Logo Taksidi

Kraje

Narty Szwajcaria

Narty Włochy

Narty Francja

Narty Austria

Chorwacja

Kim jesteśmy?

O firmie

Nasz zespół

Praca

Dokumenty

FAQ

FAQ

Autokary

Kontakt

Zaloguj się

Ośrodek narciarski Tignes we Francji

Tignes

Ośrodek narciarski Tignes we Francji

Wysokość n.p.m.

- od 1550 m n.p.m

- do 3456 m n.p.m.

Trasy łącznie: 300 km

170 km tras łatwych

78 km tras średnich

52 km tras trudnych

Wyciągi łącznie: 86

11 gondole

41 krzesełek

34 orczyków

20 km tras do skialpinizmu

Tignes leży w obrębie jednego z najlepszych w Europie regionów narciarskich - Espace Killy, czyli połączonych resortów Tignes i Val d'Isèsre. Obszar oferuje 3680 hektarów stoków w postaci setek kilometrów tras narciarskich, snowparków oraz terenów do freeride'u. Ośrodek jest położony na wysokościach od 1500 do 3256 m n.p.m., z czego najwyższe stoki położone sa na lodowcu Grane Motte, co daje gwarantowane warunki dobre narciarskie niezależnie od pogody i opadów śniegu w sezonie. A jeżeli już mówimy o sezonie, to warto wspomnieć o tym, że Tignes reklamuje się jako najwcześniej otwierający się ośrodek na jesieni i najpóźniej zamykający późną wionsą - dobre warunki narciarskie panują tu często od wczesnego października aż do końca kwietania, a nawet początku maja, co sprawia, że jest to całkiem niezłe miejsce nawet na spędzenie Wielkanocy!

Mapa tras Tignes

Mapa tras Tignes we Francji

Dojazd do ośrodka

Odległość z Warszawy: 1700 km
Najbliższe lotniska:

  • Chambéry-Savoie (130km)
  • Geneva (165km)
  • Lyon Saint-Exupéry (240km)

Atrakcje dodatkowe

Snowparki: Jeśli slopestyle i wysokie loty to Twoja bajka, to w Tignes na pewno będziesz mieć okazję do rozwinięcia skrzydeł. Jest tu kilka snowparków (również Easy Park dla początkująch śnieżnych wariatów), tor do bordercrossu oraz najwyższy we Francji half-pipe.

Freeride: Tignes oferuje przeogromne (ponad 3200 hektarów) tereny do jazdy poza trasami - nie bez przyczyny wraz z Val d'Isere mają opinię najlepszych ośrodków do jazdy w świeżym sniegu we Francji. Najlepsze stoki freeride'owe biegną z lodowca Grands Motte, zaczynając się z czerwonej trasy Grand Plan, z której wpada się w ogromną dolinę pełną puchu, gdzie możesz nakreślić na dziewiczym śniegu swoje własne ślady!

Rejsy Morskie Jachtem. Chorwacja, Grecja, Włochy - The Boat TripRejsy morskie - Boats and FriendsWyjazdy na Narty i Snowboard - Ski and FriendsMarka modowa - OffCourseWear

Ta strona używa plików cookies, pełne informacje na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki wyłączających obsługę cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.