Wyjazdy na narty i snowboard do Włoch | TAKSIDI

Narty Włochy


Oferta wyjazdów do Włoch

Poniżej prezentujemy listę wyjazdów studenckich na narty i snowboard w Alpy włoskie z Taksidi. Wybierz ofertę dla siebie i zapisz się na niezapomnianą przygodę w alpach włoskich!

Włoskie dolomity to region niezwykle popularny wśród narciarzy. Znajdziemy tu wiele ośrodków gwarantującą najwyższą jakość stoków i infrastruktury, wymagające i zróżnicowane trasy, a dodatkowo unikalny włoski klimat alpejskich miasteczek. Gdzie indziej zjemy na stoku pyszną, prawdziwą włoską pizzę i popijemy ją bombardino?

Półwysep Apeniński był kiedyś sercem rozległego Imperium Rzymskiego. Jego imponujące dziedzictwo można podziwiać do dziś w literaturze, archeologii czy kulturze. Kuchnia włoska jest bardzo zróżnicowana i należy do najbardziej wyrafinowanej kuchni w Europie. Łączy ona pikantne smaki, dania z dodatkiem pesto oraz przeróżne sery i risotto, które jest charakterystyczne dla Alp Włoskich. Jednak najbardziej znanym na całym świecie daniem włoskim jest pizza. To właśnie we Włoszech na stoku możemy zjeść wyśmienitą pizze na cieniutkim cieście a wszystko to popić bombardino.

Włochy to kraj górzysty – z wyjątkiem Niziny Padańskiej. Aż 77% kraju stanowią góry i wyżyny. Nic więc dziwnego, że to właśnie we Włoszech odbywają się zawody o Puchar Świata. Południowy Tyrol jest znany z alpejskiej gościnności, tradycyjnych bacówek oraz dużej ilości słonecznych dni. Osoby, które spragnione są szaleństw na stoku najczęściej można spotkać w miasteczkach znajdujących się w paśmie Dolomitów. Włoskie kurorty narciarskie słyną ze świetnej infrastruktury, dogodnego dojazdu autostradami oraz z nowoczesnych wyciągów. Dużym udogodnieniem jest jeden karnet, który zrzesza ośrodki narciarskie. Dzięki temu narciarze zarówno początkujący jak i zaawansowani znajdą coś dla siebie.

Najbardziej znanymi kurortami we Włoszech to Kronplatz, Val di Sole, Marmolada czy Paganella. W 2009 roku Dolomity wpisano na listę światowego dziedzictwa przyrody UNESCO. Podczas wyjazdów można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na majestatyczne góry. To właśnie świetna infrastruktura, duża ilość słonecznych dni, przepyszna kuchnia oraz niesamowite widoki powodują, że warto odwiedzić Włochy.

OŚRODKI NARICARSKIE WE WŁOSZECH

SESTRIEREARABBA MARMOLADASOLDAVAL GARDENACORTINA D'AMPEZZO
• KRONPLATZ • ALTA BADIAMADONNA DI CAMPIGLIO • PONTE DI LEGNO-ADAMELLO
• SAN MARTINOPAGANELLA • FOLGARIA • APRICACERVINIA • LIVIGNO • VAL DI SOLE
    newsletter
    do góry