Logo Taksidi

Kraje

Narty Szwajcaria

Narty Włochy

Narty Francja

Narty Austria

Chorwacja

Kim jesteśmy?

O firmie

Nasz zespół

Praca

Dokumenty

FAQ

FAQ

Autokary

Kontakt

Zaloguj się

Narty Szwajcaria - ośrodek Wengen

Wengen

Wengen - ośrodek narciarski w Szwajcarii

Wysokość n.p.m.

- min. 944 m n.p.m.

- max. 2500 m n.p.m.

Trasy łącznie: 151 km

63 km tras łatwych

67 km tras średnich

21 km tras trudnych

Wyciągi łącznie: 38

8 gondoli

13 krzesełek

17 orczyków

4 km tras do skialpinizmu

Wioska Wengen słynie ze swego uroku, z gościnności mieszkańców ale przede wszystkim z roztaczających się wokół niesamowitych widoków. Usytuowana jest na zboczu ponad doliną Lauterbrunnen. Wengen to spokojny kurort z przeważającymi lekkimi trasami stanowiący przeciwwagę dla ogromnych, głośnych, modnych alpejskich kurortów. Szwajcarska wieś z bogatą tradycją, powstała na długo przed rozwinięciem się turystyki zimowej to idealne miejsce na spędzenie urlopu zwłaszcza dla początkujących narciarzy i snowboardzistów czy dla rodzin z dziećmi. Do tworzenia tak nieśpiesznej atmosfery miejscowości z pewnością przyczynia się znacznie ograniczony ruch samochodowy. Wieś jest położona w centralnej części pomiędzy dwoma innymi ośrodkami narciarskimi tworząc z nimi jeden region narciarski Kleine Scheidegg - Männlichen.

Obszar ten położony w Berneńskim Oberlandzie nazywany jest Regionem Jungfrau. Nazwę tę zawdzięcza szczytowi o tej samej nazwie. Towarzyszą mu 2 inne słynne, szwajcarskie szczyty. Kurort jest położony u ich stóp: Jungfrau, Eiger i Mönch górują nad okolicą i to właśnie one dostarczają odwiedzającym najbardziej niesamowitych widoków. Widoki na niebotyczne północne zbocza góry Eiger i inne okoliczne szczyty nadają dolinie niesamowity majestatyczny charakter. Mówi się, że to stąd Tolkien zaczerpnął inspirację do stworzenia Rivendell, siedziby Elfów. Warto wjechać kolejkami na wyżej położone tereny, aby w pełni cieszyć się niesamowita alpejską panoramą.

Mapa tras Wengen

Mapa tras Wengen w Szwajcarii

Dojazd do ośrodka:

Odległość z Warszawy: 1515 km
Najbliższe lotniska:

  • Bern (125 km)
  • Genewa (225 km)
  • Zurych (240 km)

Atrakcje

Jest to kurort nastawiony na odpoczynek, a nie na imprezy i szaleństwo, dlatego zamiast głośnych klubów i barów, łatwiej będzie znaleźć uroczą knajpkę czy nieduży sklepik. W miejscowości znajduje się również lodowisko. Raz w roku Wengen zamienia się w tętniącą życiem miejscowość. Dzieje się to w styczniu, kiedy wieś gości doroczny konkurs Lauberhorn Downhill Ski Race. A dla fanów wypraw i niesamowitych widoków, godną polecenia będzie wyprawa kolejką na Jungfrau.

Rejsy Morskie Jachtem. Chorwacja, Grecja, Włochy - The Boat TripRejsy morskie - Boats and FriendsWyjazdy na Narty i Snowboard - Ski and FriendsMarka modowa - OffCourseWear

Ta strona używa plików cookies, pełne informacje na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki wyłączających obsługę cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.