Logo Taksidi

Kraje

Narty Szwajcaria

Narty Włochy

Narty Francja

Narty Austria

Chorwacja

Kim jesteśmy?

O firmie

Nasz zespół

Praca

Dokumenty

FAQ

FAQ

Autokary

Kontakt

Zaloguj się

Narty w Szwajcarii - ośrodek Zermatt

Zermatt

Ośrodek narciarski Zermatt w Szwajcarii

Wysokość n.p.m.

- min. 1524 m n.p.m.

- max. 3899 m n.p.m.

Trasy łącznie: 360 km

77 km tras łatwych

220 km tras średnich

63 km tras trudnych

Wyciągi łącznie: 63

20 gondoli

22 krzesełka

21 orczyki

To klimatyczna szwajcarska miejscowość położona na wysokości 1610 m n.p.m u stóp jednego z najpopularniejszych alpejskich szczytów Matterhornu (4478m n.p.m.) przy samej włoskiej granicy. W tej romantycznej, górskiej wiosce nie sposób jest się nie zakochać. Niesamowitą atmosferę miasteczko zawdzięcza zakazowi ruchu samochodowego. Auta można zostawić kilka kilometrów dalej i dojechać na miejsce transportem publicznym. Ze względów ekologicznych do miejscowości mogą wjechać jedynie pojazdy z silnikami elektrycznymi. Pomimo tych restrykcji, w miasteczku nie brakuje restauracji, sklepów, banków, barów czy klubów. Oprócz tych podstawowych usług, znajdziemy tu również pocztę, bibliotekę, muzea czy kino.

Cały kurort składa się z kilku regionów narciarskich Sunnegga-Rothorn paradise, Gornergrat-Stockhorn i Schwarzsee-Matterhorn glacier paradise. Cały teren rozciąga się na wysokościach od 1620 m n.p.m. do 3882m n.p.m. Matterhorn glacier paradise jest najwyżej położonym całorocznym regionem narciarskim, co zapewnia doskonałe warunki okrągły rok i tym samym jest wymarzonym miejscem dla trenujących przed wszelkimi konkursami i zawodami. Z Matterhorn glacier paradise da się również dojechać do włoskiego Breuil-Cervinia. Region słynie też z niesamowitych szlaków wędrownych od osławionego Haute Route biegnącego z Mont Blanc po kamienny szlak handlarzy, mający swoje korzenie w XIII w.

Mapa tras Zermatt

Mapa tras Zermatt w Szwajcarii

Dojazd do ośrodka

Odległość z Warszawy: 1600 km
Najbliższe lotniska:

  • Sion (90 km)
  • Zurich (220 km)

<strong>Atrakcje:</strong> Dla poszukujących wrażeń organizowane są tu loty na paralotni czy heli ski i heli snowboarding z lokalnymi przewodnikami. Niewątpliwym must see jest platforma widokowa w Glacier paradise na szczycie Klein Matterhorn (3883m n.p.m.), będąca najwyżej położonym miejscem w Europie do którego da się dojechać kolejką linową. Rozciąga się z niej niesamowity widok na sam Matterhorn. W pobliżu znajduje się również najwyżej położona grota lodowcowa udostępniona dla zwiedzających. Innym godnym polecenia punktem widokowym jest również szczyt Gornergrat.

Rejsy Morskie Jachtem. Chorwacja, Grecja, Włochy - The Boat TripRejsy morskie - Boats and FriendsWyjazdy na Narty i Snowboard - Ski and FriendsMarka modowa - OffCourseWear

Ta strona używa plików cookies, pełne informacje na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki wyłączających obsługę cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.