Logo Taksidi

Kraje

Narty Szwajcaria

Narty Włochy

Narty Francja

Narty Austria

Chorwacja

Kim jesteśmy?

O firmie

Nasz zespół

Praca

Dokumenty

FAQ

FAQ

Autokary

Kontakt

Zaloguj się

Narty Szwajcaria - Saas Fee

Saas-Fee

Saas Fee - ośrodek narciarski w Szwajcarii

Wysokość n.p.m.

- min. 1800 m n.p.m.

- max. 3573 m n.p.m.

Trasy łącznie: 100 km

20 km tras łatwych

60 km tras średnich

20 km tras trudnych

Wyciągi łącznie: 26

9 gondoli

2 krzesełka

15 orczyków

5 km tras do skialpinizmu

Saas-Fee to główna miejscowość doliny Saas położona na słonecznym płaskowyżu na wysokości 1800m n.p.m. i górująca nad 3 pobliskimi wioskami: Saas-Almagell, Saas- Grund oraz Saas-Balen. Jest usytuowana na południu Szwajcarii przy samej granicy włoskiej, u stóp najwyższej, położonej w całości na terenie Szwajcarii góry Dom. Ślady cywilizacji w tym miejscu są notowane już na XIV w. Poza bogatą tradycją okolica charakteryzuje się ogromnymi walorami przyrodniczymi. To właśnie dlatego już od 1951 roku ruch samochodowy w miejscowości został wstrzymany. Nierzadko można tu za to spotkać alpejskiego świstaka. Ze względu na swoją niepowtarzalną atmosferę, miejscowość nazywana Perłą Alp jest idealnym miejscem do zimowego wypoczynku. Mieszkańcy bardzo dbają również o genius loci miasteczka. Lokalne prawo wymaga, aby nowo powstające budynki były przynajmniej w 40% zbudowane z drewna. Do miasteczka mogą wjeżdżać tylko samochody z silnikami elektrycznymi. Pozostałe można zostawić na specjalnym parkingu na obrzeżach miasteczka. Do miejscowości można dostać się autobusem z Brig lub z Visp.

Region jest bardzo atrakcyjnym kurortem zimowym m. in. ze względu na swoja lokalizację. Położenie w pobliżu lodowców: Dom oraz Allalinhorn gwarantuje znakomite warunki śniegowe i umożliwia uprawianie sportów zimowych przez okrągły rok. W okolicy znajduje się aż 13 4-tysięczników, a obok nich słynne wśród alpinistów Weissmies, Nadelhorn czy Lenzspitze. Odwiedzającym region zapewnia atrakcje zarówno latem jak i zimą. Dolina Saas oferuje aż 350 km szlaków turystycznych o zróżnicowanym poziomie trudności.

Mapa tras Saas-Fee

Mapa tras Saas-Fee w Szwajcarii

Dojazd do ośrodka:

Odległość z Warszawy: 1710 km
Najbliższe lotniska:

  • Bern (1325 km)
  • Genewa (225 km)
  • Turyn (285 km)

Atrakcje

W miasteczku znajduje się szeroki wybór sklepów, restauracji czy klubów, ale znajdziemy tu także bank, pocztę, stację benzynową, muzea czy kino, a nawet kampus szkoły wyższej. Wspaniałą alternatywą dla nart lub snowboardu mogą być sanki, np. po specjalnym 11-kilometrowym torze z Kreuzboden do Saas-Grund. Można także wybrać się na trekking po licznych szlakach pieszych lub na wyprawę w śnieżnych butach. A dla fanów ekstremalnych rozrywek organizowane są loty na lotniach i paralotniach. Niesamowitym przeżyciem jest wizyta w alpejskim parku linowym.

Rejsy Morskie Jachtem. Chorwacja, Grecja, Włochy - The Boat TripRejsy morskie - Boats and FriendsWyjazdy na Narty i Snowboard - Ski and FriendsMarka modowa - OffCourseWear

Ta strona używa plików cookies, pełne informacje na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki wyłączających obsługę cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.