Logo Taksidi

Kraje

Narty Szwajcaria

Narty Włochy

Narty Francja

Narty Austria

Chorwacja

Kim jesteśmy?

O firmie

Nasz zespół

Praca

Dokumenty

FAQ

FAQ

Autokary

Kontakt

Zaloguj się

Narty Włochy - ośrodek Paganella

Paganella

Paganella - ośrodek narciarski we Włoszech

Wysokość n.p.m.

- min. 1030 m n.p.m.

- max. 2125 m n.p.m.

Trasy łącznie: 34 km

10 km tras łatwych

23 km tras średnich

1 km tras trudnych

Wyciągi łącznie: 18

2 gondole

12 krzesełek

4 orczyki

Zróżnicowany krajobraz, alpejski klimat, nowoczesna infrastruktura, doskonałe warunki do jazdy zarówno dla dzieci, początkujących jak i zaawansowanych narciarzy – Paganella to miejsce idealne dla wszystkich miłośników sportów zimowych, które kusi szeregiem zalet. To tutaj trenowała kiedyś amerykańska kadra narodowa, w tym Bode Miller i Ted Ligety.

Ośrodek narciarski Paganella rozciąga się na wysokości 1040 – 2125 m n.p.m., w północnych Włoszech. Należy do superkompleksu Skirama Dolomiti Adamello Brenta. Sezon zimowy trwa od grudnia do marca, jednakże – dzięki sztucznemu zaśnieżaniu, pokrywającemu 100% tras – warunki zawsze są odpowiednie do jazdy. Teren narciarski liczy 50 km bardzo szerokich stoków (11 niebieskich o różnym stopniu trudności dla początkujących, 15 czerwonych dla doświadczonych i czarna dla najlepszych). W okolicy ośrodka leżą miejscowości Andalo oraz Fai della Paganella, połączone z Paganellą 14 wyciągami narciarskimi(krzesełka i gondole). Zapewniają one przepustowość 27 tysięcy osób na godzinę.

Mapa tras w Paganelli

Mapa tras Paganella we Włoszech

Dojazd do ośrodka:

Odległość z Warszawy: 1400 km
Najbliższe lotniska:

  • Verona (125 km)
  • Wenecja-Treviso (170 km)
  • Wenecja-Marco Polo (215 km)

Poza trasami

Snowpark: Dla tych, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności i podnieść poziom adrenaliny, funkcjonuje Dosson Snowpark. Działa w nim 100-metrowy tapis roulant (przenośnik taśmowy) oraz przeszkody takie jak box, raile, czy skocznia. Jeśli więc jesteś początkującym lub średniozaawansowanym freestylerem, to miejsce jest właśnie dla ciebie.

Freeride: Najkorzystniejsze warunki panują na samym szczycie. Aby z niego zjechać, wymagana jest obecność przewodnika. W przeciwnym razie - może to skończyć się wysokim mandatem.

Rejsy Morskie Jachtem. Chorwacja, Grecja, Włochy - The Boat TripRejsy morskie - Boats and FriendsWyjazdy na Narty i Snowboard - Ski and FriendsMarka modowa - OffCourseWear

Ta strona używa plików cookies, pełne informacje na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki wyłączających obsługę cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.