Logo Taksidi

Kraje

Narty Szwajcaria

Narty Włochy

Narty Francja

Narty Austria

Chorwacja

Kim jesteśmy?

O firmie

Nasz zespół

Praca

Dokumenty

FAQ

FAQ

Autokary

Kontakt

Zaloguj się

Narty w Szwajcarii - ośrodek Veysonnaz

Veysonnaz

Veysonnaz – ośrodek narciarski w Szwajcarii

Wysokość n.p.m.

- min. 1400 m n.p.m.

- max. 2700 m n.p.m.

Trasy łącznie: 220 km

63 km tras łatwych

159 km tras średnich

18 km tras trudnych

Wyciągi łącznie: 44

5 gondoli

7 krzesełek

32 orczyki

Veysonnaz to urocza górska miejscowość położona w samym sercu regionu Valais. Wąskie uliczki kluczące między tradycyjnymi szwajcarskimi drewnianymi domkami tworzą niesamowitą atmosferę małego alpejskiego miasteczka, która sprawia, że człowiek ma wrażenie jakby czas stanął tu w miejscu. Z okien apartamentów rozciąga się niesamowity widok na Rhone Valley, która przez średnio blisko 300 dni w roku skąpana jest w promieniach słońca.

Region Veysonnaz-Printze to 200 km tras i 51 wyciągów a 4 Doliny to aż 412 km tras i 94 wyciągi. 80% stoków może być w razie potrzeby sztucznie naśnieżanych (łącznie 214 armatek śnieżnych). Dodatkowo, do dyspozycji mamy 5 snowparków, w tym 2 w rejonie Veysonnaz-Printze oraz ogromne obszary do jazdy freeride’owej poza trasą.

Mapa Tras w Veysonnaz

W ramach jednego karnetu można korzystać z infrastruktury 6 terenów narciarskich w obrębie Verbier, Bruson, La Tzoumaz, Nendaz, Veysonnaz oraz Thyon.

Mapa Tras Veysonnaz w Szwajcarii

Dojazd do ośrodka

Odległość z Warszawy: 1600 km
Najbliższe lotniska:

  • Genewa (170 km)
  • Turyn Caselle (225 km)
  • Mediolan-Malpensa (215 km)
  • Mediolan Bergamo (295 km)

Informacje dodatkowe

Warunki śniegowe: W najniższym punkcie w dolinie średnio utrzymuje się 0.5-1 m śniegu, a na szczytach może leżeć nawet 4 m pokrywy śnieżnej.

Snowparki: dostępnych jest 5 snowparków.

Tylko tutaj!

Doświadczonych narciarzy i łowców adrenaliny z pewnością zainteresuje zjazd legendarną trasą l’Ours, na której odbyło się 30 edycji Downhill Ski World Cups i wciąż gości wiele zawodów narciarskich i snowboardowych. W najbardziej stromym miejscu ma aż 51 stopni nachylenia!

Rejsy Morskie Jachtem. Chorwacja, Grecja, Włochy - The Boat TripRejsy morskie - Boats and FriendsWyjazdy na Narty i Snowboard - Ski and FriendsMarka modowa - OffCourseWear

Ta strona używa plików cookies, pełne informacje na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki wyłączających obsługę cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.