Logo Taksidi

Kraje

Narty Szwajcaria

Narty Włochy

Narty Francja

Narty Austria

Chorwacja

Kim jesteśmy?

O firmie

Nasz zespół

Praca

Dokumenty

FAQ

FAQ

Autokary

Kontakt

Zaloguj się

Narty Włochy - ośrodek Aprica

Aprica

Aprica – ośrodek narciarski we Włoszech

Wysokość n.p.m.

- min. 1162 m n.p.m.

- max. 2270 m n.p.m.

Trasy łącznie: 50 km

28 km tras łatwych

14 km tras średnich

8 km tras trudnych

Wyciągi łącznie: 16

2 gondole

4 krzesełka

10 orczyki

Najdłuższa trasa narciarska w regionie, bogato wyposażony funpark z własnym wyciągiem i oświetleniem, a także oświetlone stoki – ośrodek narciarski Aprica dawniej był doceniany przez kadrę włoskich alpejczyków, a aktualnie cieszy się ogromną popularnością wśród europejskich miłośników sportów zimowych. Nic tak bowiem nie zachęca jak zawsze nasłonecznione stoki oraz gwarancja idealnego śniegu.

Ośrodek narciarski Aprica mieści się w malowniczej dolinie Valtellina, w północnej części Lombardii. Uroku dodaje mu fakt, że leży między nakładającymi się na siebie naturalnymi pasmami górskimi, na wysokości 1181 m n.p.m. Tereny narciarskie są bardzo dobrze przygotowane. Warunki naturalne uzupełnia system sztucznego zaśnieżania, dzięki czemu sezon trwa od początku grudnia do połowy kwietnia. W tym czasie do kurortu licznie przyjeżdżają turyści, bowiem Aprica to miejsce zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych sportowców. Trasy, rozciągające się na wysokościach 1180 – 2309 m n.p.m., liczą razem 50 km długości (18 km tras łatwych, 18 km tras średnich, 14 km tras trudnych). Połączenie między nimi zapewnia sieć nowoczesnych wyciągów (4 krzesełkowe, 10 orczykowych, 2 gondole).

Mapa tras Aprica

Mapa tras - Aprica we Włoszech

Dojazd do ośrodka

Odległość z Warszawy: 1330 km
Najbliższe lotniska:

  • Bergamo (115 km)
  • Mediolan (150 km)

Snowpark

Przy stacji Baradello 2000 funkcjonuje snowpark „Initial Park”, mający w swojej ofercie halfpipe, skocznie, boxy oraz raile. Jego połowa wiedzie przez las, gdzie znajdują się naturalne skocznie gwarantujące lądowanie w miękkim śniegu. Park posiada własny wyciąg oraz oświetlenie, dzięki czemu można korzystać z niego także po zmroku. To prawdziwa gratka dla fanów freestyle’u na śniegu.

Rejsy Morskie Jachtem. Chorwacja, Grecja, Włochy - The Boat TripRejsy morskie - Boats and FriendsWyjazdy na Narty i Snowboard - Ski and FriendsMarka modowa - OffCourseWear

Ta strona używa plików cookies, pełne informacje na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki wyłączających obsługę cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.