Wyjazd do Chorwacji na windsurfing i kitesurfing we wrześniu | TAKSIDI

Sound Project Summer @ Orebić

15.09.2017-24.09.2017

CENA: 890,00 ZŁ

Windsurfing & Kite w ChorwacjiLiczba miejsc: 400Wolne miejsca: MAŁO MIEJSC

REZERWUJfacebook wyjazdu
 • SHORT INFO
 • KONCERTY
 • WIND & KITE
 • NURKOWANIE
 • ATRAKCJE
 • ZAKWATEROWANIE
 • DOJAZD
 • CENA

Sound Project Festival

OREBIĆ, CHORWACJA

15.09-24.09.2017

    Sorry Boys na wyjeździe do Chorwacji    Dwa Sławy na wyjeździe do Chorwacji    Omni mOdO na wyjeździe do Chorwacji    Bass Astral x Igo na wyjeździe do Chorwacji    DJ Romi na wyjeździe do Chorwacji    CNE na wyjeździe do Chorwacji    88Elements na wyjeździe do Chorwacji

 Najlepsze koncerty i imprezy! 

 Topowa miejscówka kite i windsurfingowa! 

 Szkolenia wind i kite na wszystkich poziomach! 

 Szkolenia freestyle kite! 

UWAGA - mało wolnych miejsc!

Sound ProjectSound ProjectSoud Project


Trzecia edycja letniego Sound Projectu - festiwalu muzycznego sygnowanego przez Taksidi, organizowanego w najlepszych miejscówkach Europy do spółki z czołowymi artystami polskiej sceny muzycznej! Jeżeli nie lubisz się nudzić, kochasz muzykę i aktywny wypoczynek, to absolutnie nie może Cię tutaj zabraknąć!

SP SUMMER '16 - GALERIA FB

Kolejny raz zawitamy z festiwalem w Orebiciu - jednym z lepszych spotów windsurfingowo-kitesurfingowych w Chorwacji! Niepowtarzalny offowy klimat surferskiego campingu, doskonałe warunki do nauki i uprawiania sportów wodnych, słoneczna pogoda i koncerty tylko dla Was!
A do tego masa atrakcji dodatkowych nie tylko dla surferów!

REZERWUJ

NASZ SPOT: KANAŁ PELJEŠAC

Dlaczego tutaj?

Niemal gwarantowane warunki wiatrowe

⇨ Praktycznie brak zafalowania ⇦

⇨ Rozbudowana infrastruktura wind i kitesurfingowa ⇦

⇨ Zakwaterowanie tuż nad brzegiem Adriatyku w klimatycznych domkach na campingu ⇦

Nasz camping znajduje się na wybrzeżu półwyspu Pelješac. Na przeciwko rozciąga się najbardziej słoneczna wyspa Chorwacji, Korčula. Zarówno półwysep jak i wyspa są niezwykle górzyste. Dzięki temu, w kanale pomiędzy nimi panują unikalne warunki wiatrowe. Regularnie, w godzinach porannych wieje tutaj Jugo, delikatny wiatr o sile 2-3° w skali Beauforta. Jest to idealny wiatr dla początkujących windsurferów. Po południu, około 15:00 rozwiewa się Mistral, nieco silniejszy wiatr, dochodzacy do 5° w skali Beauforta. Tworzy doskonałe warunki dla doświadczonych windsurferów oraz kitesurferów.

Warunki windsurfingowe w OrebiciuKitesurfing w OrebiciuWindsurfing w Orebiciu

Unikalna termika, zapewniająca świetne warunki wiatrowe oraz niska tendencja do falowania morza w tym regionie, sprawiają, że półwysep Pelješac co roku odwiedzają tysiące windsurferów z całego świata. Jest to najlepsze miejsce do uprawiania sportów wietrznych w całej Chorwacji i jedno z najlepszych w Europie. Co roku organizowane są tutaj mistrzostwa Chorwacji w windsurfingu, natomiast w 2013 roku, w pobliskim Viganyj odbyły się Mistrzostwa  Świata.

Oferujemy Wam możliwość wykorzystania genialnych warunków panujących w Orebiciu,niezależnie od tego, na jakim poziomie zaawansowania jesteście. 

WINDSURFING

Proponujemy szkolenia na wszystkich poziomach zaawansowania, szkolenia indywidualne oraz możliwość wypożyczenia sprzętu dla tych z Was, którzy już potrafią pływać.

SZKOLENIE WPROWADZAJĄCE "NA START"

SZKOLENIE PODSTAWOWE OD ZERA

SZKOLENIE ZAAWANSOWANE

SZKOLENIE INDYWIDUALNE

SZKOLENIE FREESTYLE

WYPOŻYCZENIE SPRZĘTU

KITESURFING

Proponujemy szkolenia na wszystkich poziomach zaawansowania, szkolenia indywidualne oraz możliwość wypożyczenia sprzętu dla tych z Was, którzy już potrafią pływać.

SZKOLENIE WPROWADZAJĄCE "NA START"

SZKOLENIE PODSTAWOWE OD ZERA

SZKOLENIE ZAAWANSOWANE

SZKOLENIE INDYWIDUALNE

SZKOLENIE FREESTYLE

WYPOŻYCZENIE SPRZĘTU

SZKOLENIA WINDSURFINGOWE

W ramach każdego kursu zajęcia odbywają się z polskim instruktorem. Kursy (poza kursem "NA START") obejmują 12 godzin (4 dni po 3 godziny) lub 18 godzin (6 dni po 3 godziny) zajęć. Dodatkowo każdy kurs (poza kursem 6 godzinnym) kończy się wydaniem certyfikatu PSW. W celu zapisania się na kurs nalezy zaznaczyć odpowiednią opcję w trakcie składania rezerwacji.

Cena kursu zawiera:

 • kompletny sprzęt (deska, pędnik, kamizelka asekuracyjna)
 • szkolenie prowadzone przez instruktora
 • asekurację z lądu i morza
 • wydanie certyfikatu PSW

Cena kursu nie zawiera:

 • ubezpieczenia sportowego (polecamy wykupienie rozszerzenia naszego standardowego ubezpieczenia jakim są objęci wszyscy uczestnicy wyjazdu o pakiet WIND za 39 PLN, szczegóły w zakładce CENA)

SZKOLENIE "NA START"

Jest to dwudniowy kurs (2 x 3h) dla osób, które chcą w ogóle sprawdzić czy jest to sport dla nich. W trakcie będziecie mogli poznać podstawy i spróbować swoich sił na wodzie. Jeśli Wam się spodoba, będzie możliwość rozszerzenia kursu, tak aby ukończyć pełne szkolenie podstawowe.
UWAGA: Ten kurs nie kończy się wydaniem certyfikatu PSW!

Cena:
350 PLN
 (2 dni po 3 godziny)

Jeżeli spodoba Ci się windsurfing, możesz na miejscu rozszerzyć kurs "NA START" do pełnego 12 godzinnego kursu podstawowego za 300 PLN.

SZKOLENIE PODSTAWOWE

4- lub 6-dniowy cykl 3-godzinnych zajęć  w grupach maks. 9 os., dobieranych wg stopnia zaawansowania i szybkości postępów. Kurs odbywa się na deskach Mistral n'trance, Starboard Start, JP Australia i Fanatic w całości pokrytych pianką, wypornych i stabilnych.
W trakcie kursu nauczycie się:

• swobodnie pływać na akwenie  istartować z plaży,
• sterować - ostrzyć, odpadać, robić zwroty na wiatr i z wiatrem,
• pływać na wiatr - tzw. "halsówka".

Cena:
580 PLN za kurs 12 godzinny
 (4 dni po 3 godziny)
780 PLN za kurs 18 godzinny (6 dni po 3 godziny)

SZKOLENIE ZAAWANSOWANE

4- lub 6-dniowy cykl 3-godzinnych zajęć  w grupach maks. 9 os., dobieranych wg stopnia zaawansowania. Doskonała okazja do rozwinięcia swoich umiejętności dla osób już potrafiących pływać na desce. Szkolenie na sprzęcie Mistral, Starboard, Neilpryd, Rushwind oraz Cross. W trakcie kursu nauczycie się:

pływania w trudnych warunkach wiatrowych,
pływania w trapezie i footstrapach,
• pływania w ślizgu,
będziecie doskonalić zwroty, start z plaży i pływanie na wiatr.

Cena:
580 PLN za kurs 12 godzinny
 (4 dni po 3 godziny)
680 PLN za kurs 18 godzinny (6 dni po 3 godziny)

SZKOLENIE INDYWIDUALNE

Indywidualne zajęcia z instruktorem.
Dla osób, które chcą zrobić szybki postęp,
a koszt ma dla nich znacznie drugorzędne.
Zajęcie te również mogą zakończyć się wydaniem certyfikatu PSW.

Cena:
150 PLN/godzina
600 PLN/pakiet 5-godzinny
950 PLN/pakiet 10-godzinny

SZKOLENIE FREESTYLE

Szkolenie przeznaczone dla osób potrafiących samodzielnie pływać na wysokim poziomie. Doskonała okazja do wkroczenia na kolejny poziom umiejętności i opanowania ewolucji i trików na windsurfingu. Wszystko pod okiem doświadczonych trenerów.

Instruktorzy:
Szkolenie będzie prowadzone przez profesjonalnych, freestyle'owych windsurferów.

Maciek Rutkowski
Twierdzi, że jest nieśmiały, choć nikt nigdy tego nie potwierdził. Mówi w pięciu językach, przeklina w dziewięciu, a przez lata uzbierał podobno ponad 20 pseudonimów. Jego filmy wydawane pod egidą Globetrotter Entertainment obejrzały już setki tysięcy ludzi. Największy fan windsurfingu i koszykówki, ku zgrozie trenerów, sponsorów, rodziców i wszelkich zaangażowanych wolne chwile spędza grając w to drugie. 16-ty w pucharze świata pwa 2014, najmłodszy zawodnik w pierwszej 16-tce pwa od 2009 roku jedyny na świecie aktywny zawodnik startujący w 3 windsurfingowych dyscyplinach. Jedyny polski zawodowy windsurfer.

Cena:
780 PLN za kurs 18 godzinny
 (6 dni po 3 godziny), cena nie obejmuje sprzętu - trzeba mieć własny lub wypożyczyć.

Grupa:
Maksymalnie 3 osoby.

SZKOLENIA KITESURFINGOWE

Kursy odbywają się po angielsku. Pełny kurs to 12h zajęć z instruktorem, po którym wydawany jest certyfikat IKO I lub II. Osoby posiadające certyfikat IKO mogą zacząć kurs od poziomu, który mają potwierdzony certyfikatem. Kursy kitesurfingu prowadzone są przez jedyną w Chorwacji szkołę mającą uprawnienia do wydawania certyfikatów IKO. Zajęcia odbywają się w mały grupach, po 2-3 osoby. W celu zapisania się na kurs nalezy zaznaczyć odpowiednią opcję w trakcie składania rezerwacji.

Cena kursu zawiera:

 • kompletny sprzęt (deska, latawiec, kamizelka asekuracyjna, trapez)
 • szkolenie prowadzone przez instruktora
 • asekurację z lądu i morza (motorówka)
 • wydanie certyfikatu IKO

Cena kursu nie zawiera:

 • ubezpieczenia sportowego (polecamy wykupienie rozszerzenia naszego standardowego ubezpieczenia jakim są objęci wszyscy uczestnicy wyjazdu o pakiet WIND za 39 PLN, szczegóły w zakładce CENA)

SZKOLENIE "NA START"

Jest to trzydniowy kurs (3 x 2h) dla osób, które chcą w ogóle sprawdzić czy jest to sport dla nich. W trakcie będziecie mogli poznać podstawy i spróbować swoich sił na wodzie. Jeśli Wam się spodoba, będzie możliwość rozszerzenia kursu, tak aby ukończyć pełne szkolenie podstawowe.
Szkolenie kończy się wydaniem certyfikatu IKO I.

Cena:
690 PLN
 (3 dni po 2 godziny)

Jeżeli spodoba Ci się kitesurfing, możesz na miejscu rozszerzyć kurs "NA START" do pełnego 12 godzinnego kursu podstawowego za 650 PLN.

SZKOLENIE PODSTAWOWE

Dwuetapowe szkolenie dla początkujących obejmujące 6-dniowy cykl 2-godzinnych zajęć w grupach 2-3 os. Szkolenie kończy się wydaniem certyfikatu IKO I+II uprawniającego do wypożyczenia sprzętu i samodzielnego pływania na całym świecie.

• Etap I - teoria, obsługa i kontrola kite na plaży, bodydragi w wodzie, samodzielne odpalanie kite'a z wody.
• Etap II - skoordynowanie latawca z deską i opanowanie startu z wody, ćwiczenia w pływaniu na halsie, samoasekuracja i akcje ratunkowe.

Cena:
1190 PLN za kurs 12 godzinny (6 dni po 2 godziny)

SZKOLENIE ZAAWANSOWANE

Szkolenie dla osób posiadających certyfikat IKO. Obejmuje 12 godzin zajęć z intruktorem. Szkolenie zaczyna się od poziomu potwierdzonego certyfikatem.

Zajęcia odbywają się w małych grupach, po 2-3 osoby.

Cena:
1190 PLN za kurs 12 godzinny
 (6 dni po 2 godziny)

SZKOLENIE INDYWIDUALNE

Indywidualne zajęcia z instruktorem.
Dla osób, które chcą zrobić szybki postęp,
a koszt ma dla nich znacznie drugorzędne.
Zajęcie te również mogą zakończyć się wydaniem certyfikatu IKO.

Cena:
250 PLN/godzina

SZKOLENIE FREESTYLE

Szkolenie przeznaczone dla osób potrafiących samodzielnie pływać na wysokim poziomie. Doskonała okazja do wkroczenia na kolejny poziom umiejętności i opanowania powietrznych ewolucji i trików na kitesurfingu. Wszystko pod okiem doświadczonych trenerów.

Instruktorzy:
Szkolenie będzie prowadzone przez profesjonalnych, freestyle'owych kitesurferów. Poniżej przedstawiamy pierwszego z nich - wkrótce zdradzimy kolejnego!

Rafał Zielonka
Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu ze specjalnością instruktorsko-trenerską pływanie, gdzie nabyłem wykształcenia trenerskiego i pedagogicznego bardzo ważnego dla swojej dziedziny pracy. Od 11 lat zajmuje się intensywnie kitesurfingiem i jego odmianami jak snowkite, landkite. Zdobyłem sporo doświadczenia jako instruktor tej dziedziny sportu pracując przez wiele lat na półwyspie helskim, na wyjazdach zagranicznych oraz podczas największych polskich zawodów Ford Kite Cup szkoląc przeróżne znane osobistości.

Cena:
790 PLN za kurs 12 godzinny
 (6 dni po 2 godziny), cena nie obejmuje sprzętu - trzeba mieć własny lub wypożyczyć.

Grupa:
Maksymalnie 3 osoby.

WYPOŻYCZALNA SPRZĘTU

Na miejscu funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wind- i kitesurfingowego. Posiadają bardzo szeroką ofertę, więc każdy dopasuje sprzęt odpowiadający swoim potrzebom, umiejętnościom i oczekiwaniom. A specjalnie dla uczestników Sound Projectu zniżka -20%!

ATRAKCJE POŁUDNIOWEJ CHORWACJI

Oprócz tego, że jest to niepodważalnie topowy rejon do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu, okolica ma sporo do zaoferowania poza sportami wodnymi. Miasto Orebić do którego jedziemy, znajduje się na półwyspie Peljesac. Jest to część południowej Dalmacji, regionu słynącego z malowniczych, górzystych wyspek oblanych lazurowymi wodami Adriatyku.

Wybrzeża i wyspy porośnięte są śródziemnomorską roślinnością, w tym drzewami oliwnymi i pnączami winogron. Można się tutaj natknąć na liczne zabytki, sięgające czasów starożytnych, jak choćby słynny pałac rzymskiego cesarza Dioklecjana. Nieopodal leży malowniczy Dubrovnik, piękny Mostar, czy klimateczne Počitelj z zabytakmi pochodzacymi z czasów panowania tureckiego.

A jesli kogoś nie kręcą ruiny, stare miasta i zabytki, to przygotowaliśmy szeroką ofertę atrakcji na miejscu, na naszym campingu - od kameralnych koncertów na plaży i zabawy pod gorącym słońcem w eksplozjach kolorów proszków holi, przez warsztaty kulinarne i nie tylko, aż do zabaw na wakeboardzie!
Nikt nie będzie się nudził!

UWAGA SURFERZY: osoby biorące udział w kursach windsurfingu lub kitesurfingu będą miały możliwość odrobienia zajęć utraconych z powodu wycieczek fakutlatywnych. Jeżeli jednak planujecie wziąć udział w kilku wypadach, a jednocześnie poczuczyć się windsurfingu, zachęcamy do skorzystanie z jednego z kursów 4-dniowych.

Wycieczka do Dubrownika, Mostaru

WYCIECZKI FAKULTATYWNE

DUBROVNIK - Miasto zwane "Perłą Adriatyku". Pełne świetnie zachowanych gotyckich, renesansowych i barokowych kościołów, pałaców i fontan. Stare miasto, otoczone murami obronnymi jest wpisane na listę zabytków UNESCO - to tu kręcono sceny z Królewskiej Przystani w Grze o Tron! 

Cena: 30 EUR/os.

Cena całodziennej wycieczki zawiera: transport autokarem w obie strony, zwiedzanie miasta z polskojęzycznym przewodnikiem.

MOSTAR, POČITELJ I WODOSPADY KRAVICA - W Počitelj z najduje się tu jeden z najlepiej zachowanych zespołów urbanistycznych z okresu panowania tureckiego, ruiny twierdzy wzniesionej na resztkach rzymskiej warowni oraz meczet  Hadži-Alija pochodzący z XVI wieku. Drugiem punktem wycieczki będzie Mostar, nieformalna stolica Hercegowiny. Piękne stare miasto i słynny most który jest obowiązkowym punktem wycieczeki! W drodze powrotnej pojedziemy odwiedzimy malownicze wodospady Kravica.

Cena: 25EUR/os.

Cena całodziennej wycieczki zawiera: transport autokarem w obie strony, zwiedzanie Mostaru wraz z przewodnikiem.

Koncerty

KONCERTY

Na wyjeździe w Orebiciu wieczory upływać będą pod znakiem dobrej muzyki! Zabieramy ze sobą młode i obiecujące polskie zespoły, które dadzą z siebie wszystko i rozgrzeją parkiet do czerwoności! Szczegółowy line-up wyjazdu już wkrótce w zakładce KONCERTY!

Impreza na wyjeździe

IMPREZY

Po koncertach oczywiście bawimy się dalej! Mamy sprawdzony parkiet, wieziemy własnego DJ-a, a na barze będą na Was czekać zniżki na opaskę Taksidi. Pamiętajcie tylko, żeby zostawić sobie trochę sił na stok na następny dzień!

Impreza Holi

EKSPLOZJA KOLORÓW

Szalona kolorowa impreza na otwartym powietrzu! Odkryj w sobie dziecko, pobrudź się od stóp do głów wyrzucając w powietrze kolorowe chmury proszku holi! Wszystko do wtóru najlepszej nuty!

Warsztaty kulinarne

WARSZTATY KULINARNE

Oliwy do ognia doleje ekipa z Polish Your Cooking! Będą robić warsztaty kulinarne, na których nauczysz się robić prawdziwe chorwackie przysmaki, takie jak njoke, rizot, czy sporki makarulli!

Turniej pokera

POKER NIGHT

Chcesz poczuć się jak James Bond w Casino Royale? Nic prostszego, weź udział w zorganizowanym specjalnie dla Was turnieju Texas Hold'em! Profesjonalne przygotowanie i zasady, gramy turniejowo dla własnej przyjemności. Wszelkie szczegóły podczas wyjazdu.

Warsztaty wizażu i makijażu

WARSZTATY WIZAŻU

Dowiecie się, że wystarczy kilka podstawowych kosmetyków, które każda z Was posiada w kosmetyczce, aby wykonać efektowny makijaż dzienny i wieczorowy. Poznacie kilka trików makijażowych i poszerzycie wiedzę produktową, co pomoże Wam lepiej dobierać kosmetyki w przyszłości. Nauczycie się rozpoznawać typy kolorystyczne urody i będziecie mieć okazję wykonać analizę kolorystyczną przy użyciu specjalnych chust.
Warsztaty poprowadzi Anna Piechocka/Catnel Make Up charakteryzatorka, makijażystka i stylistka fryzur.

Warsztaty masażu

WARSZTATY MASAŻU

Poznaj sekrety profesjonalnego masażu, masuj i pozwól się wymasować. Pomasuj i bądź pomasowany. Należy Ci się po ciężkim dniu na wodzie.

Warsztaty browarnicze

WARSZTATY BROWARNICZE

Fachowe szkolenie na temat produkcji piwa, warzenia piwa w domu, jego gatunków, jakości itd. Prowadzone przez doświadczonego piwowara w formie luźnej gawędy przy... piwie. Na koniec degustacja połączona z konkursem!

Warsztaty teneczne

WARSZTATY TANECZNE

Świetna okazja do podszlifowania (albo zdobycia) umiejętności parkietowych, które potem można skutecznie wykorzystać na imprezie, zapraszając w końcu do tańca tę dziewczynę z sąsiedniego domku, która tak Ci się podoba... ;)

Wieczór gier planszowych

WIECZÓR GIER PLANSZOWYCH

Dla miłośników planszówek proponujemy wieczór grania w gry ;) Na miejscu będziemy mieli przygotowany dla was zestaw gier, ale oczywiście koniecznie weźcie ze sobą również swoje ulubione planszówki!

PUB QUIZ

PUB QUIZ

Z zapartym tchem śledzisz teleturniej "1 z 10" i uważasz, że na większość pytań z powodzeniem dałbyś radę sam odpowiedzieć? Przetestuj swoją wiedzę podczas wyjazdowego PUB QUIZu! Do udziału zapraszamy zespoły 4-8 osobowe (osoby pojedyncze dobierzemy do pełnych zespołów), a dla zwycięskiego teamu przewidujemy nagrody. Integracja i świetna zabawa gwarantowane!

Wakeboarding na Chorwacji

WAKEBOARDING

Probowaliście kiedyś swoich sił na wakeboardzie? Będziecie mieć niepowtarzalną okazję. A starzy wyjadacze będę mogli spróbować czegoś nowego, czyli jazda na wake za motorówką, i to po morzu! Niesamowite wrażenia gwarantowane!

Wycieczki rowerowe na Chorwacji

TREKKINGI ROWEROWE

Półwysep Peljesac to ponad 100 km tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Nie trzeba zabierać własnego sprzętu – na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia eleganckich rowerów. Ceny z opaską TAKSIDI 8 EUR/pół dnia, 12/EUR za dzień. Jest też opcja zabrania własnego roweru naszym autokarem. 350 PLN za transport w obie strony. 

Kajaki w Chorwacji

KAJAKARSTWO MORSKIE

Dla spragnionych odrobiny wysiłku na miejscu będzie możliwość wypożyczenia kajaków morskich, które pozwolą utrzymać biceps w formie. Polecamy skorzystać, można dzięki nim przeprawić się na sąsiednią korcule, a także spojrzeć na brzeg z zupełnie innej perspektywy!

Z opaską TAKSIDI - bezpłatnie!

Deska

STAND UP PADDLEBOARDING

Jeden z najszybciej rozwijających się sportów wodnych na świecie. Deska, podobna do windsurfingowej, jednak bez żagla i z wiosłem, które trzymamy w rękach. Nauka pływania zajmuje około 30 minut. A później otwiera się mnóstwo różnych możliwości. Do Orebić'a jedzie z nami trener, który poprawadzi dla Was zajęcia i pokaże co można na takiej desce robić. Sprzęt do wynajęcia na miejscu w cenie 3 EUR/h z opaską TAKSIDI.

Flyboard na Chorwacji

FLYBOARD

Prawdziwa gratka dla wszystkich którzy chcą poczuć się jak Ironman! Specjalna deska, z butami, połączona z potężnym silnikiem skutera wodnego. Pąpowana przez dyszę deski pod ogromnym ciśnieniem woda, pozwali Wam wzbić się na kilka metrów ponad powierzchnię morza, a jeśli polatacie trochę więcej to także nurkować i pływać niczym delfin! Wspomnienia na całe życie - gwarantowane!

*Informujemy, że proponowane przez nas aktracje mają charakter informacyjny i w sytuacjach od nas niezależnych mogą ulec zmianie.

OREBIĆ - W SERCU POŁUDNIOWEJ DALMACJI

Orebić to największa turystyczna miejscowość położona na półwyspie Pelješac w południowej Dalmacji, u stóp góry Sv. Ilija (961 m n.p.m.) chroniącej mieszkańców przed zimnymi wiatrami wiejącymi od północy, więc jest tu zawsze cieplej niż np. na pobliskiej Korčuli. Położenie wśród pięknych starych winnic, drzew figowych i cytrusowych, lasków piniowych oraz długa plaża sprawiają, że Orebić jest świetną miejscowością do zatrzymania się na dłużej.

Nasz kemping znajduje się na brzegu cieśniny między połwyspem Pelješac i Korčulą. Zarówno półwysep jak i wyspa są niezwykle górzyste, dzięki czemu w kanale pomiędzy nimi, panują unikalne warunki wiatrowe. Regularnie, w godzinach porannych wieje tutaj Jugo, delikatny wiatr o sile 2-3° w skali Beauforta. Jest to idealny wiatr dla początkujących windsurferów. Po południu, około 15:00 rozwiewa się Mistral, nieco silniejszy wiatr, dochodzacy do 5° w skali Beauforta. Tworzy doskonałe warunki dla doświadczonych windsurferów oraz kitesurferów.

Mapka okolic Orebicia

Świetne warunki wiatrowe oraz niskie zafalowanie sprawiają, że półwysep Pelješac co roku odwiedzają tysiące wind- i kitesurferów z całego świata. Jest to najlepsze miejsce do uprawiania sportów wietrznych w Chorwacji i jedno z najlepszych w Europie. Co roku organizowane są tutaj mistrzostwa Chorwacji, natomiast w 2013 roku, w pobliskim Viganyj odbyły się Mistrzostwa Świata.

ZAKWATEROWANIE

Proponujemy Wam zakwaterowanie w nowych, klimatyzowanych, domkach położonych niedaleko plaży. Domki są elegancko wykończone, posiadają kryte tarasy, na których można zjeść śniadanie, wypić poranną kawę w na świeżym powietrzu albo spędzać miłe, ciepłe letnie wieczory. Mamy dla Was trzy wersje domków do wyboru. 

Wszystkie domki są zaprojektowane tak, by pomieścić 6 osób - mają 2 dwuosobowe sypialnie i 2 miejsca do spania w salonie. Aby zagwarantować wam większy komfort kwaterujemy tyko po 5 osób w domku, a jeżeli jeżeli w waszej ekipie nikt nie chce spać w salonie, to możecie również wybrać opcję zakwaterowania typo po 4 osoby. Dodatkowo możecie wybrać opcję wykupienia pustego łóżka, jeżeli chciecie mieć jeszcze więcej miejsca dla siebie.

Camping w OrebiciuCamping w OrebiciuCamping w Orebiciu

Niezależnie od modelu wszystkie domki są wyposażone w klimatyzację, duży stół salonie do współnych posiłków, w pełni wyposażony aneks kuchenny i 6 miejsc noclegowych (4 miejsca w dwóch zamykanych sypialniach i 2 miejsca do spania w salonie). Każdy domek posiada łazienkę z prysznicem, umywalką i toaletą.

DOMEK "aNYA"

NA 5 OSÓB - W CENIE WYJAZDU

NA 4 OSOBY - DOPŁATA 100 PLN/OS.

Domek "Anya" Domek "Anya" Domek "Anya" Domek "Anya" Domek "Anya" Domek "Anya" 

 • Powierzchnia ok. 24 m²
 • Dwie sypialnie (jedna z podwójnym łóżkiem, jedna z dwoma pojedynczymi)
 • Wyposażony aneks kuchenny
 • 1 łazienka
 • Drewniany taras
 • Telewizor
 • Klimatyzacja

 • Wykupienie wolnego łóżka - 400 PLN

DOMEK "bianca"

NA 5 OSÓB - DOPŁATA 50 PLN/OS.

NA 4 OSOBY - DOPŁATA 150 PLN/OS.

Domek "Bianca" Domek "Bianca" Domek "Bianca" Domek "Bianca" Domek "Bianca" Domek "Bianca" 

 • Powierzchnia ok. 32 m²
 • Dwie sypialnie (jedna z podwójnym łóżkiem, jedna z dwoma pojedynczymi)
 • Wyposażony aneks kuchenny
 • 2 łazienki
 • Drewniany taras
 • Telewizor
 • Klimatyzacja

 • Wykupienie wolnego łóżka - 400 PLN

DOMEK "bianca premium first row"

NA 5 OSÓB - DOPŁATA 150 PLN/OS.

NA 4 OSOBY - DOPŁATA 300 PLN/OS.

Domek "Bianca Premium First Row" Domek "Bianca Premium First Row" Domek "Bianca Premium First Row" Domek "Bianca Premium First Row" Domek "Bianca Premium First Row" Domek "Bianca"

 • Lokalizacja tuż przy plaży, w pierwszym rzędzie domków!
 • Piękny widok na morze z tarasu!
 • Powierzchnia ok. 32 m²
 • Dwie sypialnie (jedna z podwójnym łóżkiem, jedna z dwoma pojedynczymi)
 • Wyposażony aneks kuchenny
 • 2 łazienki
 • Drewniany taras
 • Telewizor
 • Klimatyzacja
 • CD/DVD
 • Mikrofalówka
 • Ekspres do kawy
 • Leżanki na tarasie

 • Wykupienie wolnego łóżka - 600 PLN

Mapa campingu w Orebiciu

MOŻLIWE OPCJE DOJAZDU

Autokar

W CENIE

Samolot

ORGANIZUJEMY TRANSFER!

Samochód

-200 PLN

AUTOKAR

AutokarCena: autokar jest w cenie wyjazdu, rezygnacja z autokaru skutkuje obniżeniem ceny o 200 PLN

Miejsca startu: Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Katowice - gwarantowany start. Gdańsk, Szczecin i Kraków pod warunkiem zebrania się grupy min. 15 os. i za dopłatą 50 PLN.

Czas przejazdu: ok. 26 godzin (z Warszawy)

Godzina zbiórki: Warszawa i Gdańsk - piątek popołudniu (pozostałe miasta odpowiednio później)

Bagaż: podręczny (5 kg) + główny (jedynie miękkie torby, max. 20 kg)

Na zbiórce należy się stawić 30 minut przed godziną odjazdu. W trosce o bezpieczeństwo i komfort Waszej podróży obowiązujące limity bagażu będą skrupulatnie sprawdzane. Piloci mają prawo do nie przyjęcia na pokład nadbagażu.

Organizujemy transport autokarami klasy LUX, z odtwarzaczem DVD, toaletą, klimatyzacją/ogrzewaniem. Autokary będą do wyłącznej dyspozycji naszej ekipy. Zadbamy o to, żebyśmy dostali się na miejsce wygodnie i najszybciej jak to możliwe!

Wynajmujemy autokary tylko u licencjonowanych i sprawdzonych polskich przewoźników. Wszystkie autokary posiadają aktualne badania techniczne i spełniają normy EURO 4 i EURO 5.

Powrót do Polski w niedzielę w godzinach porannych.

Istnieje możliwość wykupienia:

 • wolne miejsce obok siebie w autokarze - 200 PLN
 • rozszerzenie bagażu do 30 kg - 100 PLN
 • dodatkowa 1 sztuka bagażu 20 kg - 200 PLN
 • transport sprzętu do kite'a (2 latawce, deska, trapez, bar) - BEZPŁATNIE
 • transport sprzętu do windsurfingu (deska, pędnik, trapez) - 200 PLN
 • transport roweru (rozmontowany, w pokrowcu) - 200 PLN
 • transport bagażu autokarem w przypadku dojazdu własnego:
  • bagaż do 20 kg albo sprzęt do kite'a - 200 PLN
  • sprzęt do windsurfingu - 350 PLN
  • rower (rozmontowany, w pokrowcu) - 350 PLN

TRANSFER LOTNISKOWY

Samolot

Cena: 300 PLN za transfery lotnisko-camping w obie strony.

Obsługiwane lotniska: Dubrownik.

Godziny odbioru z lotniska: 15:30 i 22:20, sobota 16.09

Godziny wyjazdu na lotnisko: 06:30 i 13:30, sobota 23.09

Czas podróży: ok. 2,5 h busem 9-osobowym

Na ten wyjazd oferujemy Wam organizację transferów z lotniska w Dubrovniku w obie strony. Transfery odbędą się wygodnymi, 9-osobowymi busami, które zawiozą Was na sam camping.

Oprócz lotniska w Dubrovniku jest jeszcze w okolicy lotnisko w Splicie (jednak ze Splitu musicie już dojechać na własną rękę). Do Orebicia ze Splitu można dojachać autobusem (około 5h) - rozkład znajdziecie TUTAJ.

Istnieje możliwość wykupienia:

 • transport bagażu autokarem w przypadku dojazdu własnego:
  • bagaż do 20 kg albo sprzęt do kite'a - 200 PLN
  • sprzęt do windsurfingu - 350 PLN
  • rower (rozmontowany, w pokrowcu) - 350 PLN

SAMOCHÓD - DOJAZD WŁASNY

SamochódCena: zniżka 200 PLN od nominalnej ceny wyjazdu

Odległość i czas przejazdu: 1 805 km, około 19 godzin (z Warszawy)

Koszt autostrad: około 50 EUR

Parking na miejscu: otwarty, niestrzeżony, darmowy

Możliwe godzina przyjazdu: 15:30-22:00

Należy kierować się na Mobile Homes Adriatic Camping - Perna OrebiĆ, 20267, Orebić, Croatia (Mapa Google - link). 

Jadąc z Polski autostradą A1 należy minąć Split i jechać do końca autostrady. Następnie są dwie opcje:

a) Drogą numer 8 w kierunku na Dubrovnik, przez Bośnię (wystarczy dowód osobisty, kontrola na granicy jest prowizoryczna), a następnie (już z powrotem w Chorwacji) na wysokości miejscowości Zaton w prawo na drogę numer 414 i wzdłuż całego półwyspu Pelješac aż do Orebicia.

b) Drogą numer 425 do miejscowości Ploče, skąd promem lini Jadrolinja nalezy się przeprawić do Trpanj, skąd do Orebicia jest już tylko kilka kilometrów. Cena za przeprawę to 115-188 kn (około 60-100 zł) w zależności od samochodu, a cała operacja skraca drogę o około 50 km. Rozkład promów - link.

Camping znajduje się około 4 km za miastem Orebić w kierunku zachodnim (w kierunku końca półwyspu).

Istnieje możliwość wykupienia:

 • transport bagażu autokarem w przypadku dojazdu własnego:
  • bagaż do 20 kg albo sprzęt do kite'a - 200 PLN
  • sprzęt do windsurfingu - 350 PLN
  • rower (rozmontowany, w pokrowcu) - 350 PLN

Logo Sound Project Summer

W TYM ROKU WYSTĄPIĄ DLA WAS:

Dwa Sławy

Dwa Sławy - łódzki duet, w skład którego wchodzą Rado Radosny oraz Astek. Związani na co dzień z macierzystymi formacjami - Uśpione Miasto i Ustinstrumentalix - postanawiają w 2006 roku oficjalnie połączyć siły aby tworzyć coś, co choćby w niewielkim stopniu może sprawić, że dzień będzie lepszy.

Omni mOdoO

Czterech charyzmatycznych artystów mówiących o sobie: „Poważny zespół grający mało poważną muzykę… albo odwrotnie”. Z łaciny omni modo oznacza „na wiele sposobów”- i właśnie tak zespół tworzy swoją muzykę. Twórczość grupy to kolaż riffowego, hard rockowego grania połączonego z funkiem, groovem, dynamicznymi scratchami i różnorodnym wokalem. Teksty komentują rzeczywistość i zjawiska, które zachodzą we wnętrzu człowieka, czasem z lekkim dystansem.

SORRY BOYS

Warszawski zespół Sorry Boys, zadebiutował w 2010 r. albumem „Hard Working Classes”, wydanym przez Mystic Production. Płyta spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród słuchaczy i recenzentów. Już przed wydaniem debiutanckiego krążka grupa została zauważona zarówno w Polsce, jak i za granicą!

Bass Astral x Igo

Bass Astral x Igo tworzą producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek. Elektroniczny duet z Krakowa trudno sklasyfikować. Na co dzień występujący w rockowym Clock Machine stworzyli na rodzimej scenie projekt nowatorski. Nie mając wcześniej do czynienia z muzyką elektroniczną, wnoszą zupełnie nowe rozwiązania, dalekie od mód i trendów panujących w tej stylistyce. Ich koncerty to pełne tańca i improwizacji live acty, które oszałamiają publiczność w całej Polsce. Dowiedz się więcej. 

WKRÓTCE  ODSŁONIMY KOLEJNYCH ARTYSTÓW TEGOROCZNEGO FESTIWALU!

A W POPRZEDNICH EDYCJACH ZAGRALI DLA WAS:

GOORAL

Niesamowita energia na koncertach i świeże spojrzenie na muzykę. Nie da się stać spokojnie!

O.S.T.R.

Najbardziej rozpoznawalny polski raper, laureat trzech Fryderyków, muzyk, producent. Jego nie trzeba nikomu przedstawiać!

Grubson

Grubson, właściwie Tomasz Iwanca – polski raper i producent muzyczny. Działalność artystyczną rozpoczął pod koniec lat 90. XX wieku. Występował w formacjach 3oda Kru, Siła-Z-Pokoju i Super Grupa. Dowiedz się więcej. 

ØRGANEK

Urok przystojnego łobuza łączy z dawką solidnego rocka. Od 2015 jego koncerty są jednym z głównych wydarzeń cyklu "Męskie Granie". A w Alpach jego gitara rozgrzewała nas do czerwności mimo śniegu i mrozu!

Bass Astral x Igo

Bass Astral x Igo tworzą producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek. Elektroniczny duet z Krakowa trudno sklasyfikować. Na co dzień występujący w rockowym Clock Machine stworzyli na rodzimej scenie projekt nowatorski. Nie mając wcześniej do czynienia z muzyką elektroniczną, wnoszą zupełnie nowe rozwiązania, dalekie od mód i trendów panujących w tej stylistyce. Ich koncerty to pełne tańca i improwizacji live acty, które oszałamiają publiczność w całej Polsce. Dowiedz się więcej. 

Łona i Webber

Pochodzący ze Szczecina duet, w skład którego wchodzą raper Adam “Łona” Zieliński i producent Andrzej “Webber” Mikosz. W zeszłym roku minęło okrągłe dziesięć lat od wydania płyty “Koniec żartów” – oficjalnego debiutu, który ukazał się nakładem cenionej wytwórni Asfalt Records, znanej z wydawania ambitnej odmiany hiphopu. Dowiedz się więcej. 

Clock Machine

Chłopaki, którzy w erze muzyki produkowanej seryjnie niczym hamburgery, pobtrafią odnaleźć własną ścieżkę. Bezkompromisowi, charyzmatyczni. Ich koncerty od zawsze cieszyły się powodzeniem na naszych wyjazdach! Dowiedz się więcej. 

KAMP!

Polski zespół grający muzykę electro pop, założony w Łodzi. Brzmienie tria określane jest jako melodyjny synth-pop z wpływami nowej fali lat 80., francuskiego house'u i chill-wave'u. Dowiedz się więcej.

KALIBER 44

Legenda polskiej sceny hip-hopowej. Joka i Abradab cały czas w formie, mimo tylu lat na scenie wciąż potrafią dać z siebie wszystko na koncercie i rogrzać publikę!

TEN TYP MES

Raper, producent i DJ. Mógł zostać dresiarzem, na szczęście mu nie wyszło. Dzięki temu może na naszych wyjazdach grać dla Was koncerty. I to jakie!

WENA

MAMA SELITA

RAS LUTA

DJ HAEM

... i wielu innych!

SZCZEGÓŁOWY LINE-UP TEJ EDYCJI JUŻ WKRÓTCE!

NURKOWANIE W CHORWACJI

Kanał Korculański jest dość wąski, jednak dość głęboki. Morska toń, skrywa tam bogaty i piękny podwodny świat, pełen nietkniętej podwodnej przyrody, a także pamiątek z najstarszych okresów historii ludzkiej cywilizacji. Jest to region niezwykle interesujący dla amatorów podwodnych podróży.

Proponujemy Wam nurkowanie w 2 formach:
Pełen kurs nurkowania cmas lub Podwodne wycieczki z nurkiem-przewodnikiem

KURS nurkowania (cmas)

Kurs CMAS pozwala na uzyskanie licencji umożliwającej samodzielne wypożyczanie sprzętu oraz nurkowanie na całym świecie do głębokości 18 m.

Kurs składa się z 5 wykładów teoretycznych, 5 ćwiczeń przy brzegu oraz 4 pełnych zejść pod wodę w morzu. Cała część praktyczna kursu będzie odbywała się w morzu (w przeciwieństwie do licznych kursów w Polsce, w których większość ćwiczeń wprowadzających odbywa się na basenie).

W szkoleniu skupiamy się na przekazaniu całej niezbędnej wiedzy oraz opanowaniu przez kursantów umiejętności pozwalających na sprawne i co najważniejsze bezpieczne samodzielne nurkowanie. Kurs kończy się egzaminem i wydaniem certyfikatu CMAS.

Cena: 1190 PLN

Cena zawiera:

 • prowadzenie kursu przez instruktora w j. angielskim
 • 5 sesji teoretycznych
 • 5 nurkowań "basenowych"
 • 4 nurkowania w wodach otwartych
 • Wypożyczenie całego niezbędnego sprzętu nurkowego
 • Materiały szkoleniowe (oficjalny podręcznik, tabele dekompresyjne RDP, instrukcja do tabel RDP)
 • Egzaminy końcowe
 • Międzynarodową licencję

Wymagania do udziału w kursie:

 • Podstawowa umiejętność pływania
 • Brak przeciwskazań zdrowotnych
 • Własna maska do nurkowania

UWAGA: Dostępnych tylko 10 miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy na kurs poprzez zaznaczenie odpowiedniej opcji w trakcie rezerwowania wyjazdu.

Nurkowanie

PODWODNE WYCIECZKI

Oprócz kursu, nasz instruktor będzie mógł zabrać Was na podwodne wycieczki. Zależnie od głębokości, część z nich jest dostępna tylko dla osób posiadających uprawnienia OWD, natomiast pozostałe są dostępne dla osób posiadających uprawnienia. Koszt ok. 150 PLN/os./wycieczka. Cena zawiera wypożyczenie całego sprzętu (oprócz maski), stałą opiekę instruktora i transport na miejsca nurkowania.

Zapisy na wycieczki będziemy przyjmować na miejscu. Poniżej najbardziej popularne miejsca wycieczek w okolicach naszego kempingu:

Nurkowanie w Chorwacji

BOKA - WRAK STATKU

Głębokość: około 15 metrów

Statek zatonął w czasie sztormu w 1981 roku. Na dnie pozostała cześć poniżej linii wodnej statku – góra została wydobyta na powierzchnię. Dzięki temu można zobaczyć wnętrze wraz z kompletnym silnikiem i śrubą. Całość przedstawia niesamowity obraz!

Nurkowanie w Chorwacji

MURY - BOGACTWO ŚWIATA PODWODNEGO

Głębokość: od 15 do 60 metrów

Pionowo opadające mury pełne szczelin, mały jaskiń dających schronienie licznym przedstawicielom świata podwodnego.

Nurkowanie w Chorwacji

KOTWICE - PODWODNA HISTORIA

Głębokość: od 25 do 40 metrów

Pozostałości po bitwie morskiej między Republiką Wenecką a Republiką Genui w XIII wieku, kiedy to zatopiono tutaj ponad 60 łodzi  i wzięto do niewoli m. in. Marco Polo. Drewno uległo zniszczeniu, jednak zachowały się ołowiane i kamienne kotwice, obecnie pokryte gąbkami, mchem i algami.

CENA PODSTAWOWA - 890 PLN/OS.

CENA ZAWIERA

 • Zakwaterowanie w domkach "Anya" *** po 5 osób (w pełni wyposażone, z aneksem kuchennym, klimatyzowane, blisko morza), 7 noclegów
 • Transport autokarem klasy LUX (dojazd własny minus 200 zł)
 • Ubezpieczenie turystyczne AXA Travel 10.000 EUR KL, NNW
 • Wstęp na wszystkie koncerty
 • Organizację czasu na miejscu
 • Wyjścia na imprezy do klubów
 • Opiekę pilotów

CENA NIE ZAWIERA

 • Wyżywienia
 • Starter Packa – 25 EUR/osoba (pakietu, w którym zawierają się opłata klimatyczna, opłata rejestracyjna, pościel, ręczniki i sprzątanie końcowe* domku)
 • Kaucji zwrotnej za domek – 25 EUR/osoba
 • Szkoleń (windsurfing, kitesurfing, nurkowanie)
 • Wycieczek i atrakcji fakultatywnych
 • Ubezpieczenia sportowego - jeżeli zamierzasz nurkować, pływać na windsurfingu lub kitesurfingu rekomendujemy rozszerzenie naszego ubezpieczenia o pakiet WIND, WIND PLUS lub WIND PREMIUM (szczegóły poniżej) lub wykupienie innego ubezpieczenia sportowego we własnym zakresie
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny wynikającej z nowelizacji Ustawy - 10 PLN

*Aneks kuchenny należy posprzątać i należy wyrzucić smieci.

OPCJE DODATKOWE

Zakwaterowanie - rozszerzenie standardu

 • Zakwaterownaie w domku Anya po 4 osoby - 100 PLN/os.
 • Zakwaterowanie w domku Bianca po 5 osób - 150 PLN/os.
 • Zakwaterowanie w domku Bianca First Row Premium po 5 osób - 200 PLN/os.
 • Zakwaterowanie w domku Bianca First Row Premium po 4 osoby - 350 PLN/os.
 • Wykupienie wolnego łóżka w domkach Anya i Bianca  - 400 PLN
 • Wykupienie wolnego łóżka w domku Bianca First Row Premium - 600 PLN

Transport

 • wolne miejsce obok siebie w autokarze - 200 PLN
 • rozszerzenie bagażu do 30 kg - 100 PLN
 • dodatkowa 1 sztuka bagażu 20 kg - 200 PLN
 • transport sprzętu do kite'a (2 latawce, deska, trapez, bar) - BEZPŁATNIE
 • transport sprzętu do windsurfingu (deska, pędnik, trapez) - 200 PLN
 • transport roweru (rozmontowany, w pokrowcu) - 200 PLN
 • transport bagażu autokarem w przypadku dojazdu własnego:
  • bagaż do 20 kg albo sprzęt do kite'a - 200 PLN
  • sprzęt do windsurfingu - 350 PLN
  • rower (rozmontowany, w pokrowcu) - 350 PLN

Ubezpieczenie (przypominamy, że standardowe ubezpieczenie zawarte w cenie wyjazdu nie obejmuje nurkowania, windsurfingu i kitesurfingu)

 • WIND (rozszerzenie standardowego ubezpieczenia o amatorskie uprawianie sportu do sum: KL 10000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 2000 EUR, OC 2000 EUR, bagaż 200 EUR) - 39 PLN
 • WIND PLUS (rozszerzenie standardowego ubezpieczenia o amatorskie uprawianie sportu do sum: KL 20000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 2000 EUR, OC 2000 EUR, bagaż 200 EUR) - 59 PLN
 • WIND PREMIUM (rozszerzenie standardowego ubezpieczenia o amatorskie uprawianie sportu do sum: KL 20000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 2000 EUR, OC 10000 EUR, sprzęt sportowy 700 EUR, bagaż 200 EUR) - 100 PLN
 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (możliwość wykupienia jedynie w momencie składania rezerwacji) - 100 PLN 

Szkolenia

 • Windsurfingowe
  • Wprowadzające "NA START" - 350 PLN
  • Podstawowe 12 h - 580 PLN
  • Podstawowe 18 h - 780 PLN
  • Zaawansowane 12 h - 580 PLN
  • Zaawansowane 18 h - 780 PLN
  • Indywidualne - 150 PLN/h, 600 PLN/5 h, 950 PLN/10h
 • Kitesurfingowe
  • Wprowadzające "NA START" - 690 PLN
  • Podstawowe 12 h - 1190 PLN
  • Zaawansowane 12 h - 1190 PLN
  • Indywidualne - 250 PLN/h
 • Nurkowanie OWD PADI - 1190 PLN

REZERWUJ

Powyższa oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

newsletter
do góry