Italian Break #2 | TAKSIDI

Italian Break #2 @ Marilleva

16.02.2018-25.02.2018

CENA: 1 790,00 ZŁ

Narty WłochyLiczba miejsc: 100Wolne miejsca: TAK

REZERWUJfacebook wyjazdu
 • SHORT INFO
 • RESORT
 • ZAKWATEROWANIE
 • ROZRYWKA
 • TRANSPORT
 • SZKOLENIA
 • CENA

Alpy Taksidi

ITALIAN BREAK #2

MARILLEVA

16.02-25.02.2018

1790 PLN

Ski & Snb fun at Marilleva!Apres Ski at MarillevaParties at Marilleva

Zakwaterowanie tuż przy stoku

Kultowy ośrodek i rekordowa przepustowość wyciągów

Pyszne włoskie jedzenie - pizza i bombardino!

Wszystkich spragnionych włoskich Alp zapraszamy na kultowe ferie do Marillevy i słynnej Val di Sole - miejsca, gdzie trasy są piękne i szerokie, pogoda słoneczna, a ludzie uśmiechnięci :)

REZERWUJ

MIEJSCOWOŚĆ

Basen Club Pub Restauracja Mały sklep

Podczas wyjazdu mieszkamy w ośrodku Marilleva 1400, położonym na tej właśnie wysokości w samym sercu słynnej Val di Sole.

Dolina Val di Sole jest położona w zachodnich Dolomitach, otoczona przez pasmo Dolomity Brenta oraz pokryty lodowcem masyw Adamello-Presanella i Ortles-Cevedale. To bardzo rozległy obszar położony na znacznych wysokościach co gwarantuje świetne przygotowanie tras oraz długi sezon zimowy. Nie bez powodu też mówi się o tym miejscu Dolina Słońca. Val di Sole jest szczególnie popularny wśród młodych ludzi. Cały region oferuje ponad 150 km tras o zróżnicowanym poziomie trudności, 61 wyciągów, a dla amatorów szaleństw aż 5 snowparków w tym Snow Park Ursus, jeden z najlepszych snowparków w całych Alpach. Między wszystkimi stacjami w dolinie codziennie kursują darmowe skibusy.

Marilleva 1400 to typowa wysokogórska stacja narciarska - zbudowana w latach 70tych XX wieku i całkowicie samowystarczalna. Wjeżdżamy tu z Marillevy 900 krętą serpentyną po zalesionym stoku. Na wysokości 1400 m n.p.m. znajduje się kompleks hoteli, restauracji, barów, wypożyczalni sprzętu, sklepów, znajdziemy tu nawet kościół. Wszystko to w bezpośredniej bliskości tras i wyciągów. W Marillevie 1400 (w naszej rezydencji) znajduje się duży basen, z którego można korzystać (za niewielką opłatą w hotelu).

Snowpark MarillevaZachód słońca w MarillevieStoki w Marillevie

TRASY (KARNET PODSTAWOWY)

Trasy 70 km | Gondole x 7 | Krzesła x 15 | Orczyki x 4 | Snowpark x 2 | Nocna jazda 4 h

Na ten wyjazd przygotowaliśmy dla Was 2 opcje karnetowe, tak żeby każdy mógł wybrać opcję najlepiej dopasowaną do swoich potrzeb.

W opcji podstawowej jeździmy na karnecie FM w ośrodkach Marillevy i Folgaridy. To opcja dla osób, które lubią jeździć na szerokich, dobrze przygotowanych trasach, ale nie potrzebują ich mieć kilkaset kilometrów.

Ośrodek Marilleva-Folgarida składa się z dwóch sąsiednich stacji narciarskich połączonych płynną siecią tras i wyciągów. Położone są w bardzo korzystnej lokalizacji, trasy zaczynają się na 2180m n.p.m a kończą na 900m n.p.m co zapewnia duże zróżnicowanie stoków. Dominują trasy dla średnio-zaawansowanych, aczkolwiek każdy znajdzie tutaj coś dla siebie - dla wyjadaczy jest kilka możliwości free-ride'owych i dwie bardzo ciekawe trasy czarne, a dla tych stawiających dopiero pierwsze kroki znajdzie się kilka łatwych niebieskich stoków. Niewątpliwym atutem ośrodka jest przewaga wyciągów krzesełkowych i gondoli (orczyków tu praktycznie nie uświadczymy - tego typu wyciągi są tylko na oślich łączkach dla dzieci i przy jednym ze snowparków). Infrastrukturę oceniamy pół na pół - około 50% wyciągów jest nowa i szybka, pozostałe to wolniejsze i starsze konstrukcje. Ośrodek chwali się rekordową przepustowością wyciągów w całym regionie - aż do 38 tysięcy osób na godzinę. Znajdziemy tu 2 profesjonalne snowparki: Malghet Aut w Folgaridzie nastawiony raczej na początkujących oraz Malga Panciana w Marrillevie przygotowany dla bardziej zaawansowanych riderów. Oświetlenie dwóch stoków umożliwia skorzystanie z możliwości jazdy nocnej (raz w tygodniu).

Ośrodek połączony jest trasami i wyciągami ze stacjami Marilleva 900, Pinzolo oraz słynną stacją Madonna di Campiglio.

Mapa tras Marilleva & Folgarida

TRASY (KARNET ROZSZERZONY)

Trasy 165 km | Gondole x 16 | Krzesła x 33 | Orczyki x 10 | Snowpark x 4 | Nocna jazda 4 h

W wersji rozszerzonej jeździmy oprócz Marillevy i Folgaridy także w Madonnie i Pinzolo. To opcja dla zapalonych narciarzy - dostęp do ponad 150km tras w Folgaridzie, Madonnie i Pinzolo! Możliwe są tu dwie opcje karnetowe: karnet SK (6 dni jeżdżenia w całym regionie) i karnet FM + 2 SK (4 dni jeżdżenia w Marillevie i Folgaridzie i dwa dni rozszerzonego karnetu na cały region.

Madonna di Campiglo to włoska stolica sportów zimowych - i nie ma w tym stwierdzenia krzty przesady. Ze względu na długą, ponad 100 letnią tradycję, ośrodek od lat uchodzi za jeden z najlepszych włoskich kurortów zimowych. Jego renoma była znana już w XIX wieku, kiedy był odwiedzany przez cesarzową Austrii - księżniczkę Sisi. Teren narciarski rozciąga się między 1500 -2580m n.p.m. Madonna oferuje ok 60km tras z 19 wyciągami o przepustowości 32 tys. osób na godzinę. Znajduje się tu też jeden z 5 najlepszych alpejskich snowparków - Ursus Snow Park - i jedna z najdłuższych i najpiękniejszych czarnych tras zjazdowych w Europie - FISowska trasa na której co roku odbywają się zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Z Marillevy do Madonny dostaniemy się trasami, a wrócimy wyciągiem krzesełkowym (przejazdy spod samej rezydencji do Madonny to około 40 minut dla średniozaawansowanego narciarza i snowboardzisty)

Pinzolo z kolei to ośrodek gdzie znajdziemy kolejne 35km tras - wszystkie najwyższej jakości i co ważne - dużo luźniejsze. Znajdziemy tu bardzo nowoczesną infrastrukturę i przewagę tras łatwych i średniozaawansowanych, ale też przepiękną czarną zjazdową trasę AUDI z pomiarami czasu. Z Madonny do Pinzolo dostaniemy się nowoczesną gondolą (przejazd nią zajmuje około 15 minut).

Mapa tras Madonna di Campiglio

Mapa tras Pinzolo

ZAKWATEROWANIE

Na wyjeździe mieszkamy w miejscowości Marilleva 1400, a więc tuż przy trasach i wyciągach. Sama stacja Marilleva 1400 została zbudowana od podstaw dla potrzeb narciarzy i snowboardzistów w latach 80' i składa się w większości z hoteli i rezydencji. Niemniej stacja jest w pełni autonomiczna - znajdziemy tu sklepy, wypożyczalnie sprzętu, bary, restauracje i dyskoteki. Główne atuty tej miejscówki to doskonała lokalizacja i piękne widoki (rezydencje zatopione są w lesie, a z balkonów i okien rozpościera się piękny widok na Dolinę Słońca).

Na wyjeździe będziemy mieszkać w rezydencji Solaria (***). W naszej ocenie to najlepsze rozwiązanie w Marillevie 1400, gwarantujący jednorodność pokojów i ich stały poziom.

Rezydencja jest typowa dla Marillevy 1400, tj. z zewnątrz i w środku wykończona w standardzie typowym dla czasu, w którym była budowana - "późny Gierek, wczesny Berlusconi" ;). Niemniej znajdziemy tu apartamenty, które są bardzo przestronne i wygodne, wyposażone we wszystkie niezbędne do życia przedmioty. Zakwaterowanie jest więc bardziej w standardzie hotelowym, niż takim, który niektórzy mogą pamiętać z ciasnych rezydencji francuskich, co sprawia, że mieszkać się tu będzie na pewno każdemu bardzo przyjemnie.

Mieszkamy w segmenctach rezydencji położonej przy stoku i wyciągu - 50 - 200m. Dodatkowo z części apartamentów rozpościera się fenomenalny widok na dolinę słońca!

APARTAMENTY ***

partamenty w Marillevie są wszystkie takie same, 6-osobowe. Zaznaczamy, że ich rozkład jest nietypowy, zupełnie inny niż gdziekolwiek indziej np. we Francji. Apartament należy tu rozpatrywać bardziej jako wspólną, 6-osobową przestrzeń przedzieloną za pomocą ścianki działowej na dwie części 3+3. Ścianka działowa nie zapewnia pełnego wygłuszenia dzięków z salonu, ale zapewnia minimum prywatności. Nie ma tu czegoś takiego jak rozkładana sofa w salonie czy łóżko piętrowe we wnęce, albo zamykana sypialnia dwuosobowa. Rozkład apartamentu przedstawiony jest na zdjęciu nr 6 poniżej.

Apartamenty 6-osobowe:

 • pokój dzienny z rozkładanym ze ściany łóżkiem dwuosobowym (zdjęcie nr 4) i łóżkiem pojedynczym (łącznie śpią tu 3 osoby), TV
 • oddzielona od salonu ścianką działową przestrzeń (pokój - są tu zamykane drzwi) z łóżkiem piętrowym i łóżkiem pojedynczym (łącznie śpią tu 3 osoby)
 • w pełni wyposażony aneks kuchenny
 • łazienka z wc i prysznicem

Apartamenty Marilleva
Apartamenty Marilleva
Apartamenty Marilleva
Apartamenty Marilleva

Apartamenty Marilleva
Apartamenty Marilleva
Apartamenty Marilleva

Apartamenty Marilleva

ATRAKCJE

Na wyjeździe feryjnym do Marillevy większość atrakcji odbywać się będzie w naszej salce warsztatowej (na dachu rezydencji) i w położonym ok. 200m od rezydencji lokalu Dai Angioi. W tej miejscówce nie ma dobrej apresowni (przynajmniej w lutym, słońce ciągle zachodzi zbyt szybko), dlatego skupimy się na tym, aby każdego wieczora było dużo propozycji warsztatów dodatkowych, a imprezy były jak najgrubsze!

Impreza na wyjeździe w Alpy

IMPREZY W DAI ANGIOI

W Marillevie standardowo imprezujemy w Dai Angioi, klubie oddalonym o kilkaset metrów od rezydencji. W ferie w Marillevie będzie sporo grup z innych krajów, ale zabieramy swojego DJ'a który zadba o to, aby każdy bawił się wyśmienicie. Jedna z imprez będzie tematyczna (kicz party, pirate party, white party - damy znać przed wyjazdem, żebyście mogli przygotować kreacje!). Pamiętajcie tylko, żeby zostawić sobie trochę sił na stok na następny dzień!

Slalom narciarski w Alpach

TYCZKI NA TRASIE OMETTO

Podczas wyjazdu zapewnimy wszystkim chętnym techniczny trening, zwieńczony zawodami na tyczkach! Nasi instruktorzy wskażą, jak technicznie najlepiej je mijać, a zwycięzcy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody! Slalom odbędzie się na niebieskiej trasie Ometto, a jego stopień trudności będzie uniwersalny - tak aby swoich sił spróbować mógł każdy!

Warsztaty

WIECZORNE WARSZTATY W SALCE

Na cały czas trwania wyjazdu mamy do dyspozycji kozacką salkę warsztatową. Zadbamy o to, żeby nie stała pusta i nikt nie mógł narzekać na nudę wieczorami! Zorganizujemy specjalnie dla Was na miejscu przeróżne warsztaty, których dokładny rozkład odsłonimy bliżej wyjazdu.

Turniej pokera w Alpach

POKER NIGHT

Chcesz poczuć się jak James Bond w Casino Royale? Nic prostszego, weź udział w zorganizowanym specjalnie dla Was turnieju Texas Hold'em! Profesjonalne przygotowanie i zasady, gramy turniejowo dla własnej przyjemności. Wszelkie szczegóły podczas wyjazdu.

Wieczór gier planszowych

WIECZÓR GIER PLANSZOWYCH

Dla miłośników planszówek proponujemy wieczór grania w gry ;) Na miejscu będziemy mieli przygotowany dla was zestaw gier, ale oczywiście koniecznie weźcie ze sobą również swoje ulubione planszówki!

PUB QUIZ

PUB QUIZ

Z zapartym tchem śledzisz teleturniej "1 z 10" i uważasz, że na większość pytań z powodzeniem dałbyś radę sam odpowiedzieć? Przetestuj swoją wiedzę podczas wyjazdowego PUB QUIZu! Do udziału zapraszamy zespoły 4-8 osobowe (osoby pojedyncze dobierzemy do pełnych zespołów), a dla zwycięskiego teamu przewidujemy nagrody. Integracja i świetna zabawa gwarantowane!

Pizza and Pasta Night

PIZZA&PASTA NIGHT W DAI ANGIOI

Będąc we Włoszech grzech nei skosztować pysznego włoskiego jedzenia! W zaprzyjaźnionej knajpie zaprosimy na Pizza&Pasta Night, gdzie każdy w dobrej cenie i w miłej atmosferze będzie mógł skosztować tego, ze czego Włosi są słynni.

Testy sprzętu

TESTY SPRZĘTU

Na wyjazd zabieramy trochę sprzętu z nowych linii i serii od naszych partnerów. Świetna okazja, żeby wypróbować nowe deski przed kupnem albo sprawdzić, czy nie pora przesiąść się na lepszy sprzęt. Nie codziennie jest okazja, żeby za friko pośmigać na zawodniczym ekwipunku! Tylko ostrożnie! Te ślicznotki potrafią kopnąć!

*Informujemy, że proponowane przez nas aktracje mają charakter informacyjny i w sytuacjach od nas niezależnych mogą ulec zmianie.

MOŻLIWE OPCJE DOJAZDU

Autokar

W CENIE

Samolot

+950 PLN

samochód

-200 PLN

AUTOKAR

AutokarCena: autokar jest w cenie wyjazdu.

Miejsca startu: Warszawa, Katowice, Łódź

Opcjonalne miejsca startu (przy grupie min. 15 osób): Poznań, Wrocław, Kraków (+50 PLN), Trójmiasto (+100 PLN), Toruń/Bydgoszcz (+50 PLN), Szczecin (+50 PLN)

Czas przejazdu: ok. 20 godzin (z Warszawy)

Godzina zbiórki: Warszawa, piątek wieczorem (pozostałe miasta odpowiednio później)

Bagaż: podręczny + główny (jedynie miękkie torby, max. 20 kg) + 1 komplet sprzętu (deska/narty w pokrowcu i buty)

Na zbiórce należy się stawić 30 minut przed godziną odjazdu. W trosce o bezpieczeństwo i komfort Waszej podróży obowiązujące limity bagażu będą skrupulatnie sprawdzane. Piloci mają prawo do nie przyjęcia na pokład nadbagażu tj.: torby, której waga przekracza 20 kg, czy pokrowca narciarskiego, w którym znajduje się coś oprócz sprzętu sportowego.

Organizujemy transport autokarami klasy LUX, z odtwarzaczem DVD, toaletą, klimatyzacją/ogrzewaniem. Autokary będą do wyłącznej dyspozycji naszej ekipy. Zadbamy o to, żebyśmy dostali się na miejsce wygodnie i najszybciej jak to możliwe!

Wynajmujemy autokary tylko u licencjonowanych i sprawdzonych polskich przewoźników. Wszystkie autokary posiadają aktualne badania techniczne i spełniają normy EURO 4 i EURO 5.

Istnieje możliwość wykupienia:

 • wolnego miejsca obok siebie + dodatkowy bagaż podręczny 5kg (+200 PLN)
 • powiększenie bagażu do 30kg (+100 PLN)
 • dodatkowego bagażu 20 kg (+200 PLN)
 • dodatkowego kompletu sprzętu (+100 PLN)

SAMOLOT

SamolotCena: +950 PLN

Wylot: Warszawa Chopin, sobota, (godziny podamy w mailingu wyjazdowym)

Przylot: Warszawa Chopin, sobota, (godziny podamy w mailingu wyjazdowym)

Transfer z lotniska do ośrodka: w cenie

Bagaż: bagaż rejestrowy 23kg + narty i kijki + buty + kask + bagaż podręczny (8kg)

Czas podróży: lot 4h (z przesiadką w Zurichu) + transfer z lotniska do ośrodka 2h

SAMOCHÓD - DOJAZD WŁASNY

SamochódCena: zniżka 200 PLN od nominalnej ceny wyjazdu

Odległość i czas przejazdu: Z Warszawy 1 370 km, w tym 1070km po autostradach, około 15 godzin (z Warszawy)

Koszt autostrad: około 35 EUR

Parking na miejscu: bezpłatne, zadaszone miejsce parkingowe dla każdego apartamentu

Możliwe godzina przyjazdu: 17:00-22:00

Dokładny adres rezydencji oraz kontakt do naszego rezydenta otrzymacie przed wyjadem - o nic nie będziecie musieli się martwić, klucze do apartamentu już będą na Was czekać!

CENA ZAWIERA

 • zakwaterowanie w apartamentach*** (w pełni wyposażone z aneksem kuchennym)
 • transport autokarem klasy LUX (dojazd własny minus 200zl)
 • pełne ubezpieczenie SKI (KL 10000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 2000 EUR, OC 2000 EUR, bagaż 200 EUR)
 • 6-dniowy skipass Marilleva - Folgarida
 • organizację czasu na miejscu - warsztaty i atrakcje dodatkowe
 • wyjścia na imprezy do klubów oraz apres ski
 • opiekę pilotów

CENA NIE ZAWIERA

 • wyżywienia
 • taksy klimatycznej – 10 EUR/osoba - opłata obowiązkowa
 • opłaty za sprzątanie końcowe i pościel (styl włoski) - 20 EUR/osoba - opłata obowiązkowa*
 • kaucji zwrotnej za apartamenty – 30 EUR/osoba
 • kaucji zwrotnej za skipass - 5 EUR/osoba
 • ręczników - trzeba zabrać własny ręcznik
 • opcjonalnego szkolenia ski/snb - 300 PLN/12h
 • opcjonalnego rozszerzenia skipassu
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny wynikającej z nowelizacji Ustawy - 10 PLN (dotyczy rezerwacji złożonych po 26.11.2016)

*aneks kuchenny należy posprzątać we własnym zakresie oraz wynieść śmieci

OPCJE DODATKOWE

Zakwaterowanie

 • wolne łóżko w apartamencie 6-os. (+500 PLN)

Transport

 • transport lotniczy (+950 PLN)
 • wolne miejsce obok siebie w autokarze i dodatkowe 5 kg bagażu podręcznego (+200 PLN)
 • rozszerzenie bagażu głównego do 30 kg (+100 PLN)
 • dodatkowa sztuka bagażu do 20 kg (+200 PLN)
 • dodatkowy komplet sprzętu (+100 PLN)
 • transport 1 sztuki bagażu dla osób z dojazdem własnym (pokrowiec ze sprzętem LUB duża torba 20kg) (+200 PLN)

Ubezpieczenie

 • SKI PLUS (KL 20000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 2000 EUR, OC 2000 EUR, bagaż 200 EUR) (+39 PLN)
 • SKI PREMIUM (KL 20000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 2000 EUR, OC 10000 EUR, sprzęt sportowy 700 EUR, bagaż 200 EUR) (+100 PLN)
 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (+100 PLN)

Skipass

 • 6 dniowy karnet FM - w cenie wyjazdu
 • 6 dniowy karnet FM + 2 SK - dopłata 50 EUR
 • 6 dniowy karnet SK - dopłata 80 EUR

Wybór karnetu możliwy jest do 06.02.2018, decyzja jest wiążaca, natomiast dopłata zostanie pobrana w autokarze przez pilota lub na miejscu przez rezydenta


Powyższa oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

SZKOLENIA NARCIARSKIE I SNOWBOARDOWE

Na tym wyjeździe istnieje możliwość wykupienia kursu z polskojęzycznym instruktorem.

KOSZT SZKOLENIA

 • 300 PLN dla osób, które zapisują się na szkolenia online.
 • 350 PLN dla osób, które dopiszą się w autokarze lub na miejscu (w miarę dostępności miejsc w grupach).

ZAKRES SZKOLENIA

 • Zakresem szkolenia jest doskonalenie techniki jazdy. Szkolenia freestyle dostępne tylko na niektórych wyjazdach (jeśli są wyszczególnione w atrakcjach wyjazdu).
 • Szkolenie odbywa się w 3 grupach zaawansowania (początkujący, średniozaawansowany, zaawansowany). Dostosowujemy grupy tak, żeby były jednorodne pod kątem umiejętności kursantów, stąd na wyjazdach możliwe jest powstanie większej ilości grup o zróżnicowanym poziomie zaawansowania.
 • Zajęcia prowadzone są wyłącznie przez licencjonowanych, polskojęzycznych instruktorów.
 • Video-coaching na stoku, omawianie błędów wieczorem przy piwku.
 • Możliwe lekcje indywidualne (do uzgodnienia z instruktorem).

WYMIAR GODZINOWY

Zajęcia grupowe odbędą się w 2 wymiennych wariantach:

 • w grupach 6-7 osobowych po 2h dziennie przez cały czas trwania wyjazdu (6 x 2h) (jeśli będzie się dało utworzyć grupę na podobnym poziomie).

ALBO

 • w grupach 3-4 osobowych po 1h 15 min dziennie przez cały czas trwania wyjazdu (6 x 1h15min) (jeśli poziom dużej grupy miałby być bardzo zróżnicowany, co spowodowałoby nieefektywność zajęć).

O najbardziej efektywnym wariancie decyduje instruktor na podstawie faktycznego zróżnicowania poziomów biorących udział w szkoleniu.

OSOBY "OD ZERA"

Nie będzie dużych grup "od zera" lub "bardzo początkujących" - takie osoby wymagają dużej uwagi instruktora, podnoszenia ich ze śniegu, etc. i szkolenie w dużych grupach byłoby nieefektywne. Osoby zapisujące się na szkolenie i deklarujące poziom "od zera" w cenie szkolenia (300 PLN) otrzymają zamiennie:

 • szkolenie w małej grupie (do 3-4 osób) po 1h 15min dziennie (6 x 1h15min)

ALBO

 • 4 godzin indywidualnego szkolenia z instruktorem (4 x 1h) (w przypadku, gdy niemożliwe będzie utworzenie małej grupki).


Powyższe rozwiązania pozwolną nam dopasować ilość instruktorów do ilości chętnych, a także elastycznie dostosować poziom w grupach, żebyście mogli wyciągnąć maxa z zajęć.

UWAGA - Nie będzie opcji, żeby "przyjść zobaczyć jaki jest poziom grupy i wtedy podjąć decyzję o dopisaniu się do grupy". Osobom, które chcą zrobić w ten sposób, zostanie tylko opcja umówienia się na zajęcia indywidualne z instruktorami. Będzie to możliwe pod warunkiem, że instruktorzy będą mieli czas.

Instruktorzy narciarstwa i snowboardu - Les Menuires.
Szkolenie snowboardowe w Alpach.
Szkolenie narciarskie w Alpach.
Szkolenie narciarskie w Alpach
Szkolenie narciarskie - body carving.

newsletter
do góry