Wyjazdy na narty i snowboard do Włoch | TAKSIDI

Oferta wyjazdów do Włoch

Poniżej prezentujemy listę wyjazdów studenckich na narty i snowboard w Alpy włoskie z Taksidi. Wybierz ofertę dla siebie i zapisz się na niezapomnianą przygodę w alpach włoskich!

Włoskie dolomity to region niezwykle popularny wśród narciarzy. Znajdziemy tu wiele ośrodków gwarantującą najwyższą jakość stoków i infrastruktury, wymagające i zróżnicowane trasy, a dodatkowo unikalny włoski klimat miasteczek. Gdzie indziej zjemy na stoku pyszną, prawdziwą włoską pizzę i popijemy ją bombardino?

Półwysep Apeniński był kiedyś sercem rozległego Imperium Rzymskiego. Jego imponujące dziedzictwo można podziwiać do dziś w literaturze, archeologii czy kulturze. Kuchnia włoska jest bardzo zróżnicowana i należy do najbardziej wyrafinowanej kuchni Europie. Łączy ona pikantne smaki, dania z dodatkiem pesto oraz przeróżne sery i risotto, które jest charakterystyczne dla Alp Włoskich. Jednak najbardziej znanym na całym świecie daniem włoskim jest pizza. To właśnie we Włoszech na stoku możemy wyśmienitą pizze na cieniutkim cieście a wszystko to popić bombardino.

Włochy to kraj górzysty – z wyjątkiem Niziny Padańskiej. Aż 77% kraju stanowią góry i wyżyny. Nic więc dziwnego, że to właśnie we Włoszech odbywają się zawody o Puchar Świata. Południowy Tyrol jest znany z alpejskiej gościnności, tradycyjnych bacówek oraz dużej ilości słonecznych dni. Osoby, które spragnione są szaleństw na stoku najczęściej można spotkać w miasteczkach znajdujących się w paśmie Dolomitów. Włoskie kurorty narciarskie słyną ze świetnej infrastruktury, dogodnego dojazdu autostradami oraz z nowoczesnych wyciągów. Dużym udogodnieniem jest jeden karnet, który zrzesza ośrodki narciarskie. Dzięki temu narciarze zarówno początkujący jak i zaawansowani znajdą coś dla siebie.

 • Trasy

      
 • Atrakcje

       
 • Imprezy

       
 • Zwiedzanie

      
 • od 1590 PLN
 • Zobacz Wyjazdy

Wyjazdy narciarskie Włochy 2018 / 2019

newsletter