Logo Taksidi

Kraje

Narty Szwajcaria

Narty Włochy

Narty Francja

Narty Austria

Chorwacja

Kim jesteśmy?

O firmie

Nasz zespół

Praca

Dokumenty

FAQ

FAQ

Autokary

Kontakt

Zaloguj się

Narty w Szwajcarii - ośrodek Zinal

Zinal

Zinal - ośrodek narciarski w Szwajcarii

Wysokość n.p.m.

- min. 1670 m n.p.m.

- max. 2895 m n.p.m.

Trasy łącznie: 115 km

25 km tras łatwych

47 km tras średnich

30 km tras trudnych

15 km tras na freeride

Wyciągi łącznie: 21

2 gondole

5 krzesełek

9 orczyków

5 pozostałych wyciągów

W połączeniu z sąsiednim ośrodkiem Grimentz, w tym rejonie do dyspozycji amatorów białego szaleństwa jest 21 wyciągów obsługujących ponad 115 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności (łatwe 27 km, średnie 43 km, trudne 30 km). Ośrodek Grimentz- Zinal to również świetna miejscówka dla miłośników jazdy poza trasami, nie tylko ze względu na 15 kilometrów dzikich tras, ale też ze względu na ulokowanie w tym miasteczku Treningowego Centrum Lawinowego (Avalanche Training Center). Podczas szkoleń można dowiedzieć się, jak postępować w przypadku zejścia lawiny. Zinal z Grimentz łączy zbudowana w 2013 roku kolejka gondolowa o długości 3 km, co czyni ją trzecią co do długości kolejką w Szwajcarii. Dzięki takiemu połączeniu nie ma potrzeby przejazdu między miejscowościami za pomocą ski busa.

Dodatkowe atrakcje jakie czekają w Zinal to na przykład lodowisko, gdzie wieczorem w otoczeniu klimatycznych, drewnianych domków można szlifować techniki łyżwiarskie. Po ciężkim dniu na stoku można zażyć kąpieli w pobliskim basenie oraz zrelaksować się w saunie. Oprócz powyższych do dyspozycji jest: tor saneczkowy, ścianka wspinaczkowa, korty tenisowe i salony masażu.

Mapa Tras w Zinal

W ramach jednego karnetu można korzystać z infrastruktury 5 terenów narciarskich w obrębie Val d'Anniviers: Zinal, Grimentz, St-Luc, Chandolin i Vercorin.

Mapa Tras Zinal w Szwajcarii

Dojazd do ośrodka

Odległość z Warszawy: 1650 km
Najbliższe lotniska:

  • Genewa (200 km)
  • Berno (195 km)
  • Zurych (320 km)
  • Bazylea (293 km)
  • Turyn (253 km)

Informacje dodatkowe

Warunki śniegowe: utrzymująca się pokrywa śnieżna na poziomie kilkudziesięciu centymetrów, liczne armatki śnieżne w razie potrzeby naśnieżenia.

Snowparki: dostępny Fun Park.

Freeride: specjalny teren do jazdy poza stokiem “Gardes de Bordon” z 15 km tras off-piste.

Tylko tutaj! Jedyne w swoim rodzaju Treningowe Centrum Lawinowe (Avalanche Training Center), stworzone z troski o zwolenników freeridu, w celu prowadzenia szkoleń na wypadek wystąpienia lawiny poza szlakiem.

Rejsy Morskie Jachtem. Chorwacja, Grecja, Włochy - The Boat TripRejsy morskie - Boats and FriendsWyjazdy na Narty i Snowboard - Ski and FriendsMarka modowa - OffCourseWear

Ta strona używa plików cookies, pełne informacje na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki wyłączających obsługę cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.