Logo Taksidi

Kraje

Narty Szwajcaria

Narty Włochy

Narty Francja

Narty Austria

Chorwacja

Kim jesteśmy?

O firmie

Nasz zespół

Praca

Dokumenty

FAQ

FAQ

Autokary

Kontakt

Zaloguj się

Narty w Szwajcarii - ośrodek Verbier

Verbier

Verbier – ośrodek narciarski w Szwajcarii

Wysokość n.p.m.

- min. 821 m n.p.m

- max. 3229 m n.p.m.

Trasy łącznie: 400 km

132 km tras łatwych

212 km tras średnich

56 km tras trudnych

Wyciągi łącznie: 82

18 gondoli

17 krzesełek

15 km tras na freeride

Organizowano tutaj zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Liczne serpentyny prowadzące do ośrodka, były polem zmagań kolarzy podczas wyścigu Tour de Suisse oraz Tour de France, natomiast najlepsi freeskierzy i snowboardziści każdego roku walczą poza stokiem o tytuł Mistrza Świata w ramach Freeride World Tour. Czyni to Verbier jednym z najbardziej prestiżowych ośrodków narciarskich. Najwyższy szczyt – Mont Fort, liczy aż 3328 m n.p.m. i możemy podziwiać z niego ponad 400 szczytów, czyli dokładnie tyle, ile jest dostępnych tras o różnym poziomie trudności. Należąca do nich najtrudniejsza ściana zjazdu na świecie zadowoli najbardziej wymagających sportowców.

Leżący w kantonie Valas, u podnóża alpejskiego masywu Pieureur, ośrodek narciarski Verbier jest jednym z największych w Szwajcarii, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Kurort leży w sercu karuzeli narciarskiej – Czterech Dolin. Ten ogromny obszar rozciąga się na wysokościach 1500 – 3300 m n.p.m. Składa się z 410 km tras narciarskich (36% trasy łatwe, 37% trasy dla średnio-zaawansowanych, 27% trasy trudne), obsługiwanych przez blisko 100 wyciągów o dużej przepustowości (krzesła, gondole, orczyki oraz kolejkę). Kurort Verbier kusi jednak nie tylko doskonałymi warunkami dla sportowców, bowiem goście spragnieni bliskości z naturą mogą zatracić się w malowniczych widokach podczas spacerów wyznaczonymi trasami, natomiast rodziny z dziećmi z pewnością będą się świetnie bawić na najdłuższym torze saneczkowym we francuskojęzycznej Szwajcarii.

Mapa Tras w Verbier

W ramach jednego karnetu można korzystać z infrastruktury 6 terenów narciarskich w obrębie Verbier, Bruson, La Tzoumaz, Nendaz, Veysonnaz oraz Thyon.

Mapa Tras Verbier w Szwajcarii

Dojazd do ośrodka

Odległość z Warszawy: 1600 km
Najbliższe lotniska:

  • Genewa (160 km)
  • Turyn (190 km)
  • Mediolan-Malpensa (250 km)
  • Grenoble (290 km)

Informacje dodatkowe

Warunki śniegowe: W najniższym punkcie w dolinie średnio utrzymuje się 0.5-1 m śniegu, a na szczytach może leżeć nawet 4 m pokrywy śnieżnej.

Snowparki: dostępnych jest 5 snowparków.

Tylko tutaj!

• najdłuższy tor saneczkowy w Szwajcarii.

• Audi Skicross - zaaranżowana trasa z licznymi zakrętami i hopkami, na której możesz przetestować swoje zdolności w jeździe cross country.

• Verbier Ski Race - zjazd slalomem z 15 bramkami, na którym możesz sprawdzić swój czas.

Rejsy Morskie Jachtem. Chorwacja, Grecja, Włochy - The Boat TripRejsy morskie - Boats and FriendsWyjazdy na Narty i Snowboard - Ski and FriendsMarka modowa - OffCourseWear

Ta strona używa plików cookies, pełne informacje na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki wyłączających obsługę cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.