kultowe, gdzie drogi zostaly zastąpione przez nartostrady a wyciągi śmigają tuż pod oknami rezydencji.

Przede wszystkim, zakwaterowanie tutaj daje bezpośredni dostęp do całego regionu Val Thorens / Orelle i dalej do wszystkich osławionych 3 Dolin. Jeździmy więc w jednym z najlepszych regionów narciarskich świata, położonym powyżej 2300m n.p.m. na 150km / 600km tras (w zależności od wybranej opcji)!

Po drugie, mieszkamy tuż przy stoku, a apartamenty są schludne i ładne - jak na warunki "francuskie" są zdecydowanie odbiegające standardem (in plus) od normy.

Po trzecie, Val Thorens to miejsce które tętni życiem - znajdziemy tu dużo klubów, knajp, restauracji, a wieczorem zdecydowanie jest co robić!

Free-ride w OrelleFree-ride w OrelleFree-ride w Orelle

TRASY (KARNET PODSTAWOWY)

Trasy 150 km | Gondole x 6 | Krzesła x 15 | Orczyki x 3 | Snowpark x 2 | Nocna jazda 0 h

Jeździmy na całym obszarze Orelle / Val Thorens - według wielu jednym z (całkiem słusznie) najlepszych ośrodków narciarsko-snowboardowych na świecie i prawdziwej mekce free-ride'u!

Rejon Val Thorens to z kolei masa tras o zróżnicowanym poziomie zaawansowania, nowoczesna infrastruktura i niepowtarzalny klimat samego miasteczka, przez które prowadzą nartostrady i w którym wyciągi jeźdźą między domami.

Region jest tak duży, że znajdą tu coś dla siebie narciarze i snowboardziści każdego poziomu zaawansowania, przeważają tu trasy dla średniozaawansowanych. Warto podkreślić bezkresne wręcz bezdrzewne połacie szerokich stoków, sprawiające, że każdy amator jazdy w świeżym puchu będzie tu każdego dnia odkrywał coraz nowe, dziewicze zjazdy i trasy.
Podsumowując, Val Thorens/Orelle to:
 • Gwarancja śniegu - położenie na wysokości ponad 2300m n.p.m. plus doskonałe systemy naśnieżania
 • 150 km tras narciarskich w Orelle-Val Thorens i 600km w całych 3 Dolinach
 • 2 profesjonalne snowparki w Val Thorens
 • Rozległe tereny do free-ride'u

Mapa tras Orelle - Val Thorens

TRASY (KARNET ROZSZERZONY)

Trasy 600 km | Gondole x 34 | Krzesła x 59 | Orczyki x 32 | Snowpark x 7 | Nocna jazda 0 h

W tym terminie w całych trzech dolinach jedynym działającym ośrodkiem jest Val Thorens / Orelle, więc siłą rzeczy opcja rozszerzenie karnetu nie wchodzi w grę.

Mapa tras Trzech Dolin

ZAKWATEROWANIE

REZYDENCJA ***

Na wyjeździe będziemy mieszkać w eleganckich apartamentach 4- i 6-osobowych w standardzie ***+. Zakwaterowanie będzie bardzo ładne, ale typowo francuskie, czyli dosyć ciasne. Rezydencja znajduje się w samym centrum Val Thorens - tuż przy trasach, blisko sklepów i restauracji. Nartostradą dojedziemy pod same drzwi, a praktycznie pod balkonami chodzi krzesło. Jeśli myślisz Val Thorens, masz przed oczami rezydencję własnie taką jak nasza :)

Nasza rezydencja w Val ThorensNasza rezydencja w Val ThorensNasza rezydencja w Val Thorens

APARTAMENT 4-OSOBOWY *** (+100 PLN)

Apartamenty mają około 30m2. W jego skład wchodzi salon z aneksem kuchennym i rozkladaną sofą i osobna  sypialnia dla dwóch osób (dwa łóżka pojedyncze, można je zsunąć w podwójne). Dodatkowo łazienka z WC, balkon.

APARTAMENT 6-OSOBOWY *** (w cenie wyjazdu)

Apartamenty mają około 40m2. W jego skład wchodzi salon z aneksem kuchennym i rozkladaną sofą, osobna  sypialnia dla dwóch osób (dwa łóżka pojedyncze, można je zsunąć w podwójne) i wnęka z łóżkiem piętrowym (w części apartamentów zamiast wnęki jest dodatkowy pokój z dwoma łóżkami pojedynczymi). Dodatkowo łazienka z WC, balkon.

APARTAMENT 8-OSOBOWY *** (w cenie wyjazdu)

Apartamenty mają około 50m2 i są w większości dwupoziomowe. W jego skład wchodzi salon z aneksem kuchennym i rozkladaną sofą, a także trzy osobne  sypialnia dla dwóch osób (dwa łóżka pojedyncze, można je zsunąć w podwójne). Jedna z nich znajduje się na parterze, dwie na pierwszym piętrze. Dodatkowo dwie łazienki z WC (po jednej na każdym piętrze), balkon.

Nasza rezydencja w Val ThorensNasza rezydencja w Val ThorensNasza rezydencja w Val ThorensNasza rezydencja w Val ThorensNasza rezydencja w Val ThorensNasza rezydencja w Val ThorensNasza rezydencja w Val ThorensNasza rezydencja w Val ThorensNasza rezydencja w Val Thorens

Apartament 6-osobowyApartament 4-osobowy

ATRAKCJE

Nie oszukujmy się, do 3 Dolin jedziemy przede wszystkim się wyjeździć. Niemniej dzięki temu, że mieszkamy w samym Val Thorens wieczorami nudzić na pewno się nie będziemy! Samo maisteczko oferuje świetne apresy i imprezy, a nie zabraknie też oczywiście sztandarowych atrakcji takich Taksidi jak wieczór gier planszowych, turniej pokera i pub quiz, a wieczorami może nawet uda rozkręcić się kameralne imprezy, na które z Waszych apartamentów będziecie mieli kilkadziesiąt metrów. Pamiętajcie natomiast, że to grudzień, więc zachodzące szybko słońce uniemożliwi organizację Apres Ski i np turnieju siatkówki na śniegu, które możecie pamiętać np z wyjazdów marcowych. Tak czy owak, atrakcji na pewno nie zabraknie!

Impreza na wyjeździe w Alpy

IMPREZY

Przynajmniej 2-3 razy wybierzemy się na porządną imprezę do jednego ze słynnych klubów w Val Thorens! Imprezy w Val Thorens będą otwarte i z całą pewnością - grube!

Turniej pokera w Alpach

POKER NIGHT

Chcesz poczuć się jak James Bond w Casino Royale? Nic prostszego, weź udział w zorganizowanym specjalnie dla Was turnieju Texas Hold'em! Profesjonalne przygotowanie i zasady, gramy turniejowo dla własnej przyjemności. Wszelkie szczegóły podczas wyjazdu.

Wieczór gier planszowych

WIECZÓR GIER PLANSZOWYCH

Dla miłośników planszówek proponujemy wieczór grania w gry ;) Na miejscu będziemy mieli przygotowany dla was zestaw gier, ale oczywiście koniecznie weźcie ze sobą również swoje ulubione planszówki!

PUB QUIZ

PUB QUIZ

Z zapartym tchem śledzisz teleturniej "1 z 10" i uważasz, że na większość pytań z powodzeniem dałbyś radę sam odpowiedzieć? Przetestuj swoją wiedzę podczas wyjazdowego PUB QUIZu! Do udziału zapraszamy zespoły 4-8 osobowe (osoby pojedyncze dobierzemy do pełnych zespołów), a dla zwycięskiego teamu przewidujemy nagrody. Integracja i świetna zabawa gwarantowane!

Testy sprzętu

TESTY SPRZĘTU

Na wyjazd zabieramy trochę sprzętu z nowych linii i serii od naszych partnerów. Świetna okazja, żeby wypróbować nowe deski przed kupnem albo sprawdzić, czy nie pora przesiąść się na lepszy sprzęt. Nie codziennie jest okazja, żeby za friko pośmigać na zawodniczym ekwipunku! Tylko ostrożnie! Te ślicznotki potrafią kopnąć!

*Informujemy, że proponowane przez nas aktracje mają charakter informacyjny i w sytuacjach od nas niezależnych mogą ulec zmianie.

MOŻLIWE OPCJE DOJAZDU

Autokar

W CENIE

samochód

-300 PLN

AUTOKAR

AutokarCena: w cenie wyjazdu

Miejsca startu: Warszawa, Poznań, Wrocław, okolice Łodzi

Opcjonalne miejsca startu (przy grupie min. 15 osób): Katowice, Kraków (+50 zł), Trójmiasto(+100 zł), Toruń/Bydgoszcz (+50 zł), Szczecin (+50 zł)

Czas przejazdu: ok. 24 godzin (z Warszawy)

Godzina zbiórki: Warszawa i Gdańsk, piątek wieczorem (pozostałe miasta odpowiednio później)

Bagaż: podręczny + główny (jedynie miękkie torby, max. 20 kg) + 1 komplet sprzętu (deska/narty w pokrowcu i buty)

Na zbiórce należy się stawić 30 minut przed godziną odjazdu. W trosce o bezpieczeństwo i komfort Waszej podróży obowiązujące limity bagażu będą skrupulatnie sprawdzane. Piloci mają prawo do nie przyjęcia na pokład nadbagażu tj.: torby, której waga przekracza 20 kg, czy pokrowca narciarskiego, w którym znajduje się coś oprócz sprzętu sportowego.

Organizujemy transport autokarami klasy LUX, z odtwarzaczem DVD, toaletą, klimatyzacją/ogrzewaniem. Autokary będą do wyłącznej dyspozycji naszej ekipy. Zadbamy o to, żebyśmy dostali się na miejsce wygodnie i najszybciej jak to możliwe!

Wynajmujemy autokary tylko u licencjonowanych i sprawdzonych polskich przewoźników. Wszystkie autokary posiadają aktualne badania techniczne i spełniają normy EURO 4 i EURO 5.

Istnieje możliwość wykupienia:

 • wolnego miejsca obok siebie + dodatkowe 5kg bagażu podręcznego (+200 PLN)
 • rozszerzenie bagażu głównego do 30kg (+100 PLN)
 • dodatkowego bagażu 20 kg (+200 PLN)
 • dodatkowego kompletu sprzętu do transportu (+100 PLN)

SAMOCHÓD - DOJAZD WŁASNY

SamochódCena: zniżka 300 PLN od nominalnej ceny wyjazdu

Odległość i czas przejazdu: Z Warszawy 1 850 km, w tym 1800km po autostradach, około 18 godzin

Koszt autostrad: około 70 EUR

Parking na miejscu: bezpłatne miejsce parkingowe dla każdego apartamentu

Możliwe godzina przyjazdu: 17:00-22:00

Dokładny adres rezydencji oraz kontakt do naszego rezydenta otrzymacie przed wyjadem - o nic nie będziecie musieli się martwić, klucze do apartamentu już będą na Was czekać!

CENA ZAWIERA

 • Zakwaterowanie w apartamentach***+ (w pełni wyposażone z aneksem kuchennym)
 • Transport autokarem klasy LUX (dojazd własny minus 300zl)
 • Pełne ubezpieczenie SKI (KL 10000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 2000 EUR, OC 2000 EUR, bagaż 200 EUR)
 • 6-dniowy skipass  Val-Thorens - Orelle
 • Organizację czasu na miejscu - warsztaty i atrakcje dodatkowe
 • Wejścia na imprezy wyjazdowe
 • Wejściówki do SPA
 • Opiekę pilotów

CENA NIE ZAWIERA

 • Wyżywienia
 • Taksy klimatycznej – 12 EUR/osoba (opłata obowiązkowa)
 • Kaucji zwrotnej za skipass - 3 EUR/osoba
 • Sprzątanie końcowe, pościel, ręczniki - 15 EUR/osoba (opłata obowiązkowa)
 • Kaucji zwrotnej za apartamenty – 75 EUR/osoba
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny wynikającej z nowelizacji Ustawy - 10 PLN (dotyczy rezerwacji złożonych po 26.11.2016)

OPCJE DODATKOWE

Zakwaterowanie

 • Wolne łóżko w apartamencie (+500 PLN)
 • Zakwaterowanie w apartamencie 4-os (+100 PLN)

Transport

 • Transport lotniczy (+950 PLN)
 • Wolne miejsce obok siebie w autokarze (+200 PLN)
 • Dodatkowa 1 sztuka bagażu 20 kg (+200 PLN)
 • Dodatkowy komplet sprzętu (+100 PLN)
 • Transport 1 sztuki bagażu autokarem - bagaż do 20 kg albo narty/deska w pokrowcu albo buty w pokrowcu (+200 PLN, dot. tylko dojazdu własnego)

Ubezpieczenie

 • SKI PLUS (KL 20000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 2000 EUR, OC 2000 EUR, bagaż 200 EUR) (+39 PLN)
 • SKI PREMIUM (KL 20000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 2000 EUR, OC 10000 EUR, sprzęt sportowy 700 EUR, bagaż 200 EUR) (+100 PLN)
 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (+100 PLN)

Szkolenie

 • 12 godzin szkolenia - szczegóły w zakładce Szkolenia (+300 PLN przy zapisie online)

Rozszerzenie karnetu na 3 Doliny

 • w tym terminie Val Thorens to jedyny działający ośrodek w obszarze 3 Dolin

Powyższa oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

SZKOLENIA NARCIARSKIE I SNOWBOARDOWE

Na tym wyjeździe istnieje możliwość wykupienia kursu z polskojęzycznym instruktorem.

KOSZT SZKOLENIA

 • 300 PLN dla osób, które zapisują się na szkolenia online.
 • 350 PLN dla osób, które dopiszą się w autokarze lub na miejscu (w miarę dostępności miejsc w grupach).

ZAKRES SZKOLENIA

 • Zakresem szkolenia jest doskonalenie techniki jazdy. Szkolenia freestyle dostępne tylko na niektórych wyjazdach (jeśli są wyszczególnione w atrakcjach wyjazdu).
 • Szkolenie odbywa się w 3 grupach zaawansowania (początkujący, średniozaawansowany, zaawansowany). Dostosowujemy grupy tak, żeby były jednorodne pod kątem umiejętności kursantów, stąd na wyjazdach możliwe jest powstanie większej ilości grup o zróżnicowanym poziomie zaawansowania.
 • Zajęcia prowadzone są wyłącznie przez licencjonowanych, polskojęzycznych instruktorów.
 • Video-coaching na stoku, omawianie błędów wieczorem przy piwku.
 • Możliwe lekcje indywidualne (do uzgodnienia z instruktorem).

WYMIAR GODZINOWY

Zajęcia grupowe odbędą się w 2 wymiennych wariantach:

 • w grupach 6-7 osobowych po 2h dziennie przez cały czas trwania wyjazdu (6 x 2h) (jeśli będzie się dało utworzyć grupę na podobnym poziomie).

ALBO

 • w grupach 3-4 osobowych po 1h 15 min dziennie przez cały czas trwania wyjazdu (6 x 1h15min) (jeśli poziom dużej grupy miałby być bardzo zróżnicowany, co spowodowałoby nieefektywność zajęć).

O najbardziej efektywnym wariancie decyduje instruktor na podstawie faktycznego zróżnicowania poziomów biorących udział w szkoleniu.

OSOBY "OD ZERA"

Nie będzie dużych grup "od zera" lub "bardzo początkujących" - takie osoby wymagają dużej uwagi instruktora, podnoszenia ich ze śniegu, etc. i szkolenie w dużych grupach byłoby nieefektywne. Osoby zapisujące się na szkolenie i deklarujące poziom "od zera" w cenie szkolenia (300 PLN) otrzymają zamiennie:

 • szkolenie w małej grupie (do 3-4 osób) po 1h 15min dziennie (6 x 1h15min)

ALBO

 • 4 godziny indywidualnego szkolenia z instruktorem (4 x 1h) (w przypadku, gdy niemożliwe będzie utworzenie małej grupki).


Powyższe rozwiązania pozwolną nam dopasować ilość instruktorów do ilości chętnych, a także elastycznie dostosować poziom w grupach, żebyście mogli wyciągnąć maxa z zajęć.

UWAGA - Nie będzie opcji, żeby "przyjść zobaczyć jaki jest poziom grupy i wtedy podjąć decyzję o dopisaniu się do grupy". Osobom, które chcą zrobić w ten sposób, zostanie tylko opcja umówienia się na zajęcia indywidualne z instruktorami. Będzie to możliwe pod warunkiem, że instruktorzy będą mieli czas.

Instruktorzy narciarstwa i snowboardu - Les Menuires.
Szkolenie snowboardowe w Alpach.
Szkolenie narciarskie w Alpach.
Szkolenie narciarskie w Alpach
Szkolenie narciarskie - body carving.

newsletter
do góry